Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: dowody źródłowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
05.12.2003 Podatki

Podatniczka z działalności gospodarczej w zakresie handlu jest opodatkowana na zasadach ogólnych. Jak postąpić w przypadku kradzieży dokumentów z działalności?

Interpretacja
10.02.2004 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione za granicą na podstawie dowodów źródłowych nie spełniających wszystkich wymogów przewidzianych ustawą o rachunkowości?

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

Czy zakup nawozu końskiego od rolnika, udokumentowany dowodem zastępczym i od osoby fizycznej posiadającej konia nie prowadzącej działalności gospodarczej, udokumentowany umową cywilno-prawną, będzie uznany za koszt uzyskania przychodu w świetle podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
11.02.2005 Podatki

Czy poniesione wydatki na delegację służbową: typu koszt kursu, praktyki, zakwaterowania, przelot, koszt wydania wizy, diety i towarzyszące koszty będą stanowiły koszt uzyskania podatkowy z działalności gospodarczej?

Interpretacja
05.09.2005 Podatki

W posiadaniu spółki z o.o. są trzy maszyny do produkcji stolarki PCV. Spółka zawarła ze sprzedającym umowę kredytu krótkoterminowego pod zastaw maszyn (zakup maszyn na raty) oraz umowę przewłaszczenia, zgodnie z którymi po spłacie kredytu maszyny staną się własnością kredytobiorcy. Spółka nie uiściła ostatniej raty kredytu Spółka i nie posiada dowodu zakupu tych maszyn w postaci faktur czy umowy cywilnoprawnej

Interpretacja
10.02.2006 Podatki

Czy można uznać za prawidłowe zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych dowody księgowe, na których nie zostały naniesione dane wymienione w art. 21 ust. 1 pkt 6 ustawy o rachunkowości?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Czy przychód ze sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia, potwierdzających wytworzenie energii w odnawialnym źródle, można wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów na podstawie dowodu wewnętrznego?

Interpretacja
07.05.2008 Podatki

Czy istnieje możliwość sporządzania w danym dniu jednego dowodu wewnętrznego (zawierającego dane opisane powyżej), dokumentującego zawarte transakcje kupna bydła i produktów rolnych na targowiskach od kilku rolników, którzy nie udostępniają swoich danych niezbędnych do prawidłowego sporządzenia faktury VAT RR, w celu zaewidencjonowania transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?

Interpretacja
02.04.2009 Podatki

Czy w przypadku, gdy rolnik nie udostępnia danych osobowych umożliwiających prawidłowe wystawienie faktury VAT RR prawidłowe będzie ujęcie kosztu zakupu cieląt w podatkowej księdze przychodów i rozchodów na podstawie dowodów wewnętrznych?

Interpretacja
02.04.2009 Podatki

Czy dopuszcza się wystawienie jednego - zbiorczego dowodu wewnętrznego jednego dnia, zawierającego zakup wszystkich sztuk cieląt od różnych rolników?

Interpretacja
27.01.2010 Podatki

Czy Jednostka prawidłowo zalicza do kosztów uzyskania przychodów koszty usług niezafakturowanych ujętych w ewidencji księgowej na podstawie dowodu wewnętrznego?

Interpretacja
06.08.2010 Podatki

Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając dowód wewnętrzny - § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

Interpretacja
17.08.2010 Podatki

Czy kopia faktury VAT może stanowić źródłowy, formalny i rzetelny dowód do wprowadzenia w postaci zapisu do ksiąg rachunkowych, w tym przypadku do podatkowej księgi przychodów i rozchodów, który by stanowił księgowy dowód źródłowy, stwierdzający dokonanie operacji gospodarczej stanowiącej koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
20.08.2010 Podatki

Jaka wartość nieruchomości (podatkowa, będąca kosztem uzyskania przychodu) winna być wykazana przy sprzedaży ułamkowej części gruntu razem z posadowionym na nim budynkiem, lokalem? Czy uzyskany przychód, w części przypadającej na wspólników, może zostać pomniejszony o koszt uzyskania przychodu (przypadający proporcjonalnie na wspólników), w wysokości rynkowej wartości nieruchomości na dzień wniesienia

Interpretacja
20.08.2010 Podatki

Czy nadwyżka (wynikająca z wyższej wartości rynkowej nieruchomości w dacie wniesienia ich aportem) wartości wnoszonej nieruchomości jest przychodem podatkowym Wnioskodawcy? Czy z tytułu wniesienia przez Wnioskodawcę nieruchomości jako wkładu do spółki osobowej powstanie dla mnie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
25.01.2011 Podatki

1. Czy komplementariusz - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w spółce komandytowo-akcyjnej (dalej SKA) jest obowiązany do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w przypadku wypłaty na rzecz akcjonariuszy - osób fizycznych dywidendy, w tym również dywidendy zaliczkowej i dywidendy zaległej? 2. Czy komplementariusz - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w spółce komandytowo-akcyjnej

Interpretacja
21.03.2011 Podatki

1. Czy komplementariusz sp. z o.o., w spółce komandytowo-akcyjnej jest obowiązany do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w przypadku wypłaty na rzecz akcjonariuszy osób fizycznych, dywidendy w tym również dywidendy zaliczkowej i dywidendy zaległej? 2. Czy komplementariusz sp. z o.o. w spółce komandytowo-akcyjnej jest obowiązany do comiesięcznego przekazywania akcjonariuszom

Porada
17.10.2011 Podatki

Rozstrzygnięcie sprawy podatkowej następuje na podstawie ustaleń faktycznych, na co decydujący wpływ mają zebrane dowody. Nierzadko zatem waga dowodu i prawidłowość jego przeprowadzenia ma decydujący wpływ na określenie bądź ustalenie w decyzji zobowiązania podatkowego podatnika. Raport Mk przedstawia reguły rządzące postępowaniem dowodowym oraz odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania o dowody

Interpretacja
21.10.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając dowód wewnętrzny zgodnie z § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

Interpretacja
31.01.2012 Podatki

1. Czy komplementariusz sp. z o.o., w spółce komandytowo-akcyjnej jest obowiązany do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w przypadku wypłaty na rzecz akcjonariuszy osób fizycznych, dywidendy w tym również dywidendy zaliczkowej i dywidendy zaległej? 2. Czy komplementariusz sp. z o.o. w spółce komandytowo-akcyjnej jest obowiązany do comiesięcznego przekazywania akcjonariuszom

Interpretacja
19.02.2013 Podatki

obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy oraz obowiązek przekazywania akcjonariuszom będących osobami fizycznymi informacji o uzyskanych przez spółkę komandytowo-akcyjną przychodach i kosztach uzyskania przychodów

Interpretacja
02.04.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego w zakresie podatkowego rozliczania kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związane z przychodami.

Interpretacja
08.09.2015 Podatki

Czy Spółka będzie miała prawo w przyszłości do zaewidencjonowania na podstawie dowodu własnego o nazwie polecenia księgowania księgach pomocniczych oraz będzie miała prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków udokumentowanych fakturą (rachunkiem) z tytułu nieopłaconych zobowiązań, pod datą uregulowania ww. zobowiązań przez Spółkę, bez względu jakiego miesiąca podatkowego lub roku podatkowego

Poprzednia Następna