Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zakład
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
18.02.2004 Podatki

Według jakich zasad należy ustalić liczbę osób zatrudnionych w poszczególnych zakładach (oddziałach) Spółki?

Interpretacja
14.05.2004 Podatki

Czy przekształcenie spółki cywilnej (utworzonej przez spadkobierców prowadzących nabyty w spadku zakład) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spowoduje utratę zwolnienia z art. 4 ust. 1 pkt. 10 ustawy o podatku od spadków i darowizn? Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku od spadku miałoby przekształcenie tejże spółki cywilnej w spółkę jawną w trybie art. 26 § 4 Kodeksu spółek handlowych

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Czy darowizna części zakładu usługowego dokonana na rzecz córki korzysta ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy czynność prawna polegająca na wniesieniu aportem całości przedsiębiorstwa (nabytego w formie darowizny od rodziców) do jednoosobowej spółki z o.o. będzie naruszeniem warunków zawartych w art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatkach od spadków i darowizn (tekst jedn. z 1997 r. Dz. U. Nr 16, poz. 89 z późn. zm.) i tym samym utratę zwolnienia i naliczenie podatku?

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Czy w świetle art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 28.07.1983r o podatku od spadków i darowizn (tekst jednolity z 2004r. Dz. U. Nr 142 poz. 1514 ) zwolniona będzie od podatku darowizna części zakładu usługowego prowadzonego przez jednego z małżonków , wchodzącego w skład majątku objętego ustawową wspólnością majątkową, jeżeli obdarowaną jest córka, która będzie prowadzić ten zakład w stanie nie pogorszonym

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Czy spółka, która świadczy usługi w miastach, w których prowadzi biura terenowe oraz w innych miejscach, powinna wykazywać w załącznikach CIT-ST również takie gminy, na terenie których świadczy usługi, chociaż nie posiada biur terenowych?

Interpretacja
08.10.2004 Podatki

Czy dochód osiągnięty przez "zakład" - w rozumieniu art. 5 umowy zawartej pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Irlandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatku od dochodów - należy wyłączyć z opodatkowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej ?

Interpretacja
08.11.2004 Podatki

Czy oddziały osoby prawnej mogą pełnić funkcję płatnika i gdzie winny składać Pit-4 w pdof?

Interpretacja
12.11.2004 Podatki

1.czy realizacja opisanych umów doprowadzi do powstania w Polsce zakładu w myśl art. 5 Umowy z dnia 18.12.1972 r. między Polską a RFN w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku (Dz.U. z 1975r nr 31, poz.163 ze zm., dalej: uzpo), a jeśli tak, to w którym momencie?,2.czy dochody osiągane z tytułu realizacji kontraktu finansowane w 66% z bezzwrotnej pomocy

Interpretacja
17.11.2004 Podatki

Czy przekazanie przez małżonków na rzecz synów części zakładu wytwórczo - usługowego będzie zwolnione z podatku na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
23.11.2004 Podatki

Zdaniem podatnika, "przekazanie umowne części spadku- udziału w przedsiębiorstwie spółki cywilnej - będzie zwalniało (...) z obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn na zasadzie art. 4 ust. 1 pkt 10 obowiązującej ustawy o podatku od spadków i darowizn, (...) przy spełnieniu wszystkich warunków zawartych w wymienionym przypisie."

Interpretacja
21.12.2004 Podatki

1. Czy w przypadku umorzenia pożyczki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych osobom, które zgodnie z art 63`1 § 2 Kodeksu pracy nabyły prawa majatkowe po śmierci pracownika pracodawca zmarłego pracownika winien odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych czy jedynie wystawić tym osobom PIT 8C. Czy w przypadku umorzenia pożyczki z ZFŚS emerytowi lub renciście były pracodawca emeryta

Interpretacja
28.12.2004 Podatki

W jaki sposób dokonać rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w sytuacji wywozu z terytorium Polski do Niemiec towaru przeznaczonego dla kontrahenta z Niemiec?; wywieziony towar jest przechowywany na terytorium Niemiec w wynajmowanym magazynie do czasu odbioru go przez kontrahenta niemieckiego.

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem o kwestie związane z podatkiem naliczonym z tytułu świadczonych usług wynajmu sali szkoleniowej. Zdaniem Wnioskodawcy poprzez świadczenie usługi wynajmu sali szkoleniowej stanie się on podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce. Wnioskodawca podkreśla, że będzie ponosił koszty związane zarówno z czynnościami nieopodatkowanymi - świadczenie usług rekrutacji

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

Czy nabycie w drodze spadku zakładu wytwórczo-usługowego podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkim od spadków i darowizn w przypadku kontynuacji tej samej działalności przez nabywców?

Interpretacja
18.02.2005 Podatki

Czy prawidłowym jest obciążanie Zakładów ponoszonymi kosztami na podstawie not obciążeniowych?Czy prawidłowym jest wystawianie faktur VAT dokumentujących przekazanie materiałów do zużycia na terytorium państw członkowskich innych niż terytorium RP?Czy Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego związanego z ponoszonymi kosztami?

Interpretacja
10.03.2005 Podatki

Dotyczy zakresu obowiązywania i stosowania przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w przypadku opodatkowania dochodów osiągniętych przez zakład w Belgii oraz dochodów osiąganych w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej w kraju.

Interpretacja
14.03.2005 Podatki

Czy założony przez Spółkę na terytorium Luksemburga Oddział stanowi zakład w rozumieniu Konwencji między Polską a Luksemburgiem w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku oraz czy dochód uzyskany przez oddział z tytułu udzielania pożyczek jest zwolniony z opodatkowania w Polsce stosownie do postanowień w/w konwencji?

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Czy okres, w którym firma prowadziła w Polsce sprzedaż w ramach magazynu należy rozliczyć z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych w naszym kraju, według obowiązującej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych czy też w Czechach, w miejscu gdzie mieści się siedziba firmy?

Artykuł
13.04.2005 Obrót gospodarczy

W ostatnich latach obserwujemy coraz bardziej powszechną praktykę przedsiębiorców zagranicznych, którzy rejestrują w Polsce oddziały w ten sposób, iż jako przedmiot działalności oddziału podają również te czynności, które mają być wykonywane dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości. Takie rozwiązanie podyktowane jest ekonomiką postępowania rejestracyjnego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Podając maksymalnie

Interpretacja
09.05.2005 Podatki

Pytanie podatnika dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym usług projektowych świadczonych dla kontrahenta niemieckiego oraz wykazania w deklaracji jako przychody uzyskane poza terytorium RP.

Poprzednia Następna