Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: spółka jawna
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
28.11.2003 Podatki

Jak należy rozliczyć skutki podatkowe operacji gospodarczych w związku z przekształceniem spółki jawnej w spółkę z o.o.?

Interpretacja
15.12.2003 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wypłatę spadkobiercom zmarłego wspólnika spółki jawnej udziału kapitałowego w oparciu o bilans uwzględniający wartość zbywczą majątku firmy?

Interpretacja
08.01.2004 Podatki

Na jakich zasadach podatnik (osoba fizyczna) powinien być opodatkowany w związku ze sprzedażą nieruchomości zarówno w podatku dochodowym od osób fizycznych, jak i w podatku od towarów i usług?

Artykuł
13.01.2004 Obrót gospodarczy

W 2004 r. podniesiono do 800 000 euro poziom rocznych przychodów netto, których dwukrotne osiągnięcie wymusza przymusowe przekształcenie spółki cywilnej w jawną.

Porada
29.01.2004 Obrót gospodarczy

Odbiorcą naszych towarów jest spółka jawna, którą tworzą dwaj wspólnicy. Ponieważ od kilku miesięcy nie płaci ona za dostarczony jej towar, postanowiliśmy dochodzić naszych roszczeń przed sądem. Czy odpowiedzialność za zobowiązania spółki jawnej ponosi sama spółka, czy też jej wspólnicy i kogo należy pozwać do sądu, zwłaszcza w przypadku gdy w ostatnim czasie przystąpił do spółki nowy wspólnik?

Porada
13.02.2004 Obrót gospodarczy

Wkłady do spółki cywilnej w 1998 r. wyniosły 80 000 zł; spółka cywilna warta już według bilansu otwarcia 1 000 000 zł została przekształcona z początkiem 2004 r. przymusowo w spółkę jawną. Jaka (i dlaczego) wartość jest wkładem wspólników do spółki: 80 000 zł czy 1 milion zł?

Interpretacja
12.03.2004 Podatki

Jakiemu podatkowi podlega nieodpłatne przekazanie udziałów w spółce jawnej mężowi będącemu wspólnikiem tej spółki w przypadku gdy między małżonkami obowiązuje zasada wspólności ustawowej małżeńskiej?

Interpretacja
14.04.2004 Podatki

Czy istnieje możliwość wspólnego opodatkowania dochodów przez małżonków ,jeżeli jeden z nich zmarł przed złożeniem zeznania podatkowego i nie zdążył złożyć wniosku o łączne opodatkowanie swoich dochodów?Czy można przywrócić termin do złożenia oświadczenia o wyborze formy opodatkowania 19% podatkiem liniowym w momencie wejścia do spółki jawnej po zmarłym mężu, który zadeklarował podatek liniowy?W jaki

Interpretacja
13.05.2004 Podatki

dotyczy konsekwencji podatkowych przekazania wspólnikowi występującemu ze spółki jawnej nieruchomości będącej własnością spółki

Interpretacja
15.06.2004 Podatki

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż ze spółki jawnej, w skład której wchodzi czterech wspólników ze względu na zły stan zdrowia wystąpi dwóch wspólników. Pozostałych dwóch wspólników nadal będzie prowadziło Spółkę, zachowując ciągłość działalności. Zgodnie z art. 65 Kodeksu spółek handlowych, dokonany będzie bilans uwzględniający wartość zbywczą majątku spółki, zaś wypłata występującym wspólnikom

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy wydatki poniesione na studia wyższe jednego ze wspólników spółki jawnej (kierunek farmacja), mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, gdy działalność gospodarcza spółki polega na prowadzeniu apteki?

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Opodatkowanie remanentu sporządzonego na dzień przeniesienia majątku ze spółki jawnej do sp. z. o. o. oraz możliwość amortyzacji środków trwałych i wyposażenia, przyjmując wartość początkową wg wyceny rzeczoznawców w wartości wyższej niż wynika z ewidencji środków trwałych.

Porada
28.06.2004 Obrót gospodarczy

Zmarł jeden ze wspólników naszej spółki jawnej. Czy w takim przypadku dochodzi do rozwiązania spółki, czy też może ona dalej funkcjonować, jeśli dwaj pozostali wspólnicy chcą nadal ją prowadzić, mimo że umowa spółki niczego w tym zakresie nie przewiduje?

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Jestem wspólnikiem dwuosobowej Spółki Jawnej postawionej w stan likwidacji ze względu na zgon wspólnika i w związku z tym zwracam się z zapytaniem w jakiej wysokości mam wykazywać w podatku dochodowym od osób fizycznych uzyskiwane przychody i koszty spółki jawnej w likwidacji czy 50% moich udziałów czy też 100% ?.

Interpretacja
21.07.2004 Podatki

Prowadzę działalność gospodarczą w formie Spółki jawnej. Podział zysku wynosi po 50%. Do prowadzenia działalności wspólnika wykorzystuje swój prywatny samochód, którego koszty są rozliczane w oparciu o ewidencję przebiegu pojazdu. Koszty w odpowiedniej wysokości są odnoszone w koszty Spółki. Czy prawidłowe jest, iż koszty te stanowią w równych częściach moją oraz mojej wspólniczki koszty uzyskania

Interpretacja
05.08.2004 Podatki

1) Za który miesiąc w deklaracji VAT-7 należy ująć obrót z tytułu wykonanej usługi budowlanej? 2) W jaki sposób należy opodatkować usługi remontowo-budowlane dla budownictwa mieszkaniowego? 3) Czy mogę zaliczyć połowę (spółka miała dwóch wspólników) nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów mojej nowej firmy wraz z poniesionymi obecnie kosztami postępowania egzekucyjnego? Jeżeli

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych odsetek od udziału kapitałowego w spółce jawnej.

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

Czy dotacje z funduszy unijnych PHARE na współfinansowanie realizacji przedsięwzięcia, stworzenie biznes planu i nowej strategii przedsiębiorstwa umożliwiające wprowadzenie projektu oraz opracowanie wniosków o jego finansowanie zewnątrzne, stanowią obrót podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeśli tak - to kiedy powstaje obowiązek podatkowy w zakresie tego podatku?

Interpretacja
08.10.2004 Podatki

1. Czy przychody uzyskane w drodze nabycia spadku podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy wystąpienie ze spółki jawnej, w której udziały zostały nabyte w drodze spadku, spowoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
19.10.2004 Podatki

Czy przychody z udziału spółki kapitałowej w spółce nie będącej osobą prawną łączy się z przychodami wspólnika proporcjonalnie do posiadanego udziału?

Poprzednia Następna