Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: faktor
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
24.07.2003 Podatki

Czy w przypadku zakupu pakietu wierzytelności, dla celów podatkowych każda wierzytelność powinna być rozliczana odrębnie czy jako całość?

Interpretacja
20.09.2004 Podatki

Czy usługi - obrót wierzytelnościami - nabywanie na własne ryzyko wierzytelności, dalsza ich odsprzedaż lub windykacja PKWiU 65.23.10-00.00 są zwolnione od podatku VAT?

Interpretacja
30.09.2005 Podatki

Czy przysługuje podatnikowi odliczenie podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących zakup usług factoringu?

Interpretacja
30.06.2006 Podatki

1.Czy Spółka dokonująca sprzedaży wierzytelności na rzecz Faktora uzyskuje z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych,2.Czy przychód uzyskany przez Spółkę ze sprzedaży wierzytelności na rzecz Faktora może zostać zaliczony do puli przychodów branych pod uwagę przy ustalaniu rocznej kwoty wydatków na reprezentację i reklamę niepubliczną zaliczonych do kosztów

Interpretacja
20.12.2006 Podatki

125601, 70613 Czy przychodem dla Spółki będą otrzymane od faktora środki pieniężne z tytułu zawartej z nim umowy faktoringu właściwego?

Interpretacja
29.09.2009 Podatki

Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu zaliczki dotyczącej wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w sytuacji wystawienia faktury przed wpłatą zaliczki.

Interpretacja
29.09.2009 Podatki

W zakresie skutków podatkowych prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej polegającej na windykacji wierzytelności na własny rachunek (pytania oznaczone we wniosku nr 3 i 5)

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie wystąpienia okoliczności, o których mowa w przypadku I. B) przedstawionym w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego, tj. gdy w wyniku obniżenia ceny przedmiotu leasingu obniżeniu ulegnie wartość rat leasingowych i / lub opłaty za przeniesienie własności przedmiotu leasingu to kwota Niespłaconej Wierzytelności (w części niestanowiącej spłaty wartości początkowej środków trwałych

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie wystąpienia okoliczności, o których mowa w przypadku I. D) przedstawionym w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego, tj. np. w razie odnowienia zobowiązania Dłużnika z Umów Leasingu, Niespłacona Wierzytelność (w części niestanowiącej spłaty wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych) zapłacona przez Spółkę na rzecz Faktora będzie stanowić dla Spółki

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie powstania odpowiedzialności Spółki wobec Faktora w przypadkach I. A), B), C), D), E) wskazanych w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego oraz w przypadku rozwiązania Umów Faktoringu z jakiejkolwiek przyczyny, zapłacone na rzecz Faktora wynagrodzenie z tytułu Umów Faktoringu będzie stanowić koszt uzyskania przychodów dla Spółki jednorazowo w miesiącu, w którym Spółka zapłaci na

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

W którym momencie wynagrodzenie zapłacone na rzecz Faktora będzie stanowić koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie powstania odpowiedzialności Spółki wobec Faktora w przypadku I. C) - podpunkty a d, przedstawionym w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego, równowartość niespłaconej przez Dłużnika Wierzytelności zapłaconej na rzecz Faktora przez Spółkę w części niestanowiącej spłaty wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych będzie stanowić dla Spółki koszt

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie wystąpienia okoliczności, o których mowa w przypadku I. A) przedstawionym w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego, niespłacona przez Dłużnika część Wierzytelności, zapłacona przez Spółkę na rzecz Faktora będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
02.02.2011 Podatki

Czy w razie powstania odpowiedzialności Spółki wobec Faktora w przypadku I. E) przedstawionym w opisie stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego (opóźnienie w wykonaniu płatności przez Dłużnika na rzecz Faktora), równowartość niespłaconej przez Dłużnika Wierzytelności zapłaconej na rzecz Faktora przez Spółkę, będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w części niestanowiącej spłaty wartości

Interpretacja
13.04.2011 Podatki

Czy przekazanie należności do Faktora powinno skutkować dla Wnioskodawcy jedynie zaliczeniem w poczet kosztów wartości netto wynagrodzenia faktora (i innych kosztów związanych z zawarciem umowy faktoringowej), bez względu na wartość otrzymanych od Faktora w zamian za należności środków? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 2/?

Interpretacja
18.04.2011 Podatki

Czy sposób rozliczenia różnic kursowych i ustalenie kwoty różnic kursowych jest prawidłowy w zakresie: a) 90% wartości należności? b) 10% kaucji? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 1/

Interpretacja
06.09.2012 Podatki

Spółka nie rozpoznaje sprzedaży i obrotu podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na rzecz Nabywcy towarów, w wysokości prowizji pomniejszonej o kwotę VAT, jaką Bank ustala w związku z realizacją Umowy faktoringowej, a potrąca bezpośrednio z rachunku tegoż Nabywcy.

Interpretacja
25.09.2012 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym można uznać za prawidłowe dokonywanie przeliczenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej na złote należy dokonać według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury lub innego dowodu księgowego dokumentującego koszt?

Interpretacja
25.09.2012 Podatki

Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym można uznać za prawidłowe dokonywanie przeliczenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury lub innego dowodu księgowego dokumentującego koszt?

Interpretacja
17.06.2013 Podatki

Korekta podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług

Interpretacja
24.07.2013 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych całość kosztów poniesionych (zapłaconych) przez Wnioskodawcę na rzecz Banku (tj. odsetek dyskontowych oraz prowizji operacyjnej) związanych z nabytą przez Wnioskodawcę w celu poprawienia swojej płynności finansowej

Interpretacja
21.07.2014 Podatki

Czy zapłata zobowiązania przez Faktora w ramach faktoringu odwróconego wobec Kontrahenta Wnioskodawcy spełnia przesłanki uregulowania zobowiązania z art. 15b ust. 1 i 2 ustawy o CIT, w związku z czym powstanie obowiązek korekty, o którym mowa w art. 15b ust. 1 i ust. 2 ustawy o CIT?

Interpretacja
29.12.2014 Podatki

W zakresie ustalenia czy zapłata zobowiązania przez Faktora w ramach faktoringu odwróconego wobec Kontrahenta Wnioskodawcy spełnia przesłanki uregulowania zobowiązania z art. 15b ust. 1 i 2 ustawy o CIT, w związku z czym nie powstanie obowiązek korekty, o którym mowa w art. 15b ust. 1 i ust. 2 ustawy o CIT.

Poprzednia Następna