Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kompensata
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada

Na koniec roku bilansowego dokonuję rozliczenia różnic kursowych dotyczących transakcji kupna i sprzedaży - ale tylko niezrealizowanych (zrealizowane, czyli zapłacone, są rozliczane na bieżąco). Czy różnice te stanowią koszt i przychód podatkowy (do 2004 r. i od 2005 r.)? Jeżeli nie stanowią kosztu podatkowego (i przychodu) - to jak prawidłowo ujmować zapisy w księgach? Ta sama sprawa dotyczy kompensat

Interpretacja
16.11.2005 Podatki

Wątpliwości Spółdzielni dotyczą prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku w przypadku potrącenia rolnikowi ryczałtowemu zaliczek na poczet opłaty za przekroczenie indywidualnej ilości referencyjnej dostarczanego mleka z należności brutto.Z treści złożonego wniosku wynika, że Spółdzielnia jest podmiotem skupującym mleko od rolników ryczałtowych. Spółdzielnia

Interpretacja
30.03.2006 Podatki

Spółka sprzedaje zakupione w Niemczech drzwi i okna. W wyniku reklamacji otrzymuje z Niemiec faktury korygujące do faktur, które są rozliczone i wyliczono różnice kursowe. Faktura korygująca jest rozliczana z inną fakturą, jeszcze nie zapłaconą. Obie faktury są zaksięgowane po innych kursach walut i powstają różnice kursowe. Czy różnice powiększają lub zmniejszają koszty podatkowe?

Interpretacja
02.06.2006 Podatki

Czy powstałe w wyniku kompensaty wzajemnych należności i zobowiązań z kontrahentami różnice kursowe stanowić będą koszty lub przychody podatkowe.

Interpretacja
19.06.2006 Podatki

Czy wypłata kompensaty przysługującej ofarom przestępstw umyślanych, o której mowa w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw umyślnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.06.2006 Podatki

Czy otrzymywane od dostawcy towarów dopłaty na pokrycie kosztów oraz upusty polegające na wypłacie Stronie określonej kwoty o charakterze kompensaty, nie związane z konkretną dostawą towarów, wynikające z ogólnej polityki cenowej dostawcy wlicza się do obrotu?

Interpretacja
12.07.2006 Podatki

Dotyczy obowiązu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od kwoty zapłaconej przez Wojewodę Dolnośląskiego, tytułem uregulowania wierzytelność wynikającej z umowy cesji - kompensaty.

Interpretacja
27.07.2006 Podatki

Spółka jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w której głównym udziałowcem jest podmiot zagraniczny. W 2005 r. Spółka otrzymała od udziałowca pożyczkę długoterminową w walucie obcej. W maju 2006 r. udziałowiec podwyższył kapitał podstawowy przez konwersję części pożyczki na kapitał. Czy powstałe na skutek powyższego różnice kursowe są kosztem uzyskania przychodu Spółki?

Interpretacja
18.08.2006 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów różnice kursowe powstałe w wyniku kompensaty wzajemnych zobowiązań i należności z kontrahentem zagranicznym?

Interpretacja
18.08.2006 Podatki

Czy w takiej sytuacji (tj. w przypadku potrącenia wierzytelności oraz zobowiązań wyrażonych w walucie obcej) należy rozpoznawać podatkowe różnice kursowe zgodnie z art. 12 ust. 3 zd. 2 oraz art. 15 ust. 1 zd. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, ewentualnie czy w takim przypadku będzie dochodziło po stronie spółki do powstania przychodu z tytułu umorzenia zobowiązań

Interpretacja
30.08.2006 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Podatnika, zgodnie z którym w trakcie kompensaty wierzytelności wyrażonych w walucie obcej, w tym także przeliczonych z waluty krajowej na walutę obcą (dla potrzeb kompensaty) nie powoduje realizacji róznic kursowych (przychodowych ani kosztowych) w świetle przepisów ustawy o PIT?

Interpretacja
12.09.2006 Podatki

Spółka zapytuje czy różnice kursowe wynikające z rozliczenia transakcji za pomocą clearingu powinna zaliczyć odpowiednio do kosztów i przychodów podatkowych?

