Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytym w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skapitalizowane odsetki stanowią koszt uzyskania przychodów w dacie kapitalizacji zatem Spółka jest uprawniona do korekty zeznania podatkowego za lata 2017-2022 i uwzględnienia skapitalizowanych odsetek w kosztach uzyskania przychodów. Naliczone odsetki stanowią koszt wytworzenia środka trwałego
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wydatki poniesione na czyszczenie rurociągów są kosztami o charakterze remontowym, które w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i zostaną potrącone w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w opisywanym powyżej modelu rozliczeń wynikającym z Ustawy o OZE w odniesieniu do części wynagrodzenia otrzymywanego od Kontrahenta i stanowiącego Saldo Dodatnie?
W zakresie ustalenia czy: - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej na części Działki 1, stanowiącej własność Miasta, stanowią bezpośredni koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy, który został rozpoznawany w dacie sprzedaży poszczególnych nieruchomości lokalowych w wielkości proporcjonalnej do powierzchni sprzedawanych lokali w Inwestycji 1; - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej
Przychód z tytułu nadwykonań (świadczeń wykonanych ponad limity wynikające z zawartej umowy z NFZ, wykazywanych w sprawozdaniach dla NFZ jako świadczenia nieratujące życia lub zdrowia), powstaje na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania przez Państwa zapłaty od NFZ za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usług.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku dokonanego zniesienia współwłasności.
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
czy wydatki na prace o charakterze remontowym, tj. takie, które nie skutkują zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego stanowią koszt uzyskania przychodu - jako wydatek na remont - jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia, pomimo rozliczania tych samych kosztów dla celów bilansowych w czasie.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze spadku po ojcu, r., stanowi źródło przychodu z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z art. 10 ust. 5 tej ustawy, ponieważ została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jego nabycie przez spadkodawcę.
Odpłatne zbycie nieruchomości, dokonane po upływie pięciu lat od jej nabycia w drodze zakupu w 1/2 części oraz w drodze spadku po małżonku w 1/2 części, nie powoduje powstania źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych poręczeń Wnioskodawcy powstał jednorazowo w dacie udzielenia poręczenia, niezależnie od okresu trwania Umów (wydłużonych aneksami)
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po rodzicu, który nabył je do wspólnego majątku małżeńskiego.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia domu nabytego w spadku po rodzicach, którzy wybudowali go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, nabytego w spadku po rodzicach, którzy kupili go do majątku wspólnego.
Nabycie przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego, stosownie do art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nastąpiło w 2008 r., tj. w momencie jego nabycia do majątku wspólnego małżonków. Z tej przyczyny planowane odpłatne zbycie udziału w prawie własności tego lokalu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z uwagi na upływ pięcioletniego terminu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Czy likwidacja nierotujących materiałów potwierdzona protokołem likwidacyjnym jest podstawą do uznania ich wartości za koszty uzyskania przychodu w dacie fizycznej likwidacji?
zastosowanie ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Czy Spółka może używać sformułowania data sprzedaży rozumianą jako datę dostawy, tj. czy faktura, na której użyto określenia data sprzedaży, gdzie data sprzedaży jest tożsama z datą dokonania dostawy/zakończenia dostawy lub wykonania usługi/zakończenia usługi, będzie uznana za fakturę wystawioną prawidłowo, tj. zgodnie z wymogami przepisów prawa podatkowego?