Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kontrahenci
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
31.05.2004 Podatki

Zdaniem Podatnika w opisanej sytuacji zastosowanie ma art. 28 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Miejscem świadczenia usług będzie terytorium państwa, które wydało nabywcy usługi numer identyfikacji podatkowej, czyli Holandia.

Interpretacja
14.07.2004 Podatki

Stan faktyczny :Spółka od wielu lat korzysta z procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń. Uszlachetnianie to polega na szyciu odzieży roboczej dla kontrahenta zWłoch z dostarczanych przez niego wykrojów.W dniu 29 kwietnia 2004 r. przekroczył granicę Polski kolejny transport wykrojów. Został on zgłoszony do Urzędu Celnego w Stalowej Woli w pierwszych dniach maja bieżącego roku. Pytanie

Interpretacja
03.12.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem czy wypłacenie premii pieniężnej dla kontrahenta z tytułu dokonywanych zakupów podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
21.12.2004 Podatki

Prosimy o interpretację pojęcia zawartego w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, odnoszącego się doprzeniesienia prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Prosimy o stwierdzenie czy istnieje obowiązek rozliczenia podatku VAT i podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie faktur wysłanych do klienta, mimo że wyroby nie zostały odebrane z naszego magazynu. Faktury wystawiono

Interpretacja
18.03.2005 Podatki

Czy w przypadku gdy kontrahent niemiecki podał spółce dla czynności - usługi transportowej swój numer pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku VAT w Niemczech to jako nabywca winien rozliczyć podatek VAT, natomiast Spółka jako sprzedawca tej usługi nie wykazuje jej w deklaracji VAT-7?

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

W celu utrzymania stałych kontrahentów (strategicznych klientów), Spółka - czynny podatnik VAT, nie mający w zakresie działalności świadczenia usług finansowych - będzie udzielać tym kontrahentom nieoprocentowanych pożyczek na zakupy towarów od tej Spółki;Czy takie pożyczki podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych i czy należy je rejestrować w urzędzie skarbowym?

Interpretacja
14.04.2005 Podatki

W zaistniałym stanie faktycznym podatnik wystąpił z zapytaniami:1) Czy premie pieniężne wypłacane kontrahentom (kupującym) przez podatnika (sprzedającego w zamian za osiągnięcie przez tych kontrahentów określonego umową pułapu obrotów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy podatnik uprawniony jest do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu w/w premii?2) Czy podatnik

Interpretacja
04.07.2005 Podatki

Czy wydatki poniesione na przystosowanie urzadzeń będących własnością dostawcy będą stanowiły koszt uzysknaia przychodu podatnika.

Interpretacja
08.08.2005 Podatki

Przedsiębiorstwo nasze czce podpisać umowy współpracy z naszymi odbiorcami (firmami). W ramach tych umów kontrahent otrzyma rabat cenowy oraz premię pieniężną uzależnioną od osiągnięcia pewnego pułapu obrotów w określonym czasie. Premie nie będą związane z żadną konkretną dostawą.Czy premie pieniężne wypłacane w zw. z pow. kontrahentom, będą ich przychodem z pozarolniczej działalności gospodarczej?

Interpretacja
25.08.2005 Podatki

Czy przekazanie potencjalnym i faktycznym kontrahentom materiałów promocyjnych, których cena jednostkowa przekracza 5 zł nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
05.10.2005 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym koszty amortyzacji, wyposażenia, utrzymania i eksploatacji budynku uznane być mogą za koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
18.11.2005 Podatki

Spółka prosi o potwierdzenie, iż wydatki poniesione w związku z wypłatą premii pieniężnej na podstawie faktury VAT wystawionej przez kontrahenta stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
13.12.2005 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w zakupie artykułów spożywczych (kawa, herbata, cukier) wykorzystywanych do poczęstunku kontachentów?

Interpretacja
12.04.2006 Podatki

Czy otrzymane odszkodowanie od kontrahenta zalicza się do przychodów podlegających opodatkowaniu?

Interpretacja
19.05.2006 Podatki

Podatnik zapytuje czy ma prawo wystawić dla kontrahenta zagranicznego fakturę VAT w walucie obcej.

Interpretacja
09.06.2006 Podatki

Czy uzyskana ze sprzedaży zastawionego towaru kwota stanowi przychód z działalności gospodarczej?

Interpretacja
20.06.2006 Podatki

Czy istnieje obowiazek zgłoszenia właściwemu naczelnikowi urzedu skarbowego faktu przedłużenia okresu obowiazywania umowy, zawierającej upoważnienie dla kontrahentów Spółki (nabywców) do wystawiania faktur w jej imieniu, w terminie 10 dni od dnia przedłużenia umowy i na kim ciąży obowiązek wystawiania faktur VAT, w przypadku nie zachowania tego terminu?

Interpretacja
18.10.2006 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki poniesione na organizację szkoleń, w tym wydatki na zakup biletów lotniczych dla uczestników ?

Interpretacja
14.12.2006 Podatki

Spółka stoi na stanowisku, iż sprzedaż towarów dokonana przez Wnioskodawcę na rzecz polskiego kontrahenta przed dopuszczeniem tych towarów do obrotu na terenie Unii Europejskiej pozostaje poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
08.01.2007 Podatki

Jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta z Irlandii niezarejestrowanego dla potrzeb od podatku od towarów i usług oraz czy wykazać ją w deklaracji VAT-7.

Interpretacja
19.01.2007 Podatki

Spółka we wniosku zwraca się z pytaniami: czy naprawy na terenie Polski zwiększają wartość eksportowanego towaru (koszty części, montażu, naprawy), czy powinna wystawić z tego tytułu odrębną fakturę na kontrahenta zagranicznego, czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od napraw samochodów i naczep?

Interpretacja
25.01.2007 Podatki

Czy wydatki na organizację imprez okolicznościowych i integracyjnych, w których uczestniczą zarówno pracownicy, jak i przedstawiciele kontrahentów Spółki (uczestnictwo dobrowolne), finansowane ze środków obrotowych, stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie dotyczą ich ograniczenia, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy

Interpretacja
25.01.2007 Podatki

Czy wydatki ponoszone na organizację imprez integracyjnych dla przedstawicieli kontrahentów Spółki (np. przedstawicieli handlowych), uczestnictwo w których stanowi formę nagrody za podejmowanie działań leżących w interesie Spółki, finansowane ze środków obrotowych Spółki, stanowić winny koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz, że nie

Interpretacja
29.01.2007 Podatki

W tak przedstawionym stanie faktycznym Spółka stoi na stanowisku, iż przedmiotową wierzytelność może uznać jako nieściągalną w dniu skierowania na drogę postępowania egzekucyjnego i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samych po spełnieniu pozostałych warunków przewidzianych w art. 89a ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o

Poprzednia Następna