Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: transakcja wewnątrzwspólnotowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
31.05.2004 Podatki

1. Czy jako tzw. czynny podatnik podatku VAT świadczący usługi w zakresie turystyki będzie zobowiązany do dokonania rejestracji w zakresie handlu wewnątrzwspólnotowego gdy dokonywać będzie zakupu usług od podatników mających siedzibę (miejsce prowadzenia działalności lub miejsce zamieszkania) na terytorium Wspólnoty dla bezpośredniej korzyści turysty oraz gdy te usługi świadczyć będzie na terytorium

Interpretacja
14.07.2004 Podatki

Kiedy powstanie obowiązkek podatkowy w przypadku, gdy Spółka przed planowaną na lipiec 2004 r. transakcją wewnątrzwspólnotową - dostawa towarów do kontrahenta z Niemiec, otrzymała od niego w czerwcu zaliczkę na poczet tej dostawy w wysokości 50% ceny.

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Podatnik zwraca się następującymi pytaniami:1. Czy w opisanym stanie faktycznym przemieszenie towarów nie będzie wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? Podatnik uważa, że nie.2. Czy po raz drugi otrzymaną zapłatę za fakturę należy opodatkować podatkiem od towarów i usług? Podatnik uważa, że nie.3. Czy wystawić faktury częściowe na jakiekolwiek przedpłaty od kontrahentów z Unii Europejskiej? Jaką stawkę

Interpretacja
20.08.2004 Podatki

dotyczy rozliczenia podatku od towarów i usług w przypadku zakupu towaru od kontrahenta ze Stanów Zjednoczonych transportowanego z Francji

Interpretacja
21.09.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy po 1 maja 2004r. dokonując bezgotówkowego rozliczenia z kontrahentem z Unii Europejskiej w uzgodnionej formie kompensaty zachowuje prawo do: 1) Zastosowania stawki podatku VAT 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów? 2) Odliczenia podatku naliczonego VAT przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu surowca do produkcji towarów? Zdaniem Podatnika w przypadku rozliczeń

Interpretacja
14.10.2004 Podatki

1. Jaki jest termin zwrotu różnicy podatku wynikającego z nabycia towarów i usług zaliczanych przez Podatnika do środków trwałych, dokonywanego na rachunek bankowy podmiotu zarejestrowanego jako podatnik VAT-UE, który rozpoczął wykonywanie czynności, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) w okresie krótszym niż 12 miesięcy przed

Interpretacja
25.10.2004 Podatki

Podatnik nabył w dniu 30 kwietnia 2004 r. towary od firmy mającej siedzibę we Włoszech. Podmiot zagraniczny wystawił fakturę dnia 30 kwietnia 2004 r. na zakupiony towar. Wywiezienie zakupionych towarów z terytorium Włoch i przekroczenie granicy nastąpiło w maju 2004 r. Podatnik pyta czy na tle opisanego stanu faktycznego w przedmiotowym przypadku nastąpiło wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Jak rozliczyć zakup używanego zbiornika autocysterny do przewozu materiałów niebezpiecznych zakupionego w Niemczech w maju 2004 r., który jako środek trwały będzie wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
03.11.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem: 1) Czy powyższe usługi powinny być opodatkowane zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą, w kraju położenia nieruchomości, tj. w Polsce? 2) Czy ma obowiązek wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego o nadanie numeru VAT UE dla potrzeb transakcji, w ramach których świadczone

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Czy możliwość skorzystania przez Spółkę ze zwolnienia importu towarów od podatku od towarów i usług jest uwarunkowane rejestracją niemieckiej firmy jako podatnika VAT UE w Polsce i koniecznością uzyskania polskiego numeru NIP z prefiksem PL, identyfikującego Spółkę do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, czy też spełnienie tego warunku nie jest konieczne?

Interpretacja

1. Czy prawidłowe jest fakturowanie przy sprzedaży zagranicznej (wewnątrzwspólnotowej i eksportowej) kosztu transportu?2. Czy w transakcjach wewnątrzwspólnotowych i eksportowych należy rozbijać koszt transportu na odcinek krajowy i zagraniczny?3. Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien stosować podatnik dla zafakturowania kosztów transportu dla dostaw wewnątrzwspólnotowych i eksportowych?4.

