Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: artykuły spożywcze
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.01.2005 Podatki

Firma dzierżawi ekspres-barek do wody. Do tego barku woda dostarczana jest w butlach 19-litrowych. Firma dostarczająca wodę i wydzierżawiająca barek wystawia jedną fakturę na miesiąc dokumentującą zarówno dzierżawę, jak i ilość dostarczonej wody (w butlach - puste są zabierane). Faktura jest wystawiana z ostatnim dniem miesiąca. Czy termin odliczenia VAT za taką usługę to miesiąc, w którym przypada

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

Czy wydatki ponoszone przez pracodawcę na napoje oraz na posiłki w okresach zintensyfikowanej pracy przeznaczone dla pracowników wykonujących zawodowe obowiązki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy wydatki na zakupy napoi (kawa, herbata, soki, woda, cukier) oraz ciastek, paluszków czy orzeszków będą stanowić koszty uzyskania przychodów dla spółki ponoszone w czasie Spotkań z zarządami

Interpretacja
17.07.2008 Podatki

Czy zwrot pracownikowi kosztów poniesionych na zakup artykułów spożywczych wykorzystanych do przygotowania przez pracownika posiłków profilaktycznych jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy kwota zapłacona pracownikowi powinna być doliczona do przychodów pracownika z umowy o pracę?

Interpretacja
06.01.2009 Podatki

Czy wydatek na zakup kawy, herbaty, napojów, cukru na potrzeby sekretariatu i w celu poczęstowania klientów oraz potencjalnych klientów może być kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
11.02.2009 Podatki

czy wydatki ponoszone w związku z organizacją spotkań z kontrahentami (w tym wydatki na napoje, posiłek w restauracji) można uznać za koszty uzyskania przychodów dla Spółki?

Interpretacja
19.02.2009 Podatki

Odnosząc powyższe do stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę, można uznać, że ponoszone wydatki na usługi gastronomiczne catering, nie mają charakteru reprezentacyjnego - nie mają na celu kształtowania pozytywnego wizerunku firmy, nie są związane z podejmowaniem klientów. Zatem, przedmiotowych wydatków poniesionych przez Spółkę nie należy traktować jako kosztów reprezentacji, o których

Interpretacja
27.02.2009 Podatki

Czy zakup sprzętów AGD oraz artykułów spożywczych koniecznych do produkcji potraw prezentowanych na portalu może stanowić koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
21.04.2009 Podatki

Czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na nabycie produktów spożywczych (w tym catering), które będą przeznaczone na potrzeby sekretariatów i na obsługę posiedzeń roboczych mogą być uznane za stanowiące koszt uzyskania przychodów ?

Interpretacja
19.05.2009 Podatki

Czy wydatki na usługi gastronomiczne i zakup artykułów spożywczych ponoszone przez Spółkę w trakcie spotkań z aktualnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi F Austria mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jako wydatki nieodłącznie związane z przychodem?

Interpretacja
03.08.2009 Podatki

Czy prawidłowe jest stosowanie stawki VAT 7% do:Produkt 1. - nr PKWiU 15.89.14-90-99, Produkt 2. - nr PKWiU 15.89.14-90.99?

Interpretacja
17.08.2009 Podatki

Czy ww. zakup artykułów spożywczych dla pracowników oraz dla kontrahentów spółki może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
20.08.2009 Podatki

Czy w przedstawionym stanie rzeczy wnioskodawca prawidłowo kwalifikuje jako zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych (na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) kwoty zwróconych pracownikom kosztów zakupu, w imieniu i na rzecz Spółki, artykułów spożywczych przeznaczonych na przygotowanie posiłków profilaktycznych?

Interpretacja
26.08.2009 Podatki

Czy wobec faktu, że przyjmowanie kontrahentów drobnym poczęstunkiem ma charakter zwyczajowy, nie nosi znamion wystawności można koszt zakupu takiego poczęstunku uznać w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
28.08.2009 Podatki

Czy taki poczęstunek przygotowany w siedzibie Spółki na spotkania z kontrahentami można uznać za koszt uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
31.08.2009 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych z tytułu zakupu poczęstunku w związku z organizowanymi spotkaniami biznesowymi

Interpretacja
18.09.2009 Podatki

zużycie przez Spółkę artykułów spożywczych podczas spotkań z kontrahentami stanowi czynność niepodlegającą ustawie o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
23.09.2009 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych z tytułu zakupu poczęstunku w związku z organizowanymi szkoleniami oraz spotkaniami biznesowymi.

Interpretacja
25.09.2009 Podatki

Czy koszty zakupu wyżej wymienionych artykułów spożywczych na użytek pracowników w sytuacjach, o których mowa w punkcie 54, stanowią koszt uzyskania przychodu, w szczególności nie mieszcząc się w zakresie wyłączenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
30.10.2009 Podatki

Czy nieodpłatne przekazanie: a. artykułów spożywczych, takich jak: kawa, herbata, soki, ciastka, na narady i spotkania pracowników Spółki, pracowników i przedstawicieli podmiotów z grupy kapitałowej, pracowników z przedstawicielami firm doradczych, Zarządu Spółki z członkami Rady Nadzorczej i przedstawicielami związków zawodowych, b. artykułów spożywczych na potrzeby sekretariatu firmy, podlega opodatkowaniu

Interpretacja
13.11.2009 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup poczęstunku dla kontrahentów.

Interpretacja
30.11.2009 Podatki

Czy od zakupu artykułów spożywczych na targi można odliczyć podatek naliczony, nie naliczając fakturą wewnętrzną podatku należnego.

Interpretacja
03.12.2009 Podatki

Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego, określonego w fakturach VAT dokumentujących nabycie towarów i usług na potrzeby reprezentacji, związanych pośrednio lub bezpośrednio z czynnościami opodatkowanymi - z wyłączeniem usług noclegowych i gastronomicznych, w stosunku do których, zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, prawo do odliczenia

Poprzednia Następna