Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: reklamacje
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
29.03.2004 Podatki

Jakie skutki podatkowe wywiera faktura zmniejszająca wartość sprzedanej wcześniej usługi remontowej, wystawiona w związku ze złożoną przez odbiorcę reklamacją i żądaniem usunięcia usterek?

Interpretacja
21.07.2004 Podatki

Pytanie podatnika dotyczy możliwości "anulowania" faktur i zwrotu zapłaconego podatku, wykazanego na fakturach, które zostały podatnikowi zwrócone przez nabywcę usługi z powodu nieprawidłowego wykonania usługi. Podatnik uważa, że może anulować wystawione przez niego faktury oraz wnioskować o zwrot nadpłaconego podatku.

Interpretacja
10.08.2004 Podatki

Czy brak paragonu fiskalnego powoduje brak możliwości uznania reklamacji oraz możliwości skorygowania obrotu?

Interpretacja
12.08.2004 Podatki

Dotyczy dokumentowania po 1 maja 2004 r. dokonanych zwrotów reklamacyjnych materiałów nabytych w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Interpretacja
27.09.2004 Podatki

Kiedy należy ująć korektę nabycia wewnątrzwspólnotowego, związaną z otrzymaniem od kontrahenta noty uznaniowej dotyczącej reklamacji zakupionego towaru.

Interpretacja
21.10.2004 Podatki

Czy podatek VAT wyliczony z tytułu importu usług w fakturze wewnętrznej jako należny stanowić będzie równocześnie podatek naliczony, polegający odliczeniu?

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

1. Według jakiego kursu przeliczyć na złote wartość wyrażoną w walucie obcej z tytułu uznania reklamacji dotyczącej zakupionego towaru ? 2. W rozliczeniu jakiego miesiąca należy uwzglednić równowartość reklamacji uznanej przez dostawcę - w deklaracji VAT-7 i informacji posumowującej ?

Interpretacja
20.12.2004 Podatki

W 2001 roku prowadzona była współpraca z kontrahentem, posiadającym gospodarstwo rolne. W związku ze sprzedażą na rzecz ww. kontrahenta suszarni do zboża w dniu 10.07.2001 r. została wystawiona faktura VAT. W październiku 2001 r., w związku z uznaną reklamacją z tytułu dużej awaryjności maszyny, konieczne stało się wystawienie korekty do powyższej faktury. W związku z tym w dniu 24.10.2001 roku wystawiono

Interpretacja
29.12.2004 Podatki

Czy Spółka ma obowiązek korygowania in minus podatku z tytułu importu towaru z Czech i odliczonego od podatku należnego w rozliczeniu podatku od towarów i usług za miesiąc grudzień 2003 r. w sytuacji, gdy w miesiącu wrześniu 2004 r. zwrócono dostawcy towar w ramach reklamacji?

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

Czy sformułowanie "odkup samochodu" zamiast "wymiana samochodu w ramach rękojmi za wady reklamowanego samochodu" jest prawidłowe oraz czy wpływa na sposób odliczenia podatku od towarów i usług od zakupionego pojazdu?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Czy wywóz do Niemiec uszkodzonych lub wadliwych produktów firmy, której się jest oficjalnym przedstawicielem na Polskę, w celu ich naprawy ewentualnie wymiany na niewadliwy, a następnie przywóz tych towarów do Polski stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i wewnątrzwspólnotowe nabycie w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
03.03.2005 Podatki

Czy podatnik dokonujący zwrotu towaru z eksportu obowiązany jest do zwrotu podatku naliczonego odliczonego przy eksporcie danego towaru wynikającego z dokumentu SAD?

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Jednostka zwróciła się z pytaniami:1. Czy wypłata rekompensaty pieniężnej powoduje zmniejszenie obrotu w podatku od towarów i usług?2. Czy Spółka w związku z wypłatą rekompensaty powinna wystawić faktury korygujące do odpowiednich faktur dokumentujących sprzedaż?

Interpretacja
21.04.2005 Podatki

Pytanie:Na podstawie art. 14 a § 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z póź.zm) wnoszę o wydan ie pisemnej informacji dotyczącej podatku VAT.I Spółka posiada w swoich środkach trwałych m.in. samochody ciężarowe, które nie posiadają homologacji. Problem w tym, czy można odliczać VAT od oleju napędowego zużywanego do starych samochodów marki Star, które nie

Interpretacja
17.05.2005 Podatki

Spółka dokonuje wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów. Część otrzymywanych towarów ze względu na złą ich jakość jest reklamowana u dostawcy, który uznając reklamację wystawia faktury korygujące. Faktury korygujące wpływają do spółki po dwu, trzech miesiącach od daty ich wystawienia. Podatnik zwraca się z pytaniem, czy faktury korygujące powinny być księgowane w momencie ich otrzymania czy też w miesiącu

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

Czy jest możliwe w świetle ustawy o VAT zmniejszenie obrotu oraz kwoty podatku należnego, zaewidencjonowanych przy zastosowaniu kasy rejestrującej, w przypadku zwrotu towaru przez nabywcę, gdy Podatnik nie dysponuje oryginałem paragonu fiskalnego?

Interpretacja
27.07.2005 Podatki

Czy wypłacona kwota tytułem zawartej ugody (z pominięciem wokandy sądowej) dotycząca roszczeń odszkodowawczych jednego podmiotu wobec drugiego stanowi koszt uzyskania przychodu ?

Interpretacja
02.08.2005 Podatki

Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług związanych z wysyłkami nowych towarów w miejsce towarów wadliwych lub brakujących do kontrahentów zlokalizowanych w krajach trzecich.

Interpretacja
02.08.2005 Podatki

Dotyczy identyfikacji czynności polegającej na wysyłce nowych towarów w miejsce towarów wadliwych lub brakujących do kontrahentów zlokalizowanych w krajach trzecich, jako eksport towarów.

Interpretacja
13.09.2005 Podatki

W którym miesiącu należy ująć korektę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz jaki należy przyjąć kurs do jej przeliczenia na walutę polską?

Interpretacja
03.10.2005 Podatki

1.Kiedy należy rozliczyć udzielony przez kontrahenta zagranicznego rabat przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów w związku z pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji wad jakościowych, jeżeli na udzielony rabat kontrahent zagraniczny stosuje noty uznaniowe, czy w okresie rozliczeniowym, w którym powstał obowiązek podatkowy, czy tez w rozliczeniu za okres z dnia uznania reklamacji (data wystawienia noty

Interpretacja
22.11.2005 Podatki

pytanie podatnika dotyczy obowiązku korygowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku wystawienia przez kontrahentów z Unii not uznaniowych bądź obciążeniowych związanych z procentowymi bonusami, reklamacjami (jakościowymi i ilościowymi) oraz pomyłkami w cenie a także zwrotem towarów bedacych przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia

Poprzednia Następna