Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: obrót papierami wartościowymi
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
04.07.2003 Podatki

Czy koszty związane z dodatkową emisją akcji dla uprawnionych pracowników (opłaty notarialne i sądowe, usługi prawne i doradcze, koszty sporządzenia druku i dystrybucji prospektu emisyjnego, opłaty giełdowe, koszty oferowania papierów wartościowych, itp.) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r

Interpretacja
28.01.2005 Podatki

Spółka zwróciła się z zapytaniem dotyczącym kilku kwestii:1) czy w myśl obowiązujących przepisów podatkowych, depozyt akcji prowadzony przez dom maklerski należy uznać za równoznaczny z prowadzeniem rachunku inwestycyjnego,2) czy w przypadku prowadzenia depozytu akcji i pośredniczenia w obrocie tymi akcjami dom maklerski ma obowiązek sporządzania informacji PIT-8C i czy w przypadku jedynie pośredniczenia

Interpretacja
16.02.2005 Podatki

Czy Dom Maklerski zobowiązany jest, na żądanie klienta, zmienić PIT-8C, wystawiony w związku z uzyskaniem przychodu z odpłatnego zbycia papierów wartościowych?

Interpretacja
04.04.2005 Podatki

Czy obrót osiągnięty przez posiadacza papierów wartościowych w terminie wykupu wskazanym przez ich emitenta podlega podatkowi od towarów i usług ? Jaka stawka podatku winna być zastosowana? Czy obrót z tytułu wykonania tych czynności winien być uwzględniany przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.Podatnik we wniosku przedstawia następujący stan

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Podatnikam który traktuje transakcje terminowe jako obrót papierami wartościowymi i w deklaracji podatkowej prezentuje je w następujący sposób: wartość zawarcia transakcji w kosztach a wartość zamknięcia transakcji w przychodach - w miesiącu zamknięcia transakcji.

Interpretacja
20.04.2005 Podatki

Czy w przypadku prowadzenia depozytu akcji na zlecenie emitenta akcji, nie pośrednicząc w nabywaniu tych akcji, dom maklerski jest zobowiązany do sporządzenia imiennej informacji, stosownie do przepisów art. 39 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.04.2005 Podatki

Pytanie dotyczy podatkowego traktowania pojawiającego się w momencie zamknięcia transakcji REPO i REVERSE REPO wynagrodzenia jako przychodu odsetkowego bądź też zysku ze sprzedaży papierów wartościowych.

Interpretacja
28.04.2005 Podatki

Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego oraz przedłożonych dokumentów wynika, że w dniu 07.07.1997r. nabył Pan w Oddziale Centralnego Domu Maklerskiego ... S.A. akcje ... S.A., które następnie zbył w dniu 21.04.2004r. w ww. Domu Maklerskim.Z Centralnego Domu Maklerskiego otrzymał Pan informację PIT-8C, w której w części F poz. 55 została wyszczególniona wartość sprzedanych akcji.Pana pytanie

Interpretacja
11.05.2005 Podatki

Czy przychodem podatkowym z tytułu zbycia wymienionych papierów wartościowych jest cała kwota wykupu a nie tylko zarobione dyskonto?.

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Czy dopuszczalne jest pomniejszenie dochodu uzyskanego ze zbycia papierów wartościowych nabytych po dniu 1 stycznia 2004 roku o kwotę straty poniesionej w związku ze sprzedażą akcji spółki ... (nabytych przed 1 stycznia 2004 r.).

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?

Interpretacja
20.06.2005 Podatki

Pytanie podatnika dotyczy zastosowania przepisu art 19 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, póz. 1956).

