Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: termin zwrotu
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
13.07.2004 Podatki

Kiedy można otrzymać zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy i w jakich terminach?

Interpretacja
19.08.2004 Podatki

Podatnik zapytuje czy w przedstawionym stanie faktycznym podatek należny jest równy zero i czy w odniesieniu do podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług przysługuje mu prawo żądania jego zwrotu na konto bankowe w terminie 60 dni od dnia złożenia deklaracji VAT-7K. Zdaniem Podatnika podatek należny jest równy zero, natomiast podatek naliczony powinien być zwrócony w terminie 60 dni od dnia złożenia

Interpretacja
22.09.2004 Podatki

W sytuacji gdy u Podatnika występuje zarówno sprzedaż opodatkowana stawką 22%, jak i sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu ptu, czy aby uzyskać zwrot podatku w skróconym terminie, należy do deklaracji VAT-7 dołączyć 2 wnioski (tj. na podstawie art.87 ust.4 pkt2 i art.87 ust.6 pkt1 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o ptu)?

Interpretacja
05.11.2004 Podatki

1) W jaki sposób należy wyliczyć kwotę podatku podlegającą zwrotowi w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia na podstawie art.87ust.4pkt2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) w sytuacji, gdy zakupy są związane jednocześnie ze sprzedażą opodatkowaną i nie podlegająca opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2)W jaki sposób należy umotywować wniosek

Interpretacja
03.03.2005 Podatki

Strona jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Na podstawie zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, rozpocznie od dnia 01.04.2005r. prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie wynajmu, wypożyczania artykułów, kupna i sprzedaż. Podatnik zamierza nabyć grunt z przeznaczeniem do wynajmu. Zakup gruntu zostanie uudokumentowany fakturą VAT ze stawką 22% i wprowadzony

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Czy wydatki ponoszone na niezakończoną jeszcze modernizację stanowiących środek trwały autobusów, wykorzystywanych w działalności gospodarczej, i związany z tymi wydatkami podatek naliczony może, w sytuacji wystąpienia w danym okresie rozliczeniowym nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, zostać zwrócony w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia podatkowego w podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Spółka zwróciła się z zapytaniem: czy deklaracja VAT-7 uwzględniająca przyspieszony zwrot jest poprawna, czy też Spółka winna w polu E - rubryka nr 53 - "Kwota do zwrotu w terminie 180 dni" wpisać wyliczoną kwotę zwrotu, pomimo jednoczesnego złożenia wniosku o zastosowanie 60-dniowego terminu zwrotu?

Interpretacja
11.07.2005 Podatki

Zapytanie Pana dotyczy następujących kwestii:czy realizując inwestycję (budowę obiektu wraz z wyposażeniem) polegającą na budowie kręgielni i zakupie towarów (materiałów i usług inwestycyjnych) ma Pan prawo do odliczenia podatku VAT?w jakich terminach jest Pan uprawniony do dokonania odliczenia podatku naliczonego?w jakim terminie jest Pan uprawniony do otrzymania zwrotu podatku VAT?

Interpretacja
22.07.2005 Podatki

Podatnik prowadzi działalność polegającą na świadzceniu usług z powierzonego materiału dla kontrahentów z krajów Unii Europejskiej, w zakresie tzw. przerobu uszlachetniającego. Strona zwraca się z zapytaniem dotyczącym kwestii zwrotu różnicy podatku na rachunek bankowy w przyśpieszonym terminie. Zdaniem podatnika, w opisanej sprawie, w oparciu o przepisy art. 87 ust. 4,5 i 6 ustawy o podatku VAT ma

Interpretacja
17.08.2005 Podatki

Czy w związku z zapłatą faktur dokumentujących zaliczki na zakup nieruchomości przyspełnieniu łącznie warunków, o których mowa w art. 87 ust. 6 ustawy o podatku od towarówi usług podatnik może się ubiegać o zwrot podatku w terminie 25-dniowym?

Interpretacja
03.11.2005 Podatki

Czy w sytuacji, gdy Podatnik otrzyma zaliczkę na WDT i nie wystąpi w związku z tą zaliczką o przyśpieszony z 60-dniowym terminem zwrot bezpośredni podatku VAT bądź w ogóle wykaże kwoty podatku naliczonego pozostające w związku z uzyskaną zaliczką WDT do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe, będzie podatnik zwolniony z obowiązku przedstawienia w urzędzie skarbowym zabezpieczenia o którym mowa

Interpretacja
19.12.2005 Podatki

Czy warunkiem do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w kwocie mieszczącej się w limicie określonym w art. 87 ust. 3 w terminie 60 dni od złożenia rozliczenia, jest posiadanie potwierdzeń zapłat faktur zakupu.

Interpretacja
02.01.2006 Podatki

W jakim terminie podatnik ma prawo, jako czynny podatnik podatku od towarów i usług oraz podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT UE, żądać (składając stosownie oświadczenie w deklaracji) zwrotu nadwyżki podatku naliczonego, związanego z nabyciem towarów i usług nie zaliczanych przez podatnika do środków trwałych, nad podatkiem należnym za dany okres rozliczeniowy, tj. czy w terminie 60 dni od daty

Interpretacja
06.02.2006 Podatki

Czy firma ma prawo do zwrotu na rachunek w ciągu 60 dni całości podatku naliczonego dot. zarówno sprzedaży poza krajem jak i w kraju w miejscu, w którym nastąpiła sprzedaż poza krajem.

Interpretacja
01.03.2006 Podatki

W jakim terminie następuje zwrot podatku VAT, wynikajacy ze złożonego rozliczenia, w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników z krajów Unii Europejskiej na ich ruchomym majatku rzeczowym?

Interpretacja
10.04.2006 Podatki

Czy można przy sprzedaży Nieruchomości korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług (zwolnienie dostawy terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane oraz przeznaczone pod zabudowę)? Jeżeli nie, to jakiej stawce VAT podlega powyższe?

Interpretacja
31.05.2006 Podatki

Czy Spółce przysługiwać będzie prawo do zwrotu różnicy podatku w terminie 60 dni w sytuacji, gdy Spółka zarejestruje się jako podatnik VAT UE, a nie prowadziła żadnej działalności polegającej na sprzedaży i zakupach?

Interpretacja
23.06.2006 Podatki

Czy w przypadku sukcesji praw firmy małżeńskiej przez spółkę jawną, mając na uwadze zapis art. 97 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, termin zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym dla spółki jawnej wydłuża się do 180 dni ?

Interpretacja
10.08.2006 Podatki

W jakim terminie przysługuje jednostce zwrot na rachunek bankowy różnicy podatku naliczonego nad należnym ?

Poprzednia Następna