Interpretacja
18.03.2005 Podatki

Czy w przypadku gdy kontrahent niemiecki podał spółce dla czynności - usługi transportowej swój numer pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku VAT w Niemczech to jako nabywca winien rozliczyć podatek VAT, natomiast Spółka jako sprzedawca tej usługi nie wykazuje jej w deklaracji VAT-7?

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Jak prawidłowo dokonać korekty transakcji wewnątrzwspólnotowej? Czy korekty faktury wewnętrznej obliczyć w oparciu o kurs z faktury wewnętrznej czy o kurs z daty korekty? Czy z korektą należy wracać się do miesiąca pierwotnej faktury wewnętrznej czy ująć ją na bieżąco, czyli z datą otrzymania korekty?

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Czy przedstawiona w piśmie transakcja jest nabyciem wewnątrzwspólnotowym, jak winna być zaewidencjonowana w ewidencji zakupów VAT i według jakiego kursu waluty.

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Podatnik ma siedzibę oraz stałe miejsce prowadzenia działalności na terenie Niemiec i ma nadany numer do transakcji wewnątrzwspólnotowych . Usługę wykonuje na terenie Niemiec i wystawia fakturę bez podatku od wartości dodanej. Czy te usługi należy opodatkować w Polsce oraz czy Spółka będzie miała prawo odliczyć ten podatek jako podatek naliczony?

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Podatnik pyta czy dokonując wewnątrzwspólnotowych transakcji, należy je opodatkować podatkiem od towarów i usług w Polsce, czy też w innym państwie UE?

Interpretacja
06.06.2005 Podatki

Czy usługę renowacji modelu wykonywaną w kraju na rzecz kontrachenta z Unii Europejskiej należy opodatkować 22% stawką VAT?

Interpretacja
21.06.2005 Podatki

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż prowadzi Pan działalność gospodarcza w zakresie handlu (dostaw towarów) na rzecz podmiotów z krajów Unii Europejskiej. Jednym ze współpracujących z Panem kontrahentów jest podmiot z Republiki Czeskiej, który oświadczył Panu, że jest podatnikiem zwolnionym z VAT w swoim kraju z tytułu niskiej wartości obrotu. Jednakże ten sam kontrahent podał

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Jakie dokumenty potwierdzające dostarczenie towaru w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej powinien posiadać podatnik w przypadku dostawy towaru do miejsca przeznaczenia w innym kraju UE bezpośrednio przez ich nabywcę?

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

Jakie jest miejsce opodatkowania wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towaru? Jak należy wykazać powyższą usługę w deklaracji VAT-7 (rozporządzenie Ministra Finansów z 26.09.2005 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towaó i usług)?

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Czy w świetle postanowień art. 42 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3-4 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług warunkiem wystarczającym do zastosowania stawki podatku 0 % dla opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, poza innymi warunkami wynikającymi z w/w przepisów, jest uzyskanie przez dostawcę przed dniem złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy potwierdzenia

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Czy w świetle postanowień art. 42 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3-4 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług, warunkiem wystarczającym do zastosowania stawki podatku 0 % dla opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, poza innymi warunkami wynikającymi z w/w przepisów, jest uzyskanie przez dostawcę przed dniem złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy dokumentu przewozowego

Interpretacja
25.05.2006 Podatki

Wg jakich stawek należy opodatkować i jak udokumentować wykonywane przez Jednostkę, jak również przez podwykonawcę usługi transportu towarów na odcinku: Polska - Hiszpania, na zlecenie niemieckiego podatnika podatku VAT, który dla potrzeb tej usługi podał NIP francuski?

Interpretacja
31.05.2006 Podatki

Czy Spółce przysługiwać będzie prawo do zwrotu różnicy podatku w terminie 60 dni w sytuacji, gdy Spółka zarejestruje się jako podatnik VAT UE, a nie prowadziła żadnej działalności polegającej na sprzedaży i zakupach?

Poprzednia Następna