Interpretacja
23.06.2005 Podatki

Czy udokumentowaniem transakcji może być ich wydruk ze względu na fakt, iż zagraniczni brokerzy nie wystawiają odpowiednich informacji PITCzy przeliczenie na złotówki powinno następować w momencie przystąpienia do transakcji i jej zamknięcia (pod warunkiem jej zamknięcia w roku 2004) z wykorzystaniem kursu średniego NBP z momentu odpowiednio zawarcia transakcji i jej zamknięcia, czy też transakcje

Interpretacja
24.06.2005 Podatki

Na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy X S.A. z dnia 30 października 1996 uzyskałam prawo do nabycia akcji tej spółki. Dnia 28 listopada 1997 Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła decyzję o dopuszczeniu akcji X S.A. do publicznego obrotu papierami wartościowymi. Natomiast w styczniu 1998 zrealizowałam prawo do nabycia akcji X S.A. poprzez nabycie powyższych

Interpretacja
07.07.2005 Podatki

Czy sprzedaż akcji na okaziciela przedwojennej spółki należy traktować jako sprzedaż historycznych, kolekcjonerskich papierów wartościowych opodatkowaną 2% podatkiem od czynności cywilno-prawnych, czy jako sprzedaż akcji spółki opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 19% ?

Interpretacja
21.07.2005 Podatki

Czy opłata za zarządzanie aktywami stanowi koszt uzyskania pzrychodów z kapitałów pieniężnych?

Interpretacja
26.07.2005 Podatki

Czy dochód z tytułu sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz z odpłatnego zbycia papierów wartościowych powinien być wykazany w zeznaniu rocznym?

Interpretacja
25.10.2005 Podatki

Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w/w a wykonywane przez Nią usługi, z uwagi na ich przynależność do "usług maklerskich na rynkach papierów wartościowych oraz zarządzanie funduszami na zlecenie" (67.12.10-00) oraz fakt, iż ich przedmiotem są czynności odnoszące się do obrotu papierami wartościowymi, są zwolnione od podatku od towarów i usług.

Interpretacja
14.11.2005 Podatki

Czy zbycie akcji Banku X S.A., które zostały nabyte w ramach Transzy pracowniczej na podstawie oferty publicznej i dopuszczone do obrotu spełnia przesłanki zwolnienia z podatku dochodowego określone w art. 52 pkt. 1 lit. (a podatku dochodowego od osób fizycznych ?

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

Czy w przypadku zawarcia przez Spółkę jawną umowy zlecenia z Firmą świadczącą usługi w zakresie zarządzania aktywami na zlecenie, koszty wynikające z tej umowy a dotyczące wynagrodzenia należnego tej Firmie, będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodu w momencie poniesienia kosztu, niezależnie od tego czy inwestycje będą miały charakter krótkoterminowy czy długoterminowy?

Interpretacja
03.01.2006 Podatki

Podatnik ma wątpliwości, czy obrót papierami wartościowymi (zakup i sprzedaż) w postaci bonów skarbowych, bonów komercyjnych, jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych oraz kwoty udzielanych pożyczek należy wykazać w obrocie służącym ustaleniu proporcji zgodnie z art. 90 ustawy, czy też do obrotu tego należy zaliczyć zysk (odsetki) osiągnięte na papierach wartościowych i kwoty odsetek od udzielonych

Interpretacja
09.01.2006 Podatki

Jaka jest podstawa prawna naliczania podatku od osób fizycznych z tytułu nabycia i sprzedaży akcji Banku w ramach oferty publicznej? Jaka jest podstawa faktyczna ewentualnego naliczania podatku od osób fizycznych z tytułu sprzedanych akcji Banku ? Czy podatnikowi przysługuje regres w stosunku do ministra finansów w wypadku naliczania zobowiązania podatkowego? Na podstawie jakich dokumentów i jakich

Interpretacja
20.02.2006 Podatki

Czy w dacie otrzymania płatności odsetkowej z tytułu "kuponu odsetkowego" zakupionego łacznie z papierem wartościowym, bank ma prawo do ujęcia w podstawie opodatkowania wydatku z tytułu nabytego kuponu odsetkowego ? Czy rozpoznawanie płatności odsetkowej od kuponu odsetkowego powinno nastąpić w oparciu o przepis art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o pdop ?

Poprzednia Następna