Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: ewidencja rachunkowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
11.08.2004 Podatki

Czy dla potrzeb rozliczeń w podatku od towarów i usług i w podatku dochodowym od osób prawnych możliwe jest przyjęcie jednolitego kursu walutowego przez spółkę z o.o. zajmującą się eksportem produkowanych przez nią wyrobów?

Interpretacja
12.11.2004 Podatki

1.czy realizacja opisanych umów doprowadzi do powstania w Polsce zakładu w myśl art. 5 Umowy z dnia 18.12.1972 r. między Polską a RFN w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku (Dz.U. z 1975r nr 31, poz.163 ze zm., dalej: uzpo), a jeśli tak, to w którym momencie?,2.czy dochody osiągane z tytułu realizacji kontraktu finansowane w 66% z bezzwrotnej pomocy

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Czy koszty związane z uczestnictwem przedstawiciela spółki w konferencji udokumentowne notą księgową stanowią koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
12.05.2005 Podatki

Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?

Interpretacja
11.07.2005 Podatki

Czy poprawne jest ewidencjonowanie sprzedaży dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie noty uznaniowej, wystawionej ostatniego dnia miesiąca przez nabywcę towaru, wg średniego kursu NBP z tego dnia, w miesiącu rozchodowania towaru z magazynu.

Interpretacja
12.07.2005 Podatki

Spółka bedąca osobą zagraniczną uważa, iż w zakresie działalności prowadzonej na tereytorium RP, nie podlega przepisom o rachunkowości - nie ma więc obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, a podstawę opodatkowania osiąganych przez nią na terytorium Polski dochodów stanowić powinien art. 9 ust.2a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zgodnie z którym dochód z działalności w zakresie handlu

Interpretacja
23.08.2005 Podatki

Czy informacja o wysokości opłat oraz książeczka opłat potwierdzająca dokonanie wpłaty na konto wspólnoty mieszkaniowej są wystarczającymi dokumentami pozwalającymi zaliczyć wpłaty na fundusz remontowy a także opłaty za media w koszty uzyskania przychodów członka wspólnoty (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) ?

Interpretacja
16.09.2005 Podatki

1) W jaki sposób prawidłowo dokumentować i rozliczać transakcje dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w przedstawionym stanie faktycznym (dot. kontraktów współfinansowanych ze środków unijnych)? 2) Czy różnice wynikające z zastosowania różnych kursów walut pomiędzy dniem wystawienia faktury (średni kurs NBP), a kursem walut z dnia dokonania płatności z realizowanych kontraktów, nie dokumentowane

Interpretacja
21.03.2006 Podatki

Czy otrzymana nota kredytowa w roku podatkowym 2006 z datą wystawienia 2006 roku, która dokumentuje przyznany rabat za zakup towarów za rok 2005 koryguje koszty podatkowe w roku nabycia towarów czy w roku otrzymania dokumentu?

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Czy spółka jawna powstała w tym roku, będzie mogła prowadzić ewidencję księgową w formie książki przychodów i rozchodów ?

Interpretacja
26.06.2006 Podatki

Czy zbycie materialnych i niematerialnych składników majątkowych przeznaczonych do prowadzenia części działalności gospodarczej Spółki, w tym zobowiązań i należności, jest zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa? Zadania związane z dzierżawą nieruchomości i taboru Spółki realizuje wyodrębniony organizacyjnie w jej ramach Departament, którego działalność nie jest prowadzona w formie zakładu lub

Interpretacja
18.09.2006 Podatki

Spółka wnosi o potwierdzenie swojego stanowiska, iz kopie faktur wystawionych w formie papierowej i przesłanych do klienta, mogą być przechowywane jako zapisy komputerowe w technologii, która zapewnia im odpowiednią wartość dowodową, wykluczającą mozliowść zmian w dokonanych zapisach.

Interpretacja
23.11.2006 Podatki

Czy dochody uzyskiwane przez sklepik szkolny przeznaczone na cele statutowe szkoły będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym i czy uproszczona ewidencja rachunkowa, z której wynikać będą kwoty wydatków, osiągniętych przychodów i zrealizowanego dochodu będzie wystarczająca przy prowadzeniu sklepiku szkolnego?

Interpretacja
24.11.2006 Podatki

Spółka zwróciła się z pytaniem, czy faktura z dopiskiem pro forma może być podstawą zapisu w księgach a koszty w niej wykazane mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.

Interpretacja
17.04.2007 Podatki

Czy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma obowiązek stosowania wyodrębnionych ewidencji przychodów i kosztów - na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) - w brzmieniu obowiązującym od dnia 01.01.2007r. w celu określenia:1. dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które zwolnione są z opodatkowania

Interpretacja
27.04.2007 Podatki

dotyczy sposobu ustalania - na podstawie art. 15 ust. 2 i 2a - wielkości kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).

Interpretacja
01.10.2008 Podatki

Czy prowadzenie działalności na terenie KSSE zwolnionej z podatku dochodowego od osób prawnych (pdop") na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o pdop w oparciu o dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE skutkuje obowiązkiem po stronie spółki prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust. 1 przywołanej wcześniej ustawy odrębnie dla każdego z tych zezwoleń? W

Interpretacja
13.10.2008 Podatki

Czy dwie ewidencje o których mowa w pierwszym pytaniu, będą wystarczające również po uzyskaniu przez Spółkę trzeciego zezwolenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
15.10.2008 Podatki

Czy w sytuacji posiadania Pierwszego i Drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE, dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy w zakresie określonym w tych zezwoleniach, wystarczającym będzie prowadzenie przez Spółkę dwóch odrębnych ewidencji, na podstawie których

Interpretacja
24.03.2009 Podatki

Czy z dniem 1 stycznia 2009r. ma obowiązek prowadzić pełną księgowość (jeśli tak to na jakiej podstawie)?

Interpretacja
20.04.2009 Podatki

W zakresie rodzaju ksiąg podatkowych, do których prowadzenia jest obowiązany w związku z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą

Poprzednia Następna