do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.03.2023
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Czy można nakazać pracownikowi wykorzystanie 42 dni zaległego urlopu

Pracownik ma 42 dni zaległego urlopu wypoczynkowego. Czy można mu nakazać wykorzystanie tego urlopu na podstawie przepisów ustawy o COVID-19?

Wciąż obowiązujące przepisy ustawy o COVID-19 dają pracodawcy prawo do udzielenia pracownikowi urlopu wypoczynkowego w terminie wybranym przez pracodawcę i bez konieczności uzyskania zgody pracownika w wymiarze maksymalnie 30 dni. Jednak orzecznictwo sądowe dopuszcza możliwość udzielania zaległego urlopu bez zgody pracownika także w większym wymiarze (wyrok SN z 24 stycznia 2006 r., I PK 124/05).

Joanna Skrobisz

Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami + plakat Praca zdalna w prezencie

„Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami” to pierwsza na rynku wydawniczym publikacja tego typu, która omawia rewolucyjne zmiany w prawie pracy w zakresie pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników wchodzące w życie w 2023 r. Główną zaletą książki jest wzbogacenie komentarza o przykłady, tabelaryczne zestawienia i wzory dokumentów, dzięki czemu skorzysta z niego każdy praktyk, który zajmuje się prawem pracy. W prezencie z książką praktyczny plakat Praca zdalna.

Kup już za: 159.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK