Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: obniżka (obniżenie)
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
21.02.2005 Podatki

Spółka w przedmiotowym piśmie pyta, kiedy należy dokonać korekty podatku VAT naliczonego: czy w miesiącu styczniu 2005 r., czy też w październiku 2005 r.?

Interpretacja
04.03.2005 Podatki

Czy Gmina ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z zamianą nieruchomości?

Interpretacja
04.03.2005 Podatki

dotyczy możliwości obniżenia przez Bank podstawy opodatkowania o kwotę umorzonych wierzytelności, na które zostałaby dotworzona rezerwa celowa, w świetle zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2003 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów p.d.o.p. (Dz. U z 2003 r. Nr 203, poz. 1969 ).

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy Spółka postąpiła prawidłowo w sytuacji opisanej we wniosku tj. odmawiajac wystawienia duplikatu faktury, skoro wiadomym jest, że oryginał nie uległ zniszczeniu lub zaginięciu?

Interpretacja
30.06.2005 Podatki

Czy istnieje prawo do odliczenia podatku naliczonego z wystawionych przez kontrahenta - do rachunków - faktur korygujących?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy wskutek transakcji, w której Spółka nie przelewa środków z tytułu zwrotu pożyczki na konto Wierzyciela, lecz zleca wykonanie takiego przekazu Kredytodawcy, realizują się podatkowo różnice kursowe powstałe w związku z odmiennym kursem waluty w dniu zaciągnięcia pożyczki od Wierzyciela (na zakup środka trwałego) i dniu przelewu środków na jego rachunek?

Interpretacja
30.03.2006 Podatki

Spółka sprzedaje zakupione w Niemczech drzwi i okna. W wyniku reklamacji otrzymuje z Niemiec faktury korygujące do faktur, które są rozliczone i wyliczono różnice kursowe. Faktura korygująca jest rozliczana z inną fakturą, jeszcze nie zapłaconą. Obie faktury są zaksięgowane po innych kursach walut i powstają różnice kursowe. Czy różnice powiększają lub zmniejszają koszty podatkowe?

Interpretacja
25.08.2006 Podatki

Czy podatnicy mogą obniżać do 0 czyli zaniechać dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez określony czas, w związku z art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
05.09.2006 Podatki

1. Czy można obniżyć stawkę amortyzacyjną dla samochodów osobowych, np. do 1%, czy można dowolnie stosować różne obniżone stawki amortyzacyjne dla poszczególnych samochodów osobowych? 2. Czy można podwyższyć wcześniej obniżoną stawkę amortyzacyjną do poziomu stawek z wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych?

Interpretacja
04.01.2008 Podatki

Czy czynność zniesienia współwłasności nieruchomości w sposób opisany w powyższym stanie faktycznym jest czynnością opodatkowaną podatkiem VAT po stronie Skarbu Państwa?Czy podatnikowi Skarbowi Państwa będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego od sprzedaży działki o kwotę podatku VAT naliczonego przy bezpłatnej dostawie na jego rzecz udziału we współwłasności nieruchomości

Interpretacja
08.02.2008 Podatki

Spółka prosi o potwierdzenie, czy: 1. może dokonywać odpisów amortyzacyjnych przy zastosowaniu stawek dowolnie obniżonych,2. istnieje możliwość podwyższenia w przyszłości stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do tych środków trwałych, od wartości których Spółka dokonywać będzie wcześniej odpisów amortyzacyjnych przy zastosowaniu obniżonych stawek amortyzacyjnych,3. ma prawo do podwyższenia uprzednio

Interpretacja
25.02.2008 Podatki

Czy wartość netto wystawionych not rabatowych, potwierdzających wartość kwot przekazanych dystrybutorom (aptekom) stanowi koszt uzyskania przychodów, czy też wartość korygującą przychody ze sprzedaży? W ocenie Spółki wprowadzenie akcji rabatowej, zmierzającej do obniżenia ceny, powoduje znaczne zwiększenie popytu. Dzięki temu zwiększeniu popytu apteki zaczną zamawiać więcej produktu w hurtowniach,