Interpretacja
13.10.2006 Podatki

Spółka wnosi o potwierdzenie swego stanowiska, iż różnice kursowe - zarówno ujemne, jak i dodatnie - które powstają wskutek wzajemnej kompensaty należności stanowią koszty uzyskania przychodu, jak i przychody do opodatkowania.

Interpretacja
17.10.2006 Podatki

Czy różnice kursowe wynikłe z kompensat Spółka powinna uznawać za zrealizowane dla celów podatkowych, a więc dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych, czy też należy je uznać za niezrealizowane i wykazać tylko i wyłącznie w ewidencji bilansowej?

Interpretacja
23.10.2006 Podatki

Czy na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych różnice wynikające ze stosowania różnych kursów walut w momencie zarachowania zobowiązania oraz w momencie jego uregulowania w drodze kompensaty należy traktować jako kup, bądź jako przychody podatkowe Spółki w zależności od tego czy są to dodatnie czy ujemne różnice kursów walut?

Interpretacja
20.11.2006 Podatki

Czy różnice kursowe mają wpływ na przychód lub koszt podatkowy przy rozliczeniu należności i zobowiązań regulowanych na rzecz kontrahenta niemieckiego za pomocą przelewów lub kompensaty zobowiązań z należnościami za dostawy w rozumieniu art 12 i art 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992r o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
27.11.2006 Podatki

Czy w rezultacie dokonania rozliczeń zobowiązań i należności wyrażonych w walucie obcej w ramach systemu wielostronnego potrącenia wierzytelności (tzw. systemu nettingowego) nie zrealizują się różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
07.03.2007 Podatki

Czy skompensowane odsetki od pożyczki stanowią w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszt uzyskania przychodu dla spółki X i przychód dla spółki Y?

Interpretacja
14.03.2007 Podatki

Kiedy powstaje przychód z tytułu otrzymanej refundacji dotyczącej sprzedanych telefonów komórkowych w cenach promocyjnych, w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.04.2007 Podatki

Czy zgodnie z art. 9b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dokonując potrąceń przy przelewach realizując płatności wobec dostawcy w wysokości zmniejszonej od zobowiązania pierwotnego - należy w dniu dokonania tych kompensat rozpoznawać dodatnie lub ujemne podatkowe różnice kursowe od kompensowanych zobowiązań i należności i wliczać tak powstałe różnice kursowe do przychodów lub

Interpretacja
04.07.2007 Podatki

Kiedy powstaje przychód należny z działalności gospodarczej w sytuacji otrzymywania premii pieniężnych (bonusów) w związku z przekroczeniem określonego poziomu obrotów? Spółka świadczy usługi konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych, sprzedaży detalicznej części i akcesoriów do tych pojazdów - opon i olejów samochodowych, akumulatorów. Z głównymi dostawcami podpisała umowy handlowe, w których zobowiązują

Interpretacja
27.09.2007 Podatki

według jakiego kursu waluty obcej należy przeliczać - dla celów obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych - wartości wyrażone w walucie obcej na fakturach dotyczących wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz importu usług ?jaki kurs waluty (średni NBP czy kurs kupna banku, z którego usług korzysta Spółka) należy stosować w przypadku zapłaty należności przez kontrahenta zagranicznego wpływającej

Interpretacja
25.01.2008 Podatki

Czy środki otrzymane przez Wnioskodawcę na pokrycie kosztów osieroconych (oraz rozliczenia z tego tytułu, tj. korekta roczna i korekta końcowa) nie będą stanowić obrotu w rozumieniu ustawy o VAT, tj. czy otrzymanie tych środków będzie neutralne dla celów podatku VAT?

Interpretacja
04.02.2008 Podatki

Czy i w jakiej dacie odsetki od pożyczek, które zostaną zapłacone przez kompensatę zobowiązań, dokonaną w związku z nabyciem obligacji przez pożyczkodawcę, stanowić będą dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

Poprzednia Następna