Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: leasing operacyjny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
29.09.2003 Podatki

1. Czy zakup jachtu, skutera wodnego, żaglówki bądź motorówki stanowiącego przedmiot umowy leasingu operacyjnego stanowi koszt uzyskania przychodu stosownie do treści art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdzie "kosztami uzyskania przychodów z poszczególnego źródła są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy

Interpretacja
05.11.2003 Podatki

Czy dla motocykla, używanego na podstawie umowy leasingu, należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu aby zaliczyć związane z nim wydatki, do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
18.11.2003 Podatki

Czy w przypadku leasingu operacyjnego raty leasingu stanowią u korzystającego koszt uzyskania przychodu w wysokości netto czy z podatkiem VAT? Czy wydatki związane z zakupem paliwa, koszty drobnych napraw i ubezpieczenia związane z używaniem tego samochodu stanowią koszt uzyskania przychodu? Czy spółka ma obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu?

Interpretacja
08.12.2003 Podatki

Czy wykupienie przedmiotu umowy leasingu operacyjnego po zakończeniu jej podstawowego okresu trwania, spowoduje u Spółki konieczność korekty kosztów uzyskania przychodów oraz czy cena nabycia środka trwałego będzie stanowić podstawę do naliczenia odpisów amortyzacyjnych zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
26.01.2004 Podatki

Czy opłata wstępna, na którą wystawiono fakturę VAT stanowi koszt uzyskania przychodów u leasingobiorcy?

Interpretacja
18.02.2004 Podatki

Czy opłata leasingowa (czynsz miesięczny) winna być zaewidencjonowana w całości w podatkowej księdze przychodów i rozchodów czy w ewidencji przebiegu pojazdu?

Interpretacja
19.02.2004 Podatki

W jakim momencie spółka ma prawo zaliczenia do kosztów wstępnej opłaty leasingowej w sytuacji, kiedy w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą spółka prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, w której koszty ewidencjonuje w dacie otrzymania faktury? W dniu 19 grudnia 2003 roku spółka zawarła umowę leasingu spełniającą warunki art. 23b ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym

Interpretacja
05.03.2004 Podatki

Spółka pyta o prawidłową alokację przychodów i kosztów podatkowych z tytułu umów dzierżawy i leasingu zwrotnego.

Interpretacja
12.03.2004 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikającej z noty wystawionej przez ,,zbywcę" leasingu operacyjnego z tytułu przejęcia praw i obowiązków wynikających z Umowy Leasingu.

Interpretacja
16.03.2004 Podatki

Wniosek dotyczy udzielenia informacji o zastosowanie przepisów prawa podatkowego w zakresie:zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości faktury otrzymanej za zakup części i usług serwisowych - dot. naprawy samochodu osobowego używanego w ramach umowy leasingu operacyjnego, który uległ wypadkowi,księgowania odszkodowania uzyskanego od ubezpieczyciela,możliwości odliczenia podatku od towarów

Interpretacja
13.04.2004 Podatki

Czy wpłata kwoty składającej się na wartość czynszu inicjalnego, zapłacona przed dniem zawarcia umowy leasingowej i ujęta w wartości czynszu inicjalnego w wystawionej przez leasingodawcę fakturze VAT, stanowi koszt uzyskania przychodów u korzystającego.

Interpretacja
30.04.2004 Podatki

Spółka planując podpisanie umowy leasingu operacyjnego (odpisów amortyzacyjnych będzie dokonywał finansujący, a umowa będzie zawarta na 24 miesiące), której przedmiotem będzie samochód osobowy zwróciła się z następującymi pytaniami: Czy opłata wstępna w wysokości do 40% wartości samochodu będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w momencie zapłaty?Czy raty degresywne w całości będą kosztem uzyskania

Interpretacja
28.05.2004 Podatki

Czy dla samochodu Opel Corsa zarejestrowany jako samochód ciężarowy, który jest uzytkowany na podstawie umowy leasingu operacyjnego należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów.

Interpretacja
14.06.2004 Podatki

W jakim terminie powstaje uprawnienie podatnika do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Odliczenie podatku naliczonego VAT w przypadku użytkowania samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego zawartej przed wejściem w życie ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) .

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy użytkując samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego zawartej w dniu 19.04.2002r. może odliczyć od podatku należnego część podatku naliczonego od płatności wynikających z tej umowy.

Interpretacja
28.06.2004 Podatki

Pytanie dotyczy skorzystania z prawa do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego od czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy leasingu operacyjnego, udokumentowanych fakturą oraz wskazania okresu w jakim przysługuje odliczenie w/w podatku. Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą na zasadach ogólnych. Od 2002 roku użytkuje samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Czy opłacony czynsz inicjalny przy umowie leasingu operacyjnego stanowi w całości koszt uzyskania przychodu, w przypadku gdy zawarto umowę przejęcia praw i obowiązków zawartej umowy leasingu ?

Interpretacja
09.07.2004 Podatki

Czy podatnik ma prawo odliczenia 50 % podatku naliczonego od raty leasingowej dla samochodu osobowego użytkowanego do celów działalności gospodarczej na podstawie umowy leasingu operacyjnego?

Interpretacja
29.07.2004 Podatki

W jaki sposób księgować w księgach rachunkowych czynsz inicjalny dotyczący umowy leasingu operacyjnego na samochody dostawcze.

Interpretacja
02.08.2004 Podatki

Czy po wypowiedzeniu umowy leasingu operacyjnego finansujący obciążając pozostałą kwotą rat leasingowych winien wystawiając faktury VAT powiększyć ratę leasingową o kwotę podatku od towarów i usług?

Porada
28.09.2004 Podatki

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z leasingu operacyjnego i w jego ramach używali samochodów z tak zwaną kratką, tuż przed zakończeniem leasingu stoją przed dylematem: kupić leasingowany samochód, czy też nie? Opłacalność tej operacji zależy od porównania ceny sprzedaży samochodu z jego wartością rynkową oraz hipotetyczną wartością netto. Z moich doświadczeń wynika, że często przedsiębiorcy rozważają

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

1. Podatnik zamierza skorzystać z leasingu operacyjnego, w którym finansującym będzie przedsiębiorstwo zagraniczne posiadające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego oraz posiadające tzw. NIP unijny.Czy podatnikiem podatku VAT będzie finansujący czy korzystający?W przypadku gdy podatnikiem jest finansujący, to czy faktura zostanie wystawiona w wartościach brutto czy netto?Zdaniem Podatnika w

Poprzednia Następna