Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zmiana przeznaczenia
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
25.03.2004 Podatki

W jakim momencie (czy w trakcie budowy, czy po jej zakończeniu) powstaje obowiązek podatkowy towarzystwa budownictwa społecznego wydatkującego część dochodu na inne cele niż określone w art. 17 ust. 1 pkt 4j ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. na budowę garaży i miejsc parkingowych dla osób wynajmujących mieszkania od towarzystwa.

Interpretacja
25.05.2004 Podatki

Podatnik prowadził działalność gospodarczą polegającą na budowie domów mieszkalnych na sprzedaż. Wybudowanego budynku nie może sprzedać. W związku z tym chce go przekazać na własne potrzeby. Budowa budynku została rozpoczęta się w 2001 roku.Pytanie: Czy przekazując budynek na własne potrzeby mieszkaniowe ma prawo do "dużej ulgi budowlanej"?

Interpretacja
20.07.2004 Podatki

Czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży działki o statusie rolnym, którą nabywca zamierza przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną należy odprowadzić 22% podatek od towarów i usług.

Interpretacja
20.07.2004 Podatki

Podatnik w roku 2000 zakupił samochód ciężarowy i odliczył podatek VAT z tytułu tego zakupu. Samochód wykorzystywany był w prowadzonej działalności gospodarczej. Czy dokonując obecnie zmiany przeznaczenia samochodu i rejestrując go jako samochód osobowy zobowiązany jest do korekty podatku naliczonego ?

Interpretacja
28.07.2004 Podatki

1. Podleganie przepisom ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) wkładów budowlanych i mieszkaniowych, wniesionych po 30 kwietnia 2004 r. - dotyczących ustanowionego przed dniem 1 maja 2004 r. lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego. Zdaniem podatnika zgodnie z zasadą "nie działania prawa wstecz" takie wkłady wniesione po dniu

Interpretacja
11.10.2004 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą zasad rozliczenia podatku naliczonego, w związku z zaniechaniem inwestycji rozbudowy pawilonu użytkowego dotyczącej wyłącznie sprzedaży opodatkowanej i przyjęcie prac związanych z rozbudową, jako związanych zarówno ze sprzedażą opodatkowaną jak i zwolnioną.

Interpretacja
03.11.2004 Podatki

1). kiedy korygować podatek VAT czy z chwilą zmiany przeznaczenia inwestycji , czy po zakończeniu budowy ?.2). czy korygować wskaźnikiem w oparciu o strukturę sprzedaży ogółem, czy należy skorygować cały VAT odliczony w okresie 10 lat jako jedna dziesiąta kwoty całego podatku ?.

Interpretacja
18.05.2005 Podatki

Czy w przypadku zamiany homologacji z samochodu ciężarowego na osobowy należy dokonać zwrotu wcześniej rodliczonego podatku VAT ?

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy można stosować indywidulaną stawkę amortyzacji dla samochodu wprowadzonego do ewidencji środków trwałych z przeznaczeniem do działalności gospdarczej, wykorzystywanego wcześniej do celów prywatnych oraz czy wartosć poczatkową tego samochodu mozna przyjąć wg cen rynkowych?

Interpretacja
02.06.2005 Podatki

Czy w związku ze zmianą przeznaczenia lokalu z usługowego na mieszkalny muszę dokonać korkety podatku naliczonego /zmniejszenia/?

Interpretacja
07.07.2005 Podatki

Czy zmiana samochodu ciężarowego na osobowy spowoduje, że należy dokonać korekty podatku VAT i zwrócić podatek naliczony, a jeśli tak, to w jakiej wysokości należy zwrócić ten podatek?

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

Czy w związku z przerejestrowaniem na samochód osobowy zostaje zachowane prawo odliczenia VAT, z którego skorzystał przy zakupie pojazdu w kwietniu 2004 r.?

Interpretacja
24.08.2005 Podatki

Czy w związku ze zmianą przeznaczenia auta oraz dokonaniem przebudowy na samochód osobowy (bez "kratki" oraz przeznaczony do przewozu 5 osób) będzie istniała konieczność zwrotu odliczonego podatku VAT?

Interpretacja
29.08.2005 Podatki

Czy jest konieczne dokonanie korekty podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu tj. zamiast sprzedaży nowego lokalu mieszkalnego wynajem na cele mieszkalne?

Interpretacja
26.09.2005 Podatki

Czy osoba, której wynajmę mieszkanie na cele mieszkaniowe w budynku wybudowanym na wynajem (wielka ulga budowlana), może w nim zarejestrować działalność gospodarczą np. przepisywanie tekstów, bez narażenia mnie na utratę ulgi, z której skorzystałem podczas budowy?

Interpretacja
09.12.2005 Podatki

W momencie bowiem gdy podatnik nabywa pojazd dla celów handlowych to nie występuje w takiej sytuacji obowiązek wcześniejszego rozliczenia podatku od towarów i usług w terminie określonym w art. 103 ust. 4. Dopiero zdarzenie jakim było zmiana przeznaczenia i zakwalifikowania towaru jako środek trwały w firmie spowodował powstanie takiego obowiązku.

Interpretacja
23.12.2005 Podatki

Czy w przypadku zmiany przeznaczenia tylko 1/3 części mieszkalnej na działalność gospodarczą podanik będzie zobowiązany do zwrotu ulgi budowlanej?

Interpretacja
16.02.2006 Podatki

Czy podatek naliczony od zakupów związanych z częścią lokali mieszkalnych w budowanym obiekcie, które zostały sprzedane przed oddaniem środka trwałego do użytku w deklaracji podatkowej VAT-7 należy zaliczyć jako podatek VAT od zakupu środków trwałych, czy też jako podatek naliczony od nabycia pozostałych towarów i usług?

Interpretacja
05.04.2006 Podatki

Czy zmiana przeznaczenia środka trwałego wykorzystywanego pierwotnie do działalności mieszanej, w celu wykorzystania go do działalności jedynie zwolnionej lub opodatkowanej, powoduje obowiązek korekty podatku naliczonego w pozostałym okresie objętym korektą?

Interpretacja
06.06.2006 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w styczniu 2005r. Strona zakupiła dwa samochody ciężarowe marki Toyota model Corolla. W deklaracji dla podatku od towarów i usług Strona - zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami - obniżyła podatek należny o podatek naliczony związany z ich nabyciem. Obecnie Strona zamierza zmienić przeznaczenie tych samochodów z ciężarowych na osobowe.

Interpretacja
14.07.2006 Podatki

Czy w przypadku powzięcia decyzji o przeznaczeniu samochodu osobowego na potrzeby służbowe, Spółka powinna dokonać korekty wcześniej odliczonego podatku naliczonego w miesiącu przekwalifikowania samochodu osobowego na środek trwały?

Interpretacja
20.07.2006 Podatki

Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w związku z tym, że w momencie dokonywania zakupu samochody stanowiące przedmiot dostawy traktowane są jako towary handlowe przeznaczone do dalszej odsprzedaży (Strona rozlicza podatek należny i naliczony z tytułu ich wewnątrzwspólnotowego nabycia w deklaracji VAT-7), a decyzja o zmianie charakteru ich przeznaczenia następuje niejednokrotnie po kilku

Interpretacja
02.08.2006 Podatki

Czy w związku z przekwalifikowaniem znacznej części powierzchni mieszkalnej budynku na cele działalności gospodarczej należy zwrócić kwotę odliczonych wydatków mieszkaniowych w ramach "dużej ulgi budowlanej "?

Poprzednia Następna