Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kwalifikacje zawodowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
02.12.2003 Podatki

Czy wydatek poniesiony przez zakład pracy na kurs prawno - ekonomiczny dla pracownika jest zwolniony z opodatkowania ?

Interpretacja
30.01.2004 Podatki

Czy Podatniczka poniesione wydatki może zaliczyć w koszty prowadzonej działalności czy też odliczyć jedynie 19% poniesionych wydatków w ramach ulgi na dokształcanie i ulgi na zakup wydawnictw fachowych ?

Interpretacja
03.03.2004 Podatki

Czy wydatek za kurs językowy z Oxford Hause College w W. Brytanii można odliczyć od podatku?

Interpretacja
14.05.2004 Podatki

Czy od wypłat dokonanych na częściowe pokrycie kosztów dokształcania nauczycieli (czesne) lub doskonalenia zawodowego (kursy , opłaty, studia) należy pobierać zaliczki na podatek?

Interpretacja
28.07.2004 Podatki

Czy nieodpłatne wykonywanie czynności w ramach stażu zawodowego odbywanego u uprawnionego geodety prowadzącego działalność gospodarczą na podstawie porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych rodzi zobowiązanie podatkowe wobec Skarbu Państwa?

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

dotyczy zastosowania zwolnień przedmiotowych w podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczących opodatkowania poniesionych przez pracodawcę opłat czesnego za dwa semestry na studiach wyższych w przypadku, gdy pracownik nie posiada skierowania z zakładu pracy i opodatkowania poniesionej za pracownika opłaty za kurs na członka Rady Nadzorczej

Interpretacja
14.10.2004 Podatki

Pytanie Spółki dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych świadczeń przyznanych pracownikom przez pracodawcę, tj.50% refundacji opłat z ww. tytułów.

Interpretacja
03.12.2004 Podatki

Czy koszty kształcenia pracownika skierowanego przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych w okresie wypowiedzenia stanowią przychód pracownika i podlegają opodatkowaniu?

Interpretacja
17.03.2005 Podatki

Czy poniesione wydatki na sfinansowanie kosztów aplikacji radcowskiej stanowią koszt uzyskania przychodów osoby prawnej ponoszącej ten wydatek.

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Czy otrzymana dotacja na prowadzenie szkoleń stanowi obrót, o którym mowa w art. 29 ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
30.06.2005 Podatki

Czy istnieje możliwość zaliczenia ponoszonych przez Podatnika wydatków na ksztalcenie do kosztów uzyskania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarzej?

Interpretacja
12.08.2005 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (Kancelaria Podatkowo-Prawna) mogą zostać zaliczone wydatki ponoszone na czesne za naukę na wyższej uczelni (Wydział Prawa)?

Interpretacja
27.10.2005 Podatki

Dotyczy potraceń zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od dopłaty do czesnego dla nauczycieli podwyższających swoje kwalifikacje zawodowe. Dopłaty do czesnego dla nauczycieli podwyższających swoje kwalifikacje zawodowe są wydatkami celowymi ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 29 marca 2002 r., w

Interpretacja
20.11.2005 Podatki

Z opisu stanu faktycznego w przedmiotowej sprawie wynika, że prowadzi Pani pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług matrymonialnych oraz usług wypożyczania samochodów. Podała Pani, że w celu podniesienia poziomu świadczonych usług - zwłaszcza w biurze matrymonialnym - rozpoczęła Pani naukę na studiach podyplomowych z zakresu "Poradnictwo i pomoc psychologiczna". W związku z

Interpretacja
03.01.2006 Podatki Kadry i płace

Czy zwrot wydatku ponoszonego w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez pracownika samorządowego, który podjął naukę w szkole wyższej, na podstawie skierowania z zakładu pracy, podlega zwolnieniu z opodatkowania ?

Interpretacja
21.02.2006 Podatki

Czy kwoty przeznaczone przez pracodawcę na sfinansowanie kosztów egzaminu kwalifikacyjnego pracowników są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 21 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
09.03.2006 Podatki

Czy koszty egzaminów kwalifikacyjnych pracowników, na które Spółka wysłała pracowników pokrywając w całości zarówno koszty kursu jak i egzaminu, stanowią przychód pracownika i czy pracodawca jako płatnik jest zobowiązany do naliczenia i odpowadzenia z tego tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych ?

Interpretacja
19.07.2006 Podatki

Czy przychód otrzymany przez Podatnika od pracodawcy w postaci świadczenia pieniężnego ponoszonego za podatnika w związku z podjęciem nauki na studiach podyplomowych (50% opłaty za naukę na II semestrze) korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?.

Interpretacja
31.08.2006 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwota wypłacona pracownikowi tytułem dofinansowania czesnego za studia magisterskie oraz zwrot kosztów przejazdu na ww. studia? Płatnik nie udzielił pracownikowi skierowania.

Interpretacja
19.09.2006 Podatki

Czy podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych świadczenia przyznane pracownikowi w zakresie pokrycia: a) całości lub części kosztów studiów podyplomowych,b) całości lub części kosztów kursów o czasie trwania krótszym niż 30 godzin zajęć edukacyjnych,c) całości lub części kosztów egzaminu na uzyskanie certyfikatu z języka obcego, bądź innego egzaminu kończącego naukę ?

Interpretacja
19.03.2007 Podatki

Dotyczy zwolnienia od podatku świadczeń w postaci sfinansowanych przez pracodawcę kosztów szkolenia pracowników w formach pozaszkolnych (kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 90 ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.).

Interpretacja
17.07.2007 Podatki

Dotyczy zwolnienia od podatku świadczeń w postaci sfinansowanych przez pracodawcę kosztów szkolenia pracowników z zakresu obejmującego elementy prawa cywilnego, prawa upadłościowego, układowego, zarządzanie przedsiębiorstwem i marketing w przedsiębiorstwie, zagadnienia biznes planu, wyceny mienia przedsiębiorstwa, rachunkowości i finansów w przedsiębiorstwie, pomocy publicznej na podstawie art. 21

Poprzednia Następna