Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: niedobory
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
13.11.2003 Podatki

1.Czy niedobory ( nadwyżki) stanów towarów ( wynikające z drobnych kradzieży dokonanych przez klientów) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów (a nadwyżki do przychodów)?Podatnik uważa, iż ww. niedobory może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, gdyż są to niedobory nie zawinione przez podatnika.2.W jaki sposób należy udokumentować niedobory wynikające z kradzieży? Zdaniem podatnika wystarczającym

Interpretacja
13.05.2004 Podatki

Czy opłata wstępna wnoszona na poczet rat leasingu operacyjnego oraz powstanie niezawinionych niedoborów stanowi koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług:1. zawiniony niedobór towarów w punkcie sprzedaży detalicznej.2. otrzymanie dopłaty do wynagrodzeń ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Interpretacja
25.02.2005 Podatki

Spółka zwraca się z zapytaniem: czy możliwe jest jednorazowe skorygowanie podatku naliczonego VAT w związku ze stwierdzonym niedoborem magazynowym w kwocie 291.996 zł, przy kwocie podatku VAT do przeniesienia w wysokości 1.464.415 zł.

Interpretacja
04.03.2005 Podatki

Czy na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, przysługuje w dalszym ciągu prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu:- towarów i usług użytych do produkcji wyrobów objętych niedoborem stwierdzonym podczas inwentaryzacji, - towarów i usług użytych do produkcji wyrobów, które zostały zutylizowane lub zniszczone, - surowców przeznaczonych do produkcji wyrobów

Interpretacja
17.03.2005 Podatki

Spółka (Przewoźnik) uruchomiła procedury rozliczania niedoborów transportu. Niedobory do wysokości 0,5% ilości wydanego paliwa do przewozu rozlicza się jako koszty pozostające w związku przyczynowo-skutkowym z przychodem, pozostała wartość stanowi koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodu. Spółka prosi o potwierdzenie prezentowanego stanowiska.

Interpretacja
28.03.2005 Podatki

Spółka nabywa zboże od kontrahentów z innych państw Wspólnoty zidentyfikowanych dla celów rozliczenia podatku VAT. Występują przypadki niedoborów zboża, stwierdzone z chwilą jego nabycia. Podatnik - nabywca towaru obciąża kontrahenta kosztami w formie wystawionej noty obciążeniowej za stwierdzony niedobór. Jakie działania winien w związku z stwierdzeniem niedoboru w dostawie podjąć nabywca towarów

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Dotyczy możliwości zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wartości niedoborów towarów z powodu włamania do magazynu oraz odpisów aktualizujących wartość skradzionych towarów.

Interpretacja
04.07.2005 Podatki

Czy w przypadku stwierdzenia niedoborów lub nadwyżek towarów w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów Spółka winna wystawić wewnętrzną fakturę korygującą ?

Interpretacja
27.07.2005 Podatki

Podatnik prowadzi działalność w zakresie pośrednictwa w sprzedaży towarów handlowych oraz paliw płynnych. W podpisanej umowie przyjął odpowiedzialność w tytułu ubytków, braków ilościowych i jawnych wad jakościowych lub uszkodzeń - do wysokości zaistniałej szkody biorąc pod uwagę ceny detaliczne z podatkiem VAT. W związku z opisaną sytuacją podatnik składa zapytanie, czy niedobory paliw płynnych oraz

Interpretacja
19.08.2005 Podatki

Kwestia opodatkowania towarów, które w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji zostały uznane za niedobory magazynowe.

Interpretacja
02.09.2005 Podatki

1) Czy prawidłowym jest rozwiązanie polegające na wystawieniu not obciążeniowych i naliczaniu VAT należnego w przypadku, gdy występuje różnica pomiędzy wartością prasy dostarczonej przez dostawcę a sprzedanej przez osobę prowadzącą kiosk ?2) Czy nie jest prawidłowym potraktowanie tego zdarzenia jako sprzedaży, która powina być udokumentowana fakturą VAT i ujęta w rejestrze sprzedaży, a nie potraktowanie

Interpretacja
27.09.2005 Podatki

Dotyczy możliwości wystawienia faktury wewnętrznej na braki towarów handlowych przy imporcie towarów udokumentowanych dokumentem celnym.

Interpretacja
25.11.2005 Podatki

Czy niedobry zawinione i niezawinione w towarach własnych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, i czy po ich utracie należy skorygować podatek naliczony?Czy niedobory zawinione i niezawinione w towarach powierzonych pozbawiają Klienta Spółki prawa do podatku naliczonego?

Interpretacja
03.02.2006 Podatki

Czy należy uwzględnic w spisie z natury na dzień 31.12 materiały będące własnością podatnika, znajdujace sie w posiadaniu innej jednostki?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Kwestia opodatkowania zawinionych niedoborów magazynowych, pokrytych przez osoby materialnie odpowiedzialne.

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii korekty naliczonego podatku od towarów i usług, odliczonego przy zakupie towarów objętych niedoborem.

Interpretacja
09.03.2006 Podatki

Czy ujawnienie w tracie roku podatkowego różnic inwentaryzacyjnych wpływa na wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, w sytuacji gdy podatnik wybrał uproszczoną formę wprowadzania zaliczek?

Interpretacja
22.05.2006 Podatki

W ramach prowadzonej działalności Spółka ponosi na skutek drobnych kradzieży straty w środkach obrotowych (towarach), których nie da się całkowicie wyeliminować pomimo podjęcia przez Spółkę szeregu działań w celu minimalizacji tych strat. Ostateczny rozmiar strat z tytyłu kradzieży wynika dopiero ze spisu inwentaryzacyjnego przeprowadzanego na koniec roku podatkowego. Zdaniem Spółki, stwierdzone w

Interpretacja
28.06.2006 Podatki

Czy z chwilą powstania niedoboru eksponatu powstaje obowiązek podatkowy w zakresie podatku należnego VAT?

Interpretacja
29.06.2006 Podatki

Czy w świetle obowiązujących przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania za niedobory inwentaryzacyjne?

Interpretacja
08.02.2007 Podatki

Czy kwota wypłaconego odszkodowania za stwierdzony niedobór towaru stanowi koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
12.04.2007 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych udział wypłacony podatnikowi w związku z wystąpieniem ze spółki jawnej?

Poprzednia Następna