Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: czynności sporadyczne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
05.05.2005 Podatki

Czy przychody z pożyczek udzielanych spółkom zależnym powinny być uwzględniane w mianowniku ułamka, użytego do obliczania proporcji o której mowa w art. 90 ustawy o VAT? 1401/HTI/4407/14-54/05/EN, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
08.03.2006 Podatki

1. Czy odsetki od pożyczki udzielonej Spółce powiązanej mającej siedzibę na terytorium Polski należy wykazać w deklaracji VAT-7 jako sprzedaż zwolnioną?2. Czy obciążenie kontrahenta odsetkami należy udokumentować fakturą VAT?3. Czy czynność pobierania ww. odsetek należy uznać za czynności sporadyczne, o których mowa w art. 90 ust. 6 ustawy, i w związku z tym obrotu uzyskanego z tego tytułu nie uwzględniać

Interpretacja
16.03.2006 Podatki

Czy zasadne jest wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży działek budowlanych przez osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej?

Interpretacja
12.05.2006 Podatki

Czy obrót uzyskany z tytułu pożyczek powinien być uwzględniony w mianowniku proporcji ustalonej na podstawie art. 90 ustawy o VAT?

Interpretacja
30.11.2007 Podatki

Czy sprzedaż ww. nieruchomości będzie uznana za dokonaną w ramach działalności gospodarczej, a w konsekwencji opodatkowana podatkiem VAT, czy też będzie wolna od tego podatku? Czy w przypadku, gdy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości, przyrzeczona umową przedwstępną, będzie wolna od podatku VAT, to będzie to oznaczać, że w przyszłości Wnioskodawca nie będzie mógł sprzedać z majątku osobistego innej

Interpretacja
03.01.2008 Podatki

Czy sprzedaż ww. nieruchomości będzie uznana za dokonaną w ramach działalności gospodarczej, a w konsekwencji opodatkowana podatkiem VAT, czy też będzie wolna od tego podatku?

Interpretacja
15.01.2008 Podatki

Czy odsprzedaż trzech wydzielonych działek, które są składnikiem majątku osobistego osób fizycznych będących w związku małżeńskim będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
15.07.2008 Podatki

Czy od transakcji sprzedaży przedmiotowej nieruchomości Wnioskodawca będzie zobowiązany zapłacić podatek VAT i jeśli tak, to w jakiej wysokości i w jakim terminie?

Interpretacja
13.08.2008 Podatki

Czy sprzedaż udziału w nieruchomości w sytuacji, gdy na dzień zawarcia umowy sprzedaży przenoszącej prawo własności do ww. nieruchomości dla której została wydana decyzja WZ z przeznaczeniem terenu na cele budownictwa mieszkaniowego wieorodzinnego, która fizycznie jest terenem niezabudowanym, będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, czy podatnikowi przysługuje zwolnienie z przedmiotowego podatku

Interpretacja
14.07.2010 Podatki

Uwzględnienie transakcji sprzedaży nieruchomości przy obliczaniu proporcji.

Interpretacja
03.08.2011 Podatki

Zainteresowana będzie mogła odliczyć podatek naliczony tylko w takim zakresie, w jakim wydatki poniesione na zakup towarów i usług w związku z remontem nieruchomości związane będą z czynnościami opodatkowanymi. Oznacza to, że Wnioskodawczyni zobowiązana będzie wówczas do wyodrębnienia takiej części podatku naliczonego, którą będzie można przypisać czynnościom opodatkowanym.W przypadku natomiast, gdy

Interpretacja
03.08.2011 Podatki

Do sprzedaży nieruchomości mieszkalnej wprowadzonej do ewidencji środków trwałych nie będzie miał zastosowania art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Sprzedaż nieruchomości mieszkalnej nabytej w ramach działalności gospodarczej będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zaś obrót ze sprzedaży ww. nieruchomości winien być wliczony do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy

Interpretacja
04.08.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obliczania proporcji zgodnie z art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
22.11.2011 Podatki

Czy pośrednictwo przy udzielaniu kredytów, które świadczy Zainteresowana można uznać za czynności sporadyczne w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT, które to czynności nie wpływają na zakres prawa Wnioskodawczyni do odliczenia podatku należnego?

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

Czy udzielone w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym pożyczki stanowią transakcje dkonywane sporadycznie w rozumieniu art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym zarówno przed 01.01.2011 r., jak i od dnia 01.01.2011 r.

Interpretacja
19.03.2012 Podatki

Brak wpływu sprzedaży usług udzielenia poręczeń kredytu w ramach konsolidacji i restrukturyzacji zadłużenia kredytowego spółek z grupy kapitałowej na obliczenie proporcji.

Interpretacja
12.04.2012 Podatki

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi w zakresie udzielenia pożyczki nie spełniają wymagań do uznania ich jako czynności dokonywane sporadycznie; w związku z tym zgodnie z przepisem art. 90 ust. 6 ustawy, kwoty należne z tytułu udzielonych pożyczek należy uwzględniać przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3.

Interpretacja
19.04.2012 Podatki

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi w zakresie udzielenia pożyczki nie spełniają wymagań do uznania ich jako czynności dokonywane sporadycznie; w związku z tym zgodnie z przepisem art. 90 ust. 6 ustawy, kwoty należne z tytułu udzielonych pożyczek należy uwzględniać przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3.

Interpretacja
26.04.2012 Podatki

Brak obowiązku uwzględniania przy wyliczaniu proporcji (art. 90 ust. 3 ustawy) odsetek od udzielonych pożyczek oraz kwot otrzymywanych z tytułu udzielonych zabezpieczeń hipotecznych i poręczeń.

Interpretacja
16.05.2012 Podatki

Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym, wartość obrotu (tj. kwota odsetek, które Wnioskodawca ma otrzymać) z tytułu pożyczek udzielonych na rzecz Spółki Dominującej powinna zostać uznana za obrót uzyskany z tytułu czynności dokonywanych sporadycznie w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT, a w rezultacie obrotu uzyskanego z tytułu dokonania tych czynności nie uwzględnia się dla potrzeb obliczenia

Poprzednia Następna