Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: potrącenie zobowiązań
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
26.09.2003 Podatki

Czy powstają różnice kursowe, które miałyby wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku kiedy Spółka dokonuje rozliczeń z kontrahentami na zasadzie kompensaty wzajemnych zobowiązań i należności w walucie obcej?

Interpretacja
30.12.2003 Podatki

Czy różnice kursowe powstałe w wyniku kompensaty wzajemnych zobowiązań i należności, które są wyrażone w walutach obcych, stanowią przychody lub koszty uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
22.03.2004 Podatki

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia ze strony urzędu skarbowego postępowania polegającego na przejęciu wymagalnej, nieprzedawnionej wierzytelności na poczet przyszłego czy też już należnego podatku dochodowego od osób fizycznych oraz niezapłaconego podatku VAT?

Interpretacja
05.05.2004 Podatki

1. Czy kwota strat z lat ubiegłych odliczana w deklaracjach miesięcznych roku podatkowego, za który w zeznaniu rocznym osiągnięto stratę podatkową może być odliczona w kolejnych latach podatkowych?2. Czy kwoty przekazane na rachunek funduszu za okresy lat ubiegłych, w których nie dokonywano odpisów, z uwagi na zawieszenie ZFŚS, będą kosztem uzyskania przychodów w latach dokonania wpłat?3. Kiedy powstaje

Interpretacja
17.05.2004 Podatki

dotyczyy kwestii traktowania różnic kursowych jako kosztów uzyskania przychodów w nawiązaniu do art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 ze zm.) o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku wzajemnego potrącenia wierzytelności.

Interpretacja
12.07.2004 Podatki

dotyczy stosowania zerowej stawki podatku od towarów i usług przy dostawie wewnątrzwspólnotowej, w przypadku gdy dane nabywcy nie zostały zidentyfikowane w systemie VIES

Interpretacja
26.11.2004 Podatki

Spółka dokonuje obrotu z podmiotami zagranicznymi, w wyniku czego powstają rozrachunki wyrażone w walutach obcych: należności i zobowiązania. Dla uproszczenia wzajemnych rozliczeń strony dopuszczają dokonanie potrąceń (zgodnie z art. 498 i 499 k.c.). Potrącenie wzajemnych należności i zobowiązań jest formą spełnienia zobowiązania do zapłaty, w wyniku którego powstały różnice kursowe wynikające z zastosowania

Interpretacja
25.04.2005 Podatki

Czy powstałe różnice dodatnie (przychodowe) związane z potrąceniem z należnych wpłat na kapitał zakładowy ze zobowiązaniami z tytułu pożyczek i odsetek w dolarach amerykańskich nie są różnicami kursowymi podlegającymi opodatkowaniu?

Interpretacja
24.05.2005 Podatki

Czy kompensata wzajemnych zobowiązań wyrażonych w walutach obcych powoduje powstanie różnic kursowych zaliczonych do przychodów jak i kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

W której pozycji deklaracji CIT - 2 Spółka powinna wykazać kwotę nadpłaty podatku dochodowego od osób prawnych wynikającą ze złożonej deklaracji CIT - 8 (za rok poprzedni) i wniosku o stwierdzenie nadpłaty określającego sposób jej rozliczenia tj. zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.

Interpretacja
13.08.2005 Podatki

Oddział prosi o potwierdzenie prawidłowości przyjętego stanowiska w odniesieniu do powstania różnic kursowych związanych z rozliczeniami Oddziału tzn. o potwierdzenie iż dokonywanie rozliczeń z podmiotami Grupy w formie kompensaty nie powoduje powstania różnic kursowych w rozumieniu ustawy o p.d.o.p.

Interpretacja
19.09.2005 Podatki

Czy, zgodnie z przepisami art. 12 ust. 3 oraz art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o p.d.o.p. w przypadku uregulowania należności z kontrahentami zagranicznymi w formie kompensaty wzajemnych zobowiązań w ramach centrum nettingowego, występujące dodatnie lub ujemne różnice kursowe powinny odpowiednio powiększać lub pomniejszać przychody i koszty w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
04.10.2005 Podatki

Czy realizacja przez Spółkę należności i zobowiązań w ramach systemu wielostronnych rozliczeń ( kompensat ) nie prowadzi do powstania dla celów podatkowych różnic kursowych, w rozumieniu art. 12 i 15 updop?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Czy różnice kursowe dodatnie lub ujemne powstałe w wyniku kompensacji należności ze zobowiązaniami uznawane są za przychody i koszty w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
27.02.2006 Podatki

Czy różnica pomiędzy wartością zobowiązań podatnika z daty ich zarachowania oraz z daty ich wygaśnięcia wskutek potrącenia stanowi przychód podatnika z tytułu tzw. "dodatnich różnic kursowych" w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
27.07.2006 Podatki

Spółka jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w której głównym udziałowcem jest podmiot zagraniczny. W 2005 r. Spółka otrzymała od udziałowca pożyczkę długoterminową w walucie obcej. W maju 2006 r. udziałowiec podwyższył kapitał podstawowy przez konwersję części pożyczki na kapitał. Czy powstałe na skutek powyższego różnice kursowe są kosztem uzyskania przychodu Spółki?

Interpretacja
26.10.2006 Podatki

Czy powstałe w wyniku potrąceń dokonywanych pomiędzy jednostką macierzystą w Czechach i jej oddziałem w Polsce różnice kursowe stanowią dla oddziału przychód lub koszt podatkowy.

Interpretacja
27.11.2006 Podatki

Czy w rezultacie dokonania rozliczeń zobowiązań i należności wyrażonych w walucie obcej w ramach systemu wielostronnego potrącenia wierzytelności (tzw. systemu nettingowego) nie zrealizują się różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
23.04.2007 Podatki

Czy zgodnie z art. 9b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dokonując potrąceń przy przelewach realizując płatności wobec dostawcy w wysokości zmniejszonej od zobowiązania pierwotnego - należy w dniu dokonania tych kompensat rozpoznawać dodatnie lub ujemne podatkowe różnice kursowe od kompensowanych zobowiązań i należności i wliczać tak powstałe różnice kursowe do przychodów lub

Interpretacja
18.04.2008 Podatki

Czy odsetki od pożyczki będą jedyną podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym?Czy różnice kursowe powstałe w wyniku kompensaty zobowiązań i udzielonej pożyczki będą stanowiły koszt uzyskania przychodu, czy koszty niestanowiące uzyskania przychodu?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Czy powstałe w wyniku kompensaty różnice kursowe będą stanowiły przychodu i koszty podatkowe?

Poprzednia Następna