Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kwatera
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
27.10.2003 Podatki

Czy wypłata świadczeń pieniężnych z tytułu braku kwatery dla strażaków podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
06.02.2004 Podatki

czy posiadanie stałej kwatery przez żołnierza jest przeszkodą uzyskania ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spodków i darowizn?

Interpretacja
20.02.2004 Podatki

Podatnik zwrócił się z prośbą o udzielenie pisemnej informacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Przedstawiono następujący stan faktyczny: W 2003 r. dokonał Pan zwolnienia kwatery WAM w wyniku czego została opracowana wartość kosztorysowa tytułem zwrotu kosztów za podwyższenie standardu kwatery.Postawione zostały następujące pytania:1. W jaki sposób i na podstawie jakiego dokumentu

Interpretacja
24.06.2004 Podatki

Jakie warunki winny być spełnione, aby świadczenie ponoszone przez Spółkę z tytułu zakwaterowania pracownika w hotelu pracowniczym lub kwaterze nie stanowiło dla pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? Czy wartość biletów przekazywanych pracownikom na dojazdy do pracy stanowi dla nich przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Interpretacja
07.09.2004 Podatki

Jaka jest stawka podatku VAT dla usługi zakwaterowania własnych pracowników opłacających czynsz ?

Interpretacja
14.09.2004 Podatki

Czy pracownik, pracujący poza miejscem zamieszkania nie korzystający z podwyższonych kosztów uzyskania przychodów ze stosunku pracy, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego przychodów do wysokości 500 zł miesięcznie w przypadku, gdy pracodawca pokrywa do tej kwoty koszty jego zakwaterowania w lokalu mieszkalnym?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Czy otrzymanie przez żołnierza zawodowego ekwiwalentu za rezygnację z kwatery podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

prosimy o wyjaśnienie, czy zakwaterowanie funkcjonariuszy policji w budynku hotelowo-szkoleniowym, w którym każdy zajmuje odrębny pokój z łazienką przydzielony decyzją jako tymczasową kwaterę bądź przydział tymczasowej kwatery, która składa się z czterech pokoi z kuchnią i łazienką gdzie każdy z funkcjonariuszy samodzielnie zajmuje odrębny pokój, korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w art.21 ust

Interpretacja
21.11.2005 Podatki

czy należało potrącić pracownicom podatek dochodowy od osób fizycznych przyjmując, że opłata czynszu poniesiona przez zakład pracy jest dochodem tych pracownic, czy też zgodniez art. 21 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynajęcie lokalu mieszkalnego można zaliczyć do kwater prywatnych wynajmowanych na cele zbiorowego zakwaterowania?; w jaki sposób należy ewentualnie powyższe

Interpretacja
20.12.2005 Podatki

Czy można uznać za koszty uzyskania przychodów, wydatki poniesione przez pracodawcę, prowadzącego pozarolniczą działalność gospodarczą, które dotyczą zakwaterowania pracowników w kwaterach prywatnych?Jaka jest wartość świadczeń z tytułu w/w zakwaterowania, która podlega zwolnieniu przedmiotowemu na podstawie ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
25.08.2006 Podatki

Czy właściciel wynajmując kwatery prywatne do kosztów uzyskania przychodów może ujmować faktury etyliny?

Interpretacja
29.12.2006 Podatki

Komenda Wojewódzka Policji prosi o wyjaśnienie wątpliwości, czy w opisanym powyżej stanie faktycznym wskazane kategorie podatników korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt.19 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
15.01.2007 Podatki

dot. zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
19.05.2008 Podatki

Czy wypłacona kwota stanowi odszkodowanie wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy należało ją uznać za odszkodowanie wynikające z zawartych umów lub ugód stanowiące wyjątek w zwolnieniach (art. 21 ust. 1 pkt 3 lit. g), czy potraktować jako wypłatę równoważnika za brak mieszkania i zastosować zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 77

Interpretacja
28.05.2008 Podatki

Czy od równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego należy potrącać zaliczkę na podatek dochodowy, skoro jest to rekompensata za brak możliwości wywiązania się pracodawcy ze swoich zobowiązań wobec pracownika?

Interpretacja
19.06.2008 Podatki

Czy udostępnienie pracownikom i zleceniobiorcom w czasie ich podróży służbowych mieszkania służbowego stanowi dla nich przychód podlegający opodatkowaniu?

Interpretacja
19.05.2009 Podatki

Czy udostępniony funkcjonariuszowi w czasie podróży służbowych i oddelegowania lokal mieszkalny/kwatera tymczasowa stanowi dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
23.06.2009 Podatki

Czy koszty tymczasowego zakwaterowania, pokrywane z budżetu jednostki stanowią przychód funkcjonariusza w rozumieniu art. 11 ust. 2a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też można je zaliczyć do kosztów przeniesienia służbowego, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 14 ww. ustawy jako wolnych od podatku od osób fizycznych do wysokości 200% uposażenia należnego

Interpretacja
02.07.2009 Podatki

Czy koszty wynajmu lokalu mieszkalnego dla funkcjonariusza Służby Więziennej należy uznawać za przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
23.09.2009 Podatki

W związku z wysokością miesięcznego czynszu (fundusz remontowy i inne opłaty) wartość pieniężna kosztów zakwaterowania tych pracowników będzie przekraczała limitu wyznaczonego w art. 21 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy należy odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy od pracowników zakwaterowanych w tym mieszkaniu?Czy mieszkanie a także odsetki od zaciągniętego kredytu

Interpretacja
25.01.2010 Podatki

Jak ustalić wysokości przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z tytułu postawienia do dyspozycji pracowników Spółki delegowanych do pracy poza stałym miejscem jej wykonywania, tak w Polsce jak i za granicą (w oparciu o aneks do umowy o pracę czasowo zmieniający miejsce wykonywania pracy) bezpłatnych noclegów w hotelach pracowniczych oraz kwaterach prywatnych wynajmowanych

Interpretacja
25.01.2010 Podatki

Jak ustalić wysokości przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z tytułu postawienia do dyspozycji pracowników Spółki delegowanych do pracy poza stałym miejscem jej wykonywania, tak w Polsce jak i za granicą (w oparciu o aneks do umowy o pracę czasowo zmieniający miejsce wykonywania pracy) bezpłatnych noclegów w hotelach pracowniczych oraz kwaterach prywatnych wynajmowanych

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

Czy wypłacane pracownikom diety, a także pokrycie kosztów związanych z zakwaterowaniem i dojazdem pracowników do miejsc budowy stanowią przychody pracowników i Spółka winna uwzględniać te wartości w przypadku obliczania i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Poprzednia Następna