Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: delegacja służbowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł
29.10.2003 Podatki

Od 1 stycznia 2003 r. pracodawcy spoza sfery budżetowej są uprawnieni do ustalania we własnym zakresie warunków wypłacania pracownikom należności z tytułu podróży służbowej w umowie o pracę, regulaminie wynagradzania lub w postanowieniach układu zbiorowego pracy.

Interpretacja
16.01.2004 Podatki

W związku ze specyfiką działalności, przy wykonywaniu pracy kierownicy budów używają swoich prywatnych samochodów osobowych do sprawowania nadzoru nad prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi mieszczącymi się w różnych, oddalonych od siebie miejscach. Czy wypłacany pracownikom ekwiwalent pieniężny za używanie przy wykonywaniu pracy sprzętu - samochodu osobowego - stanowiącego ich własność jest zwolniony

Interpretacja
28.01.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie wypłacony na podstawie § 21 i 22 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 26.03.2003r. (Dz. U. z 2003r. Nr 62, poz. 565) żołnierzom odbywającym nadterminową zasadniczą służbę wojskową.

Interpretacja
17.02.2004 Podatki

Czy wszystkie diety pracownika wyjeżdżającego w 2004 r. w zagraniczną podróż służbową trwającą dłużej niż 30 dni są zwolnione od opodatkowania, czy tylko 30 diet?

Interpretacja
11.03.2004 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć diety właściciela firmy transportowej z tytułu podróży służbowych krajowych i zagranicznych odbywanych w celu świadczenia usług transportowych?

Artykuł
13.03.2004 Ubezpieczenia

Zagadnieniem często występującym w praktyce jest kwestia opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od diet za podróże służbowe wypłacanych pracownikom wysyłanym w delegacje zagraniczne oraz od diet przysługujących pracownikom wysłanym, wykonującym pracę za granicą na rzecz polskiego pracodawcy.

Interpretacja
17.03.2004 Podatki

dotyczy zwolnienia od opodatkowania dochodów otrzymanych przez pracowników w związku ze zwrotem kosztów używania pojazdów samochodowych dla potrzeb zakładu pracy

Interpretacja
25.03.2004 Podatki

dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów delegacji krajowych i zagranicznych przy prowadzeniu działalności gospodarczej polegającej na usługowym kierowaniu pojazdami samochodowymi

Interpretacja
06.04.2004 Podatki

Zarząd Regionu NSZZ ``SOLIDARNOŚĆ`` w swojej działalności statutowej organizuje wyjazdy członków związku nie będących pracownikami Zarządu Regionu na różnego rodzaju szkolenia związkowe, które są często organizowane poza miastem siedziby. Delegacja jest rozliczana z wykorzystania samochodu prywatnego delegowanego i wówczas jest wyliczana kwota za przejechane kilometry do miejsca docelowego. W związku

Interpretacja
19.04.2004 Podatki

Pytanie dotyczy możliwości zwolnienia przychodu /wypłaty należności pracownikom, którzy odbywają podróż służbową prywatnym samochodem i rozliczają przebieg w delegacji (jazdy zamiejscowe)/ od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych /Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm./.

Interpretacja
21.04.2004 Podatki

Czy diety i inne koszty delegacji wypłacane pracownikom delegowanym do pracy za granicą korzystają ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? III RN 31/00, wyrok SN

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

"Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ekwiwalent pieniężny wypłacony za używane przez pracowników przy wykonywaniu pracy, stanowiące ich własność narzędzia, materiały lub sprzęt, tj. między innymi samochód osobowy"

Interpretacja
08.06.2004 Podatki

1) Czy dochody z tytułu pracy w Austrii są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?2) Czy podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych diety otrzymywane przez pracowników oddelegowanych poza granice kraju oraz przebywających czasowo za granicą i uzyskujących tam dochody?

Interpretacja
09.06.2004 Podatki

Pytanie Spółki przedstawia się następująco: "czy ponoszone przez pracowników podczas delegacji służbowych koszty opłat parkingowych oraz opłaty za przejazd płatnymi autostradami są kosztami uzyskania dla Spółki oraz czy korzystają ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?"

Interpretacja
15.07.2004 Podatki

Pracownicy używają swoich prywatnych pojazdów dla potrzeb zakładu pracy. Pracownicy wykonują zabiegi na zlecenie pracodawcy wyjeżdżając do pacjentów. Wszyscy prowadzą ewidencję przebiegu pojazdu, na podstawie której pracodawca zwraca koszty eksploatacji pojazdu.1. Czy kwoty wypłacone z tego tytułu są wolne od podatku dochodowego?2. Jeżeli tak, to jaka dokumentacja obowiązuje (ewidencja przebiegu pojazdu

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu podróży służbowej własnej (osoby prowadzącej działalność gospodarczą) w wysokości diet przysługujących pracownikom?

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie usług kierowania samochodem ciężarowym może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety z tytułu podróży wykonywanych w ramach tej działalności oraz koszty ryczałtu za nocleg?

Interpretacja
30.08.2004 Podatki

Czy kwoty diet wypłacanych pracownikom zatrudnionym za granicą są zwolnione od podatku dochodowego oraz jak zakwalifikować to zwolnienie zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a lub zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
07.09.2004 Podatki

Czy zwolnieniu z opodatkowania części dochodów pracowników przebywających czasowo w Niemczech, których wynagrodzenie jest tam opodatkowane oraz czy podlegają opodatkowaniu diety wypłacane pracownikom oddelegowanym w ramach podróży słuzbowej do pracy w Niemczech?

Poprzednia Następna