do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 27.07.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Od 1 sierpnia 2018 r. wnioski z programów „Dobry start” i „500 plus” także na papierze

Od 1 lipca złożono 935 tys. 944 wniosków on-line o świadczenie z programu "Dobry start" i 287 tys. 998 o świadczenie "500 plus" - poinformowało 25 lipca 2018 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski m.in. o "500 plus" tradycyjną drogą - w formie papierowej.

Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej z programu "Dobry start" i świadczenia "500 plus" można składać on-line od 1 lipca. Jak podkreśla MRPiPS, złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w lipcu lub w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała podczas konferencji prasowej, że od 1 sierpnia będzie można składać wnioski m.in. o "500 plus" tradycyjną drogą - w formie papierowej. "To nie znaczy, że przestanie funkcjonować kanał elektroniczny. On będzie działał równolegle. Lipiec jest uprzywilejowany, był wyłącznie terminem składania wniosków elektronicznie" - mówiła.

Ministerstwo przypomina, że rodziny, które będą chciały ubiegać się o świadczenie "500 plus" drogą elektroniczną już w lipcu, mają do wyboru trzy kanały: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, PUE ZUS lub bankowość elektroniczną.

Z kolei rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć także tradycyjny, papierowy wniosek.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami

Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany w zakresie prawa pracy dotyczące nowych zasad postępowania przed sądami pracy oraz ustalania płacy minimalnej w 2020 r. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Pomocą w zrozumieniu i stosowaniu nowych rozwiązań prawnych są liczne przykłady, wzory dokumentów oraz tabelaryczne zestawienia.

Kup już za: 129.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK