Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: aport
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
25.09.2003 Podatki

Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze sporządzeniem audytu sytuacji prawnej przedsiębiorstwa w przypadku kupna majątku i wniesienia go w formie aportu do nowoutworzonej Spółki w momencie ich poniesienia, czy też w okresie po nabyciu przedsiębiorstwa?

Interpretacja
05.11.2003 Podatki

Czy wartość nominalna objętych udziałów za wniesiony aport w postaci częściowo umorzonych środków trwałych stanowi przychód dla spółki, a kosztem uzyskania jest niezamortyzowana część środków trwałych?

Interpretacja
24.11.2003 Podatki

Czy różnice kursowe występujące w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego w walucie obcej na cele inwestycyjne, stanowią koszt uzyskania przychodów? Czy Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych otrzymanych w formie aportu?

Interpretacja
19.12.2003 Podatki

W przedstawionym stanie faktycznym - w zw. z treścią art. 93 Ordynacji podatkowej - Podatnik zapytuje o skutki prawne wniesienia przedsiębiorstwa aportem do nowo utworzonej spółki z o.o. tj.: 1). czy podatek od towarów i usług wykazany do zwrotu w deklaracjach VAT-7 składanych przez przedsiębiorstwo zostanie zwrócony temu przedsiębiorstwu, czy prawo to przejmie nowo utworzona spółka z o. o.2). czy

Interpretacja
23.12.2003 Podatki

Czy zniesienie współwłasności łącznej objętych udziałów w spółce z o.o. rodzi skutek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
29.12.2003 Podatki

Jakie wystąpią skutki w podatkudochodowym od osób fizycznych dla osoby wnoszącej przedsiębiorstwo ?

Interpretacja
15.01.2004 Podatki

Jakie obowiązki podatkowe powstaną w przypadku wniesienia przez podatnika aportem do spółki kapitałowej prawa wieczystego użytkowania gruntu lub użyczenia spółce prawa do nieodpłatnego używania nieruchomości w zamian za udziały lub akcje w spółce?

Interpretacja
29.01.2004 Podatki

Jak należy ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wniesionych aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?Czy możliwa jest korekta odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
06.02.2004 Podatki

Czy nieruchomości przekazane aportem ze spółki jawnej do spółki cywilnej mogą być przyjęte w spółce cywilnej do ewidencji środków trwałych w wartości początkowej ustalonej na poziomie cen rynkowych, czy też w pierwotnej cenie nabycia pomniejszonej o dotychczasowe umorzenie?

Interpretacja
26.02.2004 Podatki

1. Czy pomimo dokonania już rozliczenia rocznego za 2003 rok podatnik w terminie do 30.04.2004 r., ma prawo złożyć korektę PIT-36 z jednoczesnym wnioskiem o wspólne opodatkowanie dochodów wraz z małżonkiem?2.Czy spółka cywilna może amortyzować środki trwałe wniesione aportem, przyjmując za ich wartość początkową wycenę własną (w przypadku środków już raz zamortyzowanych) lub wartość księgową (w przypadku

Interpretacja
26.02.2004 Podatki

Czy wniesienie przez wspólnika aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością rodzi jakikolwiek obowiązek podatkowy?

Interpretacja
09.03.2004 Podatki

Czy wniesienie w 2003 r. przez wspólnika spółki z o.o. wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki, ktorego przedmiotem był samochód osobowy (w celu podniesienia kapitału zakładowego do niezbędnego minimum) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Wpis do rejestru podwyzszenia kapitału zakłądowego miał miejsce w grudniu 2003 r.

Interpretacja
25.03.2004 Podatki

Czy w świetle art. 16 pkt 1 lit. 63 d i 64 ustay z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych można uznac za koszt uzyskania przychodu wartość środków ( niskocennych) oraz wartości niematerialnych i prawnych know-how przyjetych od wspólnika na podwyższenia kapitału zakładowego ( aport niepieniężny).

Interpretacja
31.03.2004 Podatki

Jakie konsekwencje wystąpią w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku od towarów i usług w przypadku wniesienia w formie aportu do spółki z o.o przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną oraz czy nowo powstała spółka z o.o może odliczyć stratę wniesionego przedsiębiorstwa? 1425/033/415/10/2005/MB, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
26.04.2004 Podatki

Ustalenie wartości początkowej budynku po wniesieniu do spółki cywilnej oraz zmiany obowiązku podatkowego i formy opodatkowania po rozszerzeniu działalności .

Interpretacja
17.05.2004 Podatki

1. Czy wniesienie aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa stanowi przedmiot opodatkowania w podatku VAT, czy wniesienie aportu wywoła skutki podatkowe w zakresie podatku VAT ?2. Czy wniesienie przez udziałowca spółki z o.o. aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie stanowić przedmiot opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

czy do kosztów uzyskania przychodu z tytułu wniesienia do spółki z o.o. aportu w postaci środków trwałych wykorzystywanych w działalności gospodarczej prowadzonej jako osoba fizyczna w formie firmy jednoosobowej , zaliczyć będzie można nie wykorzystaną część odpisów amortyzacyjnych- jakie skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych powstaną u wnoszącego aport,- od jakiej kwoty będzie liczona amortyzacja

Interpretacja
28.05.2004 Podatki

Czy operacja konwersji obligacji zamiennych na akcje jest zdarzeniem neutralnym podatkowo (nie powstaje na niej ani dochód do opodatkowania ani strata dla celów podatkowych), a obowiązek podatkowy powstaje w momencie zbycia przedmiotowych akcji, nabytych w drodze konwersji obligacji zamiennych?

Interpretacja
17.06.2004 Podatki

Wspólnicy spółki z o. o. zamierzają zgodnie z art. 528 i nast. k.s.h. dokonać jej podziałupoprzez wydzielenie i przeniesienie do nowo zawiązanej spółki z o. o. część majątku spółkidzielonej, stanowiącą zorganizowaną część przedsiębiorstwa przy czym spółka dzielona niezostanie wykreślona z właściwego rejestru.W związku z powyższym zamierzająca dokonać podziału Spółka prosi owyjaśnienie czy z tytułu

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, jest jedynym udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W zamian za wniesione do tej spółki środki trwałe ( samochody ciężarowe i inne ) podatnik objął udziały w spółce z o.o.. W związku z powyżsym czy istniał obowiązek złożenia deklaracji PIT-13, zapłacenia zaliczki na podatek dochodowy i wykazania tego dochodu w zeznaniu rocznym?

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy czynność prawna polegająca na wniesieniu aportem całości przedsiębiorstwa (nabytego w formie darowizny od rodziców) do jednoosobowej spółki z o.o. będzie naruszeniem warunków zawartych w art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatkach od spadków i darowizn (tekst jedn. z 1997 r. Dz. U. Nr 16, poz. 89 z późn. zm.) i tym samym utratę zwolnienia i naliczenie podatku?

Interpretacja
23.06.2004 Podatki

Według jakich zasad spółka powinna obliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych w związku z wypłaceniem wspólnikowi wynagrodzenia za umorzone udziały?

Poprzednia Następna