Interpretacja
09.05.2008 Podatki

Czy Spółka może obniżać stawki do dowolnego poziomu, przykładowo do 0,1%?Czy po obniżeniu stawek amortyzacyjnych w stosunku do stawek wykazanych w Wykazie, Spółka jest uprawniona do podwyższenia tych stawek do poziomu nie wyższego niż wynikający z Wykazu i uznawania tak ustalonych odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
14.05.2008 Podatki

Czy kwota P i kwota odsetek budżetowych naliczonych jako koszty nkup (Z, podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od nieruchomości) powinna być doliczona do kwoty dochodów zwolnionych od podatku? Czy przesłanką do ewentualnego zakwalifikowania poniesionych wydatków na P jako wydatków na cele statutowe jest fakt posiadania przez szpital oddziału rehabilitacyjnego?Czy należy dokonać powyższego rozliczenia

Interpretacja
08.07.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony dowolnie dokonać dalszego obniżenia lub podwyższenia stawki amortyzacji dla środków trwałych, pod warunkiem, że obniżenie to lub podwyższenie nastąpi z początkiem każdego roku podatkowego?

Interpretacja
11.07.2008 Podatki

Czy obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych może zostać dokonane do dowolnej wysokości (np. do stawki 0,001% rocznie lub w wysokości 0%)? Jeżeli nie, to jaka jest dolna granica stawki (stawka procentowa, czy kwota dokonanego odpisu)?Czy warunkiem uniemożliwiającym obniżenie stawek od pierwszego miesiąca każdego roku podatkowego

Interpretacja
08.08.2008 Podatki

Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych od sieci handlowej faktur VAT, związanych z udzielanymi jej premiami pieniężnymi za osiągnięcie określonego poziomu obrotu?

Interpretacja
29.08.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca może począwszy od początku roku podatkowego 2009 powrotnie podwyższyć stawki amortyzacyjne do wysokości stawek określonych w wykazie i czy powinien powiadomić o tym naczelnika właściwego urzędu skarbowego?

Interpretacja
02.09.2008 Podatki

Czy Spółka jest uprawniona dowolnie dokonać dalszego obniżenia lub podwyższenia stawki amortyzacyjnej dla ŚT, pod warunkiem, że obniżenie to lub podwyższenie nastąpi z początkiem każdego roku podatkowego?

Interpretacja
04.09.2008 Podatki

Czy nabywcy zarejestrowanych praw majątkowych przysługuje prawo i w jakim momencie do odliczenia podatku z faktur przedwcześnie wystawionych przez sprzedawcę?

Interpretacja
08.09.2008 Podatki

Jaką stawkę VAT po 1 maja 2008 r. należy stosować do sprzedaży dwufosforanu amonowego (fosforanu jednoamonowego) z zawartością żelaza w masie nieprzekraczającej 0,03% suchego bezwodnego produktu (kod grupy PKWiU 24.15.80-40.10) oraz dwufosforanu amonowego (fosforanu jednoamonowego) z zawartością żelaza w masie powyżej 0,03% suchego bezwodnego produktu (kod grupy PKWiU 24.15.80-40.20) jeżeli zbywca

Interpretacja
20.10.2008 Podatki

W tak określonym stanie faktycznym powstają następujące wątpliwości : 1) odnośnie dopuszczalności obniżenia pierwotnie przyjętych stawek amortyzacyjnych od pierwszego miesiąca danego roku podatkowego; 2) odnośnie możliwości powrotu do pierwotnie stosowanych stawek amortyzacyjnych w kolejnych latach podatkowych.

Interpretacja
23.10.2008 Podatki

Czy Spółka jest uprawniona dowolnie dokonać podwyższenia lub obniżania stawki amortyzacyjnej dla ŚT, w tym Linii Płyt, pod warunkiem, że podwyższenie lub obniżenie nastąpi z początkiem każdego roku podatkowego oraz że stawka amortyzacyjna nie będzie wyższa od tej wskazanej dla danego ŚT w wykazie?

Poprzednia Następna