do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.04.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Ruszyła strona internetowa dotycząca Tarczy Antykryzysowej

Informacje o rozwiązaniach – m.in. dla przedsiębiorców – przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej – zawiera uruchomiona właśnie strona internetowa dot. tego pakietu. Jest ona dostępna pod adresem: www.gov.pl/tarczaantykryzysowa. Wraz z infolinią ma to być narzędzie pomocne przedsiębiorcom, którzy – przez pandemię koronawirusa – wpadli w kłopoty.

– Wszyscy poruszamy się w niecodziennych warunkach i staramy się na miarę możliwości odpowiadać na zmieniającą się dynamicznie sytuację. Zaprezentowana dziś pierwsza odsłona portalu, będzie w kolejnych dniach uzupełniana o kolejne mechanizmy i narzędzia. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani tworzyli to miejsce z nami i pomagali nam je uzupełniać o treści, które są dla nich najważniejsze w obecnej sytuacji – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

A wiceminister Krzysztof Mazur wskazuje: – Tworząc stronę, staraliśmy się wejść w buty pracowników i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nie mają czasu na przeglądanie setek stron skomplikowanych aktów prawnych, dlatego prezentujemy rozwiązanie, dzięki któremu będą mogli znaleźć wszystkie potrzebne informacje, ujęte w prosty sposób.

Na stronie będzie można znaleźć komplet informacji o Tarczy Antykryzysowej. W tym o rozwiązaniach, za które odpowiadają instytucje publiczne i agencje, takie jak ZUS, KAS, ARP, BGK, itp.

Oprócz korzystania z infolinii, wszyscy użytkownicy strony – m. in. przedsiębiorcy, pracownicy oraz inne instytucje – będą też mogli wysyłać pytania na skrzynkę.

Witryna będzie również przekierowywać na strony, na których będzie można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Resort rozwoju chce, aby tych instytucji z dnia na dzień przybywało.

Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów (od ulg, przesunięć terminów, po programy umożliwiające pozyskanie środków na utrzymanie firmy w kryzysie, czy zrekompensowanie utraconych dochodów), strona będzie cały czas ewoluowała.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK