Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: nadpłata
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
08.10.2003 Podatki

Czy w świetle nowych przepisów, zmieniających kompetencje urzędów skarbowych będzie miała zastosowanie dotychczas stosowana forma zapłaty podatku akcyzowego w obrocie krajowym w formie przerachowania z nadwyżki podatku od towarów i usług.

Interpretacja
27.05.2004 Podatki

Podatnik wystąpił z zapytaniem w jaki sposób należy postąpić, aby odzyskać podatek VAT, gdy należności z tytułu wystawienia faktury VAT nie zostały zapłacone przez kontrahenta oraz czy występuje możliwość odzyskania zapłaconego podatku z faktur, których należności przez kontrahenta nie zostały uregulowane?

Porada
13.06.2004 Ubezpieczenia

Zgodnie z decyzją ZUS pracownikowi dokonano zwrotu nadpłaconych składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe za lata 2000-2002. W związku z tym na listach w programie płacowym nadpłacone składki zostały zminusowane. Wyliczono także podatek, od którego potrącono niedopłaconą część składki na ubezpieczenie zdrowotne. Na podstawie sporządzonej listy zwrócono pracownikowi nienależnie potrąconą część wynagrodzenia

Interpretacja
23.07.2004 Podatki

Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nadpłaty za korzystanie z lokali mieszkalnych i użytkowych?

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Czy zaliczenie nadpłaty na koncie kontrahenta na poczet należności z faktur już wymagalnych lub z późniejszym terminem wymagalności stanowi zaliczkę w rozumieniu przepisów o VAT?

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

1) Czy koszty budowy środków trwałych związane z ustanowieniem własnościowych praw do lokali dają spółdzielni prawo do odliczania podatku VAT naliczonego? 2) Czy w przypadku wystąpienia niedopłaty wkładu budowlanego spółdzielnia powinna odprowadzić podatek VAT należny? Jak postąpić w przypadku wystąpienia nadpłaty (zwrotu) wkładu budowlanego? 3) Czy ustanowienie własnościowych praw do "wolnych" lokali

Interpretacja
01.12.2004 Podatki

dotyczy ustalenia obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do niektórych usług świadczonych przez spółdzielnie mieszkaniowe

Interpretacja
28.01.2005 Podatki

Czy wydanie przez organ celny decyzji, w związku z dokonanym importem, w wyniku której powstała nadpłata w podatku od towarów i usług, uprawnia do wystąpienia do organu podatkowego o zwrot tej nadpłaty?

Interpretacja
31.01.2005 Podatki

Wnioskująca zwróciła się z zapytaniem, czy na gruncie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług obowiązek podatkowy powstaje w momencie otrzymania przez Spółkę całości lub części płatności przed terminem ich wymagalności?

Interpretacja
13.03.2005 Podatki

Czy w świetle przepisów art. 29 ust. 2, w związku z art. 19 ust. 13 pkt 11 ustawy z 21 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz.535) obrotem będącym podstawą opodatkowania są nadpłaty wynikłe z miesięcznych albo kwartalnych rozliczeń, tj. dokonywanych przez Spółdzielnię obciążeń osób którym przysługuje prawo do lokali spółdzielczych i dokonywanych przez nich opłat za te lokale?

Interpretacja
19.05.2005 Podatki

W jaki sposób można odzyskać niesłusznie zapłacony podatek od kwoty uzyskanej dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy?

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

W której pozycji deklaracji CIT - 2 Spółka powinna wykazać kwotę nadpłaty podatku dochodowego od osób prawnych wynikającą ze złożonej deklaracji CIT - 8 (za rok poprzedni) i wniosku o stwierdzenie nadpłaty określającego sposób jej rozliczenia tj. zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

W której pozycji deklaracji CIT - 2 Spółka powinna wykazać kwotę nadpłaty podatku dochodowego od osób prawnych wynikającą ze złożonej deklaracji CIT - 8 (za rok poprzedni) i wniosku o stwierdzenie nadpłaty określającego sposób jej rozliczenia, tj. zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.

Interpretacja
08.09.2005 Podatki

Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego wynika, iż jest Pan zatrudniony w Oddziale Straży Granicznej . W latach 2001 ? 2004 został Panu wypłacony równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie wg zasadniczej normy wyżywienia ?LOT?. Od tych należności potrącono zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Równoważnik ten przysługiwał Panu zgodnie z przepisami Rozporządzenia MSWiA z dnia 14

Interpretacja
20.09.2005 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w sytuacji przekształcenia w zaliczkę na poczet przyszłej dostawy wewnątrzwspólnotowej (eksportu) kwoty pozostałej po rozliczeniu wcześniej zrealizowanej dostawy ?

Interpretacja
11.11.2005 Podatki

Czy podmiot ma prawo wystąpić o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego od osób prawnych, po uprzednim złożeniu odpowiednich korekt deklarcji CIT?

Interpretacja
28.04.2006 Podatki

Podstanie obowiązku opodatkowania odpowiednią stawką podatku od towarów i usług czynności polegających na konserwacji mebli zabytkowych.

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Spółka w 2001 r. otrzymała dywidendę, od której potrącono i wpłacono podatek dochodowy. W latach: 2001-2002 Spółka poniosła stratę, 2003-2004 rozliczała straty z lat ubiegłych, dlatego nie zmniejszyła zobowiązania z tytułu podatku dochodowego o zapłacony podatek od otrzymanych dywidend. Spółka ma zobowiązania z tytułu podatku VAT. Czy może wystąpić o zaliczenie podatku dochodowego od otrzymanej dywidendy

Interpretacja
07.06.2006 Podatki

Jakim rygorom podlega wydatkowanie przez prowadzących zakłady pracy chronionej do których ma zastosowanie wyrok Trybunału Kontytucyjnego z dnia 25 czerwca 2002 r. (sygn. akt K 45/01) środków pochodzących ze zwolnień z podatku dochodowego od osób prawnych stanowiących pomoc publiczną, do których podmioty te nabyły prawo przed 1 maja 2004 r. zaś otrzymały je po tej dacie ?Czy środki te mogą być wydatkowane

Interpretacja
19.07.2006 Podatki

1. Czy opisane we wniosku usługi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju? 2. Czy Spółka powinna skorygować deklaracje VAT za miesiące, w których następowała wypłata prowizji, począwszy od maja 2004 r. wykazując kwotę nienależnie zapłaconego podatku VAT jako nadpłatę - do przeniesienia na następne okresy rozliczeniowe?

Poprzednia Następna