Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zrzeczenie się
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
05.11.2004 Podatki

Spółdzielnia mieszkaniowa jest wieczystym użytkownikiem gruntów stanowiących własność gminy. Część tych gruntów zabudowana jest ogólnodostępnymi drogami, traktami pieszymi, utwardzonymi placami manewrowymi sfinansowanymi jako infrastruktura towarzysząca budownictwu mieszkaniowemu środkami członków spółdzielni. Spółdzielnia chciałaby zrzec się wieczystego użytkowania gruntu wraz z jego zabudową (ulica

Interpretacja
25.11.2004 Podatki

Jaki wpływ w podatku dochodowym od osób prawnych wywołuje zrzeczenie się na rzecz Skarbu Państwa prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz dokonanie na rzecz gminy darowizny prawa własności nieruchomości? Czy powyższe czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
17.12.2004 Podatki

Czy od kwoty odszkodowania za zrzeczenie sie prawa użytkowania wieczystego powinien być naliczony podatek VAT?

Interpretacja
17.12.2004 Podatki

Czy nieodpłatne zrzeczenie się prawa wieczystego użytkowania gruntów przez Spółdzielnie Mieszkaniową na rzecz Gminy, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
30.08.2006 Podatki

Czy zrzeczenie się prawa użytkowania wieczystego podlega opodatkowaniu VAT oraz czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od faktur dokumentujących koszty związane ze zrzeczeniem (tj. dotyczących wyceny nieruchomości, opłaty notarialnej) ?

Interpretacja
13.09.2006 Podatki

Czy nieodpłatne zrzeczenie się prawa wieczystego użytkowania gruntu na rzecz gminy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz czy udokumentowanie ww. czynności wymaga tylko aktu notarialnego?

Interpretacja
10.03.2008 Podatki

Czy od kwoty 412.000,00 zł stanowiącej całą kwotę sprzedaży nieruchomości Wnioskodawca jest zobowiązany zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy, czy też kwota 120.000,00 zł wypłacona byłej żonie nie podlega opodatkowaniu przez Wnioskodawcę? Czy powyższą kwotę można uznać za koszt uzyskania przychodu?Czy odpowiedzialność podatkowa nie powinna być nałożona na byłą żonę Wnioskodawcy podatkiem dochodowym

Interpretacja
19.03.2008 Podatki

Czy w przypadku sprzedaży przez właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości, nie dokonywanej w ramach działalności gospodarczej, zabudowanej budynkami i budowlami przez użytkownika tej nieruchomości, z jednoczesną sprzedażą przez użytkownika nakładów na budowę budynków i budowli na tej nieruchomości, opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, sprzedaż nieruchomości lub prawa wieczystego

Interpretacja
23.02.2009 Podatki

Opodatkowanie kwoty na zakup mieszkania otrzymanej przez Wnioskodawcę z tytułu zrzeczenia się tytułu prawnego do lokalu, wynikającego z umowy o najem lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
01.07.2009 Podatki

zrzeczenie się przez Członka Spółdzielni ustanowionego spółdzielczego prawa do lokali stanowić będzie dostawę towarów o której mowa w art. 7 ust. 1 pkt 7 ustawy, korzystającą ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy

Interpretacja
07.07.2009 Podatki

Czy Gmina prawidłowo obciąża placówki oświatowe będące jej jednostkami budżetowymi stawką 22% VAT, traktując te czynności jako sprzedaż oraz czy czynność powinna być uznana za usługę świadczoną w ramach zadań własnych Gminy na rzecz jednostek budżetowych Gminy, zwolnioną od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
19.10.2009 Podatki

Odpłatne zrzeczenie się prawa użytkowania nieruchomości zabudowanych podlega podatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
18.05.2011 Podatki

nieodpłatne zrzeczenie się prawa własności gruntowej przez Wnioskodawcę na rzecz Gminy na podstawie art. 16 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT

Interpretacja
19.10.2011 Podatki

Przyszłe zbycie w formie zrzeczenia się spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej przez Wnioskodawcę będzie zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.

Interpretacja
10.09.2012 Podatki

W opisanym zdarzeniu przyszłym, podpisanie przez Spółkę porozumienia restrukturyzacyjnego z Bankiem (zrzeczenie się przez Bank solidarności względem Spółki jako jednego z dłużników solidarnych) nie będzie skutkować po jej stronie powstaniem przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
13.02.2013 Podatki

Czy zrzeczenie się przez wykonawcę odsetek od zasądzonej spornej kwoty powoduje powstanieprzychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.06.2014 Podatki

Uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód w związku ze zwrotem wkładu mieszkaniowego w wysokości wartości rynkowej lokalu (zwaloryzowany wkład) stanowi, co do zasady przychód podatkowy, przy czym do wysokości uprzednio wniesionego wkładu, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na mocy ww. przepisu. Natomiast nadwyżka pomiędzy uzyskanym przychodem, tj. kwotą wynikającą z waloryzacji wkładu (kwotą wypłaconą

Interpretacja
08.12.2014 Podatki

Opodatkowanie otrzymanej kwoty z tytułu zrzeczenia się dożywotniego użytkowania nieruchomości.

Interpretacja
17.08.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zrzeczenia się pierwszeństwa w nabyciu nieruchomości.

Poprzednia Następna