Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: miejsce
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
15.03.2004 Podatki

W celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych w 2000 r. zawarliśmy ze spółdzielnią mieszkaniową umowę na wybudowanie i przydział mieszkania na zasadzie spółdzielczego-lokatorskiego prawa do lokalu. Wówczas wpłaciliśmy wymaganą kwotę na konto spółdzielni i skorzystaliśmy z odpisów podatkowych w zeznaniu rocznym. Niestety spółdzielnia nie wywiązała się z umowy i zostały wstrzymane prace na budowie

Interpretacja
30.03.2004 Podatki

Stosowanie stawki podatku od towarów i usług dla prowadzonej działalności przez Podatnika na rzecz zleceniodawcy głównie Firmy ... GmbH z siedzibą w ... w Niemczech, w celu reprezentacji tej Firmy na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Interpretacja
29.05.2004 Podatki

Sposób dokumentowania usług związanych z nieruchomościami, świadczonych dla niemieckiego kontrahenta, określenie stawki VAT i miejsca opodatkowania.

Interpretacja
04.06.2004 Podatki

Wyjaśnienie kwestii wykonywania usług przywozu samochodów do naprawy z krajów Unii europejskiej, czy są zwolnione czy też nie oraz kwestii podatku naliczonego.

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Wyjaśnienie, w jaki sposób udokumentować dokonaną sprzedaż usługi oraz na jakiej podstawie odliczyć podatek VAT naliczony, jeżeli jedyną sprzedażą w danym miesiącu jest wykonana usługa dla odbiorcy z Niemiec.

Interpretacja
30.06.2004 Podatki

Podatnik zwraca się o potwierdzenie:1) Czy w nowej ustawie o podatku od towarów i usług nie występuje pojęcie eksportu usług, a ustawa określa, gdzie dana usługa powinna zostać opodatkowana - wyznacza miejsce opodatkowania transakcji?2) Czy w przypadku, gdy niemiecki kontrahent poda swój numer VAT nadany mu przez inne państwo członkowskie niż Polska, to wykonywane przez Podatnika usługi na podstawie

Interpretacja
19.07.2004 Podatki

Dotyczy miejsca opodatkowania usług pośrednictwa w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Interpretacja
19.08.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem o miejsce opodatkowania usług związanych z najmem środków transportu.Z treści złożonego wniosku wynika, że Podatnik wynajmuje od kontrahenta z Niemiec, który nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności na terenie Polski, a siedziba jego znajduje na terytorium Niemiec, środek transportu - samochód. Przedmiot najmu użytkowany jest na terenie Polski.

Interpretacja
08.09.2004 Podatki

Czy usługi budowlane podlegają opodatkowaniu w Polsce jeżeli odbiorcą usługi jest kontrahent zagraniczny a usługa świadczona jest na obiekcie stałym w Polsce.

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

Z treści wystąpienia podatnika wynika, że wątpliwości Spółki dotyczą stosowania przepisów prawa podatkowego w następujących stanach faktycznych:Podatnik informuje, że w świetle nowych uregulowań prawnych Spółka wykonuje usługi, które nie podlegają opodatkowaniu w naszym kraju - prace na majątku ruchomym dla odbiorcy zagranicznego. W poprzednich uregulowaniach prawnych spółka wykonywała usługi, polegające

Interpretacja
29.09.2004 Podatki

Miejsce opodatkowania usług w zakresie dezynfekcji i tępienia szkodników wykonywanych w obiekcie położonym na terenie innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej.

Interpretacja
28.10.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniami:1) Jakie dokumenty należy załączyć do przemieszczanych towarów zarówno przed, jaki i po wykonaniu na nich usług ?2) W jakie formie powinien być prowadzony rejestr przemieszczanych towarów?3) Jak prawidłowo udokumentować moment wykonania usługi?4) Jaka stawka podatku od towarów i usług jest właściwa dla rozliczenia powyższej transakcji?Zdaniem Podatnika - w świetle

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z prośba o określenie sposobu i miejsca rozliczenia podatku od towarów i usług po 1 maja 2004r., czy będzie to terytorium Polski czy Szwecji oraz jakich formalności winien dopełnić, zarówno w Polsce jak i w Szwecji.

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

Wątpliwości Podatnka wzbudza opodatkowanie transakcji dostawy towarów na rzecz podmiotu gospodarczego - podatnika podatku od wartości dodanej który nie ma obowiązku rozliczania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Czy transakcję taką należy traktować jako sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju? Czy należy ją opodatkować podatkiem od towarów i usług na zasadach obowiązujących dla dostawy towarów na

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

1) Czy powyższe nabycie towarów stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą?2) W jaki sposób należy rozliczyć w/w transakcję w informacji podsumowującej VAT-UE?Zdaniem podatnika w myśl art. 9 ust. 1 i 2 ustawy powyższego nabycia towarów nie można uznać za wewnątrzwspólnotowe

Interpretacja
10.02.2005 Podatki

Spółka pyta, jaka stawka VAT obowiązuje po 1 maja 2004 r. na usługi pośrednictwa w dostawie towarów świadczone na rzecz podmiotu unijnego zidentyfikowanego dla VAT UE ?

Interpretacja
09.03.2005 Podatki

Pytanie dotyczy miejsca opodatkowania usług polegających na wynajmie nieruchomości położonej na terytorium Litwy.

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Czy dostawa towarów podmiotowi z Portugalii dokonana poza terytorium Unii Europejskiej, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ?

Interpretacja
06.09.2005 Podatki

Pytanie dotyczy stawki podatku dla usług przedstawicielstwa (pośrednictwa) wykonywanych na rzecz kontrahenta niemieckiego.

Interpretacja
08.09.2005 Podatki

W złożonym wniosku, Podatnik zwraca się o wskazanie, czy prawidłowym jest ewidencjonowanie przy zastosowaniu kasy rejestrującej, której miejscem użytkowania jest Wrocław, obrotu związanego z otrzymaną zaliczką, która wpłacona została na konto bankowe Podatnika, na poczet usługi hotelarskiej, która wykonana zostanie we Władysławowie.

Interpretacja
28.12.2005 Podatki

Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w świetle art. 28 ust. 5 pkt 2 lit. c) ustawy o VAT miejsce świadczenia usług pośrednictwa w dostawie towarów należy określić zgodnie z przepisami dotyczącymi miejsca świadczenia przy dostawie towarów, a więc zgodnie z art. 22-24 ustawy o VAT. W konsekwencji, w przypadku gdy miejscem rozpoczęcia wysyłki lub transportu towarów jest terytorium państwa

Interpretacja
28.12.2005 Podatki

Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w świetle art. 28 ust. 5 pkt 2 lit. c) ustawy o VAT miejsce świadczenia usług pośrednictwa w dostawie towarów należy określić zgodnie z przepisami dotyczącymi miejsca świadczenia przy dostawie towarów, a więc zgodnie z art. 22-24 ustawy o VAT. W konsekwencji, w przypadku gdy miejscem świadczenia ww. usług pośrednictwa wypada na podstawie art. 28 ust

Interpretacja
18.01.2006 Podatki

Określenie miejsca świadczenia przy dostawie towarów nabytych od kontrahenta z terytorium Wspólnoty dostarczanych bezpośrednio do ostatecznego nabywcy z terytorium państwa trzeciego.

Poprzednia Następna