Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: dłużnik
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
19.02.2004 Podatki

dotyczące opodatkowania podatkiem dochodowym dłużników Spółdzielni wykonujących na podstawie ugody określone prace zaliczane na pokrycie zadłużeń czynszowych

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

Jak należy rozliczyć niezapłacone przez dłużnika wierzytelności pokryte w części przez ubezpieczyciela?

Interpretacja
16.04.2004 Podatki

Czy bank jest uprawniony do zakwalifikowania w roku poniesienia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu opłaconej z góry prowizji na rzecz Skarbu Państwa z tytułu gwarancji w stosunku do innego banku oraz czy śmierć dłużnika - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, wykreślenie dłużnika - spółki osobowej - z ewidencji gospodarczej lub postawienie w stan likwidacji stanowią

Interpretacja
31.05.2004 Podatki

W złożonym zapytaniu Spółka A wyjaśnia, że zawarła transakcję w wyniku której sprzedała posiadane udziały w Spółce B Sp. z o.o. w zamian za zwolnienie z długu względem firmy Y w związku z tym pyta, czy różnice kursowe od przejmowanych zobowiązań naliczone na dzień potrącenia - kompensaty - może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
21.12.2004 Podatki

Czy postanowienie o umorzeniu postępowania przeciwko dłużnikowi, wydane przez Prokuraturę, stanowi o nieściągalności wierzytelności, zgodnie z przepisami art. 16 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
22.12.2004 Podatki

Czy można wystawić fakturę korygującą jeżeli dostawy dokonano dla nieistniejącego dłużnika?

Interpretacja

Jak należy postępować w przypadku wypłaty spadkobiercom zasiłku dla bezrobotnych o zmarłej osobie, mając Postanowienie Sądu o podziale spadku:- czy w przypadku każdej wypłaty należy żądać od spadkobiercy zaświadczenia o wysokości podatku lub jego zaniechaniu- czy dokonać wypłaty świadczenia bez pobierania podatku, gdyż obowiązek rozliczenia podatku od spadków i darowizn ciąży na spadkobiercy?

Interpretacja
22.06.2005 Podatki

Czy odpis aktualizujący należność od dłużnika, która została skierowana do komornika, może zostać zaliczony w koszty uzyskania przychodu w części, w której należność była uprzednio zaliczona na podstawie art. 14 ustawy o podatku dochodowym do przychodów?

Interpretacja
30.06.2005 Podatki

Czy można wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż na rzecz kilku odbiorców, będących względem wystawcy faktury dłużnikami solidarnymi?

Interpretacja
13.10.2005 Podatki

Czy w związku z transakcjami wykupu wierzytelności gminnych Spółka jest zwolniona z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 w zw. z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości brutto przejętego przez bank przedmiotu w przypadku, gdy kredytobiorca nie wystawia faktury VAT oraz wartości rynkowej przejętych aktywów z dnia ich wyceny.

Interpretacja
20.04.2006 Podatki

Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wierzytelności na podstawie postanowienia komornika o umorzeniu postępowania wydanego na podstawie art. 824 § 1 pkt 3 KPC w odniesieniu do części tej wierzytelności.

Interpretacja
06.05.2006 Podatki

Czy otrzymane przez Spółkę kwoty od dłużników, tytułem spłaty części wierzytelności nie stanowią przychodów w rozumieniu ustawy o CIT, w sytuacji uprzedniego przejęcia tych wierzytelności w wyniku nabycia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego.

Interpretacja
06.05.2006 Podatki

Czy rozwiązanie odpisu aktualizującego na wierzytelności nie spowoduje powstania przychodów do opodatkowania, w sytuacji uprzedniego przejęcia tych odpisów w wyniku nabycia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego.

Interpretacja
13.06.2006 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą kwestii czy wstępując w prawa wierzyciela z tytułu zajęcia wierzytelności Spółka może w imieniu dłużnika wystawić fakturę VAT na kwotę wierzytelności za wykonane przez niego na rzecz kontrahenta roboty budowlane.

Interpretacja
21.07.2006 Podatki

Czy umorzenie wierzytelności w spółkach powiązanych kapitałowo powoduje tylko u dłużnika przychód w kwocie brutto (łącznie z VAT), zaś u wierzyciela koszt uzyskania przychodu w kwocie netto (bez podatku VAT) ?

Interpretacja
13.09.2006 Podatki

Czy komornik sądowy jest obowiązany do obliczenia i poboru podatku VAT, czy też obowiązek ten spoczywa na sądzie, jako organie egzekucyjnym? Który z etapów egzekucji z nieruchomości skutkuje powstaniem czynności opodatkowanej podatkiem VAT?Jak kształtuje się odpowiedzialność komornika jako organu egzekucyjnego za nie odprowadzenie podatku lub jego nieterminowe odprowadzenie, jeśli sąd jako organ egzekucyjny

Interpretacja
14.09.2006 Podatki

Czy stanowią przychody podatkowe:1) spisane zobowiązania, wobec nie zgłoszenia tych wierzytelności w trakcie procesu upadłościowego, 2) nie zaspokojone w postępowaniu upadłościowym, z uwagi na brak środków finansowych, zobowiązania zgłoszone przez wierzycieli?

Interpretacja
06.11.2006 Podatki

czy prawidłowe jest jego stanowisko zgodnie z którym warunek , o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 ustawy podatkowej , uznania postanowienia o nieściągalności przez wierzyciela (tu: Bank) jako odpowiadającego stanowi faktycznemu , jest spełniony , gdy wierzyciel odnosi się do stanu faktycznego związanego z sytuacją majątkową podmiotu , o którym mowa w postanowieniu o nieściągalności wierzytelności

Interpretacja
18.12.2006 Podatki

" Czy w sytuacji kiedy wobec tego samego dłużnika Bank posiada kilka wymagalnych a nieściągalnych wierzytelności za spełnienie przesłanki udokumentowania ich nieściągalności można uznać fakt uzyskania postanowienia organu egzekucyjnego bądź postanowienia sądowego , o których mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy i PDOP, wydanych w następstwie zakończenia postępowania egzekucyjnego skierowanego z tytułu

Interpretacja
09.01.2007 Podatki

Czy nieściągalną należność od klienta z Węgier można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gopodarczej, w sytuacji, gdy przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem wierzytelności byłyby równe albo wyższe od kwoty tej należności?

Poprzednia Następna