W związku z uzyskiwanymi przychodami z tytułu ww. umowy o dzieło, na mocy której Wnioskodawca wykonuje dzieło na stanowisku programista aplikacji, po przekroczeniu kwoty zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów, o których mówi przepis art. 22 ust. 9a ustawy o PIT, Wnioskodawcy nie będą przysługiwać zryczałtowane koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom honorarium z tytułu przeniesienia praw własności intelektualnej, stanowiącego część wynagrodzenia za pracę.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom honorarium z tytułu przeniesienia praw własności intelektualnej, stanowiącego część wynagrodzenia za pracę.
Wykonywane przez Wnioskodawcę, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków podlegają zwolnieniu z podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług.
Kwalifikacja wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w Spółce jako przychodu z działalności twórczej.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej i ustalenia kwestii Honorarium Autorskiego
Czy przychód uzyskiwany przez Pracowników z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych do Utworów (lub ich części) na rzecz Spółki stanowi przychód uzyskiwany przez Pracowników z tytułu działalności twórczej w zakresie programów komputerowych w rozumieniu art. 22 ust. 9b pkt 1 ustawy o PIT i w związku z powyższym Spółka, działając jako płatnik, przy obliczaniu należnej zaliczki na podatek dochodowy
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom honorarium z tytułu wykonywania prac o charakterze twórczym.
Posiadamy status prywatnej spółki z o.o., w ramach której prowadzimy również działalność badawczo-rozwojową (przede wszystkim tworzymy nowe systemy operacyjne, techniki szyfrowania i zabezpieczeń). Nie mamy wyodrębnionego działu B+R. Czy pracownicy, którzy są zaangażowani w prace badawczo-rozwojowe, mogą korzystać z kosztów autorskich od całego przysługującego im wynagrodzenia ze stosunku pracy?
Do przychodów osiągniętych z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za pracę twórczą w ramach zawartej umowy z Uniwersytetem, nie można zastosować 50% kosztów uzyskania przychodu.
Obowiązki płatnika w zakresie zastosowania 50 % kosztów uzyskania przychodów z tytułu działalności twórczej na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 1 ustawy PIT.
Przychody z działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
Dotyczy kwestii źródła przychodu i 50% kosztów uzyskania przychodu.
Dotyczy kwestii źródła przychodu i 50% kosztów uzyskania przychodu.