Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: składniki majątkowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
22.10.2004 Podatki

Spółka zamierza umorzyć udziały jednego ze wspólników za wynagrodzeniem. Jako wynagrodzenie za umorzenie udziałów Spółka proponuje przeniesienie między innymi prawa własności części składników majątku Spółki na wspólnika występującego ze Spółki, które będą przez niego użytkowane w działalności gospodarczej na własny rachunek.

Interpretacja
17.02.2005 Podatki

Spółka otrzyma po zakończeniu procesu likwidacyjnego YYY S.A, majątek tej Spółki, składający się z prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz środków pieniężnych. W związku z takim sposobem nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu - co będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w momencie dalszego zbycia tego prawa?.

Interpretacja
12.12.2005 Podatki

Czy do transakcji sprzedaży majątku upadłego można zastosować wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
15.12.2005 Podatki

Pytanie Spółki dotyczy ustalania kosztów i przychodów podatkowych w przypadku oddania Operatorowi własności majątku zgodnie z reguklacjami zawartymi w ustawie o pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

Interpretacja
21.12.2005 Podatki

Czy sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących wartości niematerialne i prawne firmy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
31.03.2006 Podatki

Dotyczy kwestii udokumentowania, zaewidencjonowania w ewidencji sprzedazy i rozliczania w deklaracji VAT-7 wnoszonego do spółki prawa handlowego wkładu nipieniężnego w postaci niezabudowanej nieruchomości stanowiącej składnik prywatnego majątku wnoszącego.

Interpretacja
27.06.2006 Podatki

Pytanie dotyczy poprawności ustalenia daty powstania przychodu podatkowego z tytułu przeniesienia własności (sprzedaży) praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w elektrociepłowni biogazowej oraz przyporządkowania kosztów uzyskania tego przychodu.

Interpretacja
05.07.2006 Podatki

Jaki jest termin przekazania na konto Urzędu Skarbowego odsetek naliczonych w związku z zaliczeniem do środków trwałych składników majątku, których wartość uprzednio w całości zaliczono do kosztów uzyskania przychodu oraz czy istnieje obowiązek wykazania kwoty tych odsetek w deklaracji CIT-2, na podstawie art. 16e ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
05.10.2006 Podatki

Podatnik wnosi o wyjaśnienie czy opisana Działalność Hotelarska składająca się ze wskazanych składników materialnych i niematerialnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu atr. 4a pkt 4 updop.

Interpretacja
12.07.2007 Podatki

Czy łączną wartość początkową otrzymanych w drodze aportu środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych będzie stanowić, zgodnie z art. 16g ust. 10 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych różnica między wartością nominalną wydanych akcji lub udziałów a wartością składników majątkowych niebędących środkami trwałymi ani wartościami niematerialnymi i prawnymi?

Interpretacja
09.08.2007 Podatki

Zakład Energetyczny Spółka Akcyjna wystąpiła o potwierdzenie, że majątek wnoszony przez Spółkę aportem stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
27.09.2007 Podatki

W jaki sposób dokonać wyceny składników majątku wniesionych do spółki komandytowo-akcyjnej dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do środków trwałych oraz finansowych aktywów trwałych?

Interpretacja
18.03.2008 Podatki

Czy związane z działalnością nabywanego przedsiębiorstwa zobowiązania, które zostaną przejęte przez Spółkę, zwiększą wartość początkową firmy obliczaną dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
21.03.2008 Podatki

Czy koszty (prowizja i odsetki) płacone od kredytu zaciągniętego wspólnie przez obojga małżonków, a finansującego zakup nieruchomości (udziału we współwłasności użytkowania wieczystego i znajdującego się na nim budynku), wprowadzonej do ewidencji środków trwałych i wynajmowanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jednego z małżonków, podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodu tego

Interpretacja
29.04.2008 Podatki

Czy jeżeli Spółka zdecyduje się na przeniesienie w formie aportu do innej spółki kapitałowej Działalności II skupionej w Oddziale sporządzającym samodzielnie bilans, na Spółce ciążyć będzie obowiązek do dokonania korekty podatku naliczonego zawartego w cenie środków trwałych (oraz WNiP) oraz towarów wchodzących w skład aportowanego Oddziału?

Interpretacja
12.06.2008 Podatki

Jaka stawka amortyzacyjna jest właściwa dla hal namiotowych o powierzchni 100m2 i do jakiego rodzaju KŚT należy zaliczyć te hale?Jak zakwalifikować zakup części składowych hal, tj. przęsła, bramy, dodatkowych plandek z oknami, itp., które są używane z różnymi halami. Czy traktować je jako osobny środek trwały, czy zwiększyć wartość jednej z hal jako środka trwałego?

Interpretacja
07.07.2008 Podatki

Pod jaką datą Spółka powinna wprowadzić składnik majtku do ewidencji środków trwałych, czy powinien to być czerwiec 2006 r. tj. w dacie, w której lokomotywy zostały dopuszczone do eksploatacji po uzyskaniu świadectwa dopuszczenia wydanego przez Urząd ? Czy też powinna to być data podpisania protokołu ostatecznego z wykonawcą usługi tj. listopad 2007 r.?

Interpretacja
18.09.2008 Podatki

Nieruchomość będąca przedmiotem transakcji będzie wykorzystywana przez Nabywcę do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT i jeżeli nie zajdą okoliczności wskazane w art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o VAT, Nabywcy będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony związany z nabyciem przedmiotowej Nieruchomości.

Interpretacja
10.10.2008 Podatki

Czy sprzedaż zakładu jest sprzedażą przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 oraz czy przychodem ze sprzedaży jest cena wyrażona w umowie sprzedaży, a przychód ten jest opodatkowany na zasadach ogólnych zgodnie z art. 7 ust. 1, zaś kosztem zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest wartość księgowa przedsiębiorstwa, tj. wartość początkowa

Interpretacja
10.10.2008 Podatki

Czy sprzedaż zakładu gospodarczego Fundacji jest zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jako sprzedaż przedsiębiorstwa? Czy nabywca dokonuje korekty odliczonego podatku zgodnie z art. 91. ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług jeśli zbywca przedsiębiorstwa oraz jego nabywca nie prowadzili sprzedaży zwolnionej

Interpretacja
19.05.2009 Podatki

Czy opisany we wniosku zespół składników majątkowych (materialnych i niematerialnych) spełnia przesłanki określone w przepisie art. 2 ust. 27e ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.), a tym samym czy stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa?

Interpretacja
08.07.2009 Podatki

Korekta podatku naliczonego w przypadku gdy przedmiotem aportu do spółki prawa handlowego (sp. z o.o.), będą składniki majątkowe bądź całe przedsiębiorstwo.

Poprzednia Następna