Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zobowiązanie podatkowe
Najnowsze   |   Najstarsze
Artykuł
13.11.2003 Podatki

Zobowiązanie podatkowe przedawnia się, jeżeli pięcioletni termin przedawnienia upłynął przed wydaniem decyzji organu odwoławczego. Ma to miejsce nawet wówczas, gdy decyzja pierwszej instancji została skutecznie doręczona jeszcze przed jego upływem - tak orzekł NSA (sygn. akt FPS8/03).

Artykuł
28.06.2004 Podatki

Wydanie decyzji podatkowej przed upływem okresu przedawnienia, ale niedoręczonej podatnikowi w tym terminie, powoduje wygaśnięcie zobowiązania podatkowego - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt III SA 213/03).

Interpretacja
21.07.2004 Podatki

Czy istnieje możliwość zapłaty przyszłych zobowiązań w podatku VAT poprzez zaliczenie podatku należnego z wystawionych dla kontrahenta faktur VAT, który stanowi wierzytelność objętą ugodą restrukturyzacyjną?

Interpretacja
28.07.2004 Podatki

Czy nieodpłatne wykonywanie czynności w ramach stażu zawodowego odbywanego u uprawnionego geodety prowadzącego działalność gospodarczą na podstawie porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych rodzi zobowiązanie podatkowe wobec Skarbu Państwa?

Interpretacja
16.12.2004 Podatki

1.Jakie ciążą zobowiązania podatkowe w związku z przekazaniem umową o dożywocie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego , jeżeli zostało ono nabyte 17 miesięcy przed zawarciem umowy?2. Czy w przedstawionej sytuacji wystąpi zobowiązanie podatkowe w 10 % zryczałtowanym podatku dochodowym?

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Czy rozwiedzeni małżonkowie odpowiadają za połowę zobowiązania w zryczałtowanym podatku dochodowym należnym od przychodu osiągniętego ze sprzedaży wspólnej nieruchomości, czy też solidarnie za całość zobowiązania w przypadku gdy zobowiązanie powstało w okresie trwania małżeństwa.

Interpretacja
28.04.2005 Podatki

Podatnik pyta o opodatkowanie podatkiem od spadków i darowizn darowizny zabudowanego gruntu na rzecz Gminy

Interpretacja
09.05.2005 Podatki

Czy Spółka z o.o. na rzecz której nastąpiło zbycie przedsiębiorstwa osoby fizycznej przejmuje wszystkie zobowiązania i obciązenia tego przedsiębiorstwa w zakresie podatku VAT?

Interpretacja
13.06.2005 Podatki

Pytanie podatnika sprowadza się do udzielenia odpowiedzi, czy błędne zakwalifikownie usługi jako importu usług w świetle ustawy o podatku od towarów i usług i w konsekwencji opodatkowania danej usługi podatkiem od towarów i usług oraz dokonanie odliczenia podatku zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 2 w/w ustawy stanowi podstawę do ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej

Interpretacja
22.06.2005 Podatki

Czy przy przeniesieniu środków z grupowego ubezpieczenia emerytalnego do pracowniczego programu emerytalnego, Spółka ma do czynienia z postawieniem zgromadzonych środków do dyspozycji uczestników progarmu, a co za tym idzie - czy fakt ten wywołuje skutek w postaci powstania zobowiązania podatkowego?

Artykuł
29.08.2005 Podatki

Zdarza się, że podatnicy odwołują się od decyzji określającej wysokość podatku i decyzje te są uchylane. Podatnicy oczekują zwrotu nadpłaty wraz z odsetkami po uchyleniu decyzji, podczas gdy nie odbywa się to natychmiast. Przedstawiamy zasady zwrotu nadpłaty w takich przypadkach.

Artykuł
13.09.2005 Podatki

Podatnicy często mają problemy z obliczaniem terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych. Problemy powstają zwłaszcza wtedy, gdy termin ten uległ zawieszeniu lub przerwaniu. Przedstawiamy zasady jego ustalania.

Interpretacja
01.12.2005 Podatki

Czy w związku z 5-cio letnim okresem przedawnienia się zobowiązań podatkowych, Spółka prawidłowo rozliczyła w miesiącu maju 2005 r. zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych powstałe od miesiąca VII 1999 r. do miesiąca XI 1999 r.?

Interpretacja
17.01.2006 Podatki

Czy wystawienie obecnie faktury za roboty budowlane, za które decyzją tut. organu podatkowego określono podatek VAT, rodzi obowiązek ponownego odprowadzenia uprzednio zapłaconego podatku VAT?

Interpretacja
15.02.2006 Podatki

Czy przy zastosowaniu przez podatnika formy rozliczenia zobowiązań wobec rolnika ryczałtowego polegającej na kompensacie kwoty należnej rolnikowi ryczałtowemu podatnikowi przysługuje prawo do zwiększenia podatku naliczonego o wartość podatku, który został skompensowany w ramach rolnika ryczałtowego?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy przeniesienie środków zgromadzonych w ubezpieczeniu grupowym podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem ?

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Spółka w 2001 r. otrzymała dywidendę, od której potrącono i wpłacono podatek dochodowy. W latach: 2001-2002 Spółka poniosła stratę, 2003-2004 rozliczała straty z lat ubiegłych, dlatego nie zmniejszyła zobowiązania z tytułu podatku dochodowego o zapłacony podatek od otrzymanych dywidend. Spółka ma zobowiązania z tytułu podatku VAT. Czy może wystąpić o zaliczenie podatku dochodowego od otrzymanej dywidendy

Interpretacja
19.06.2006 Podatki

W jaki sposób należy obliczyć wysokość maksymalnej kwoty podatu zapłaconego za granicą, możliwej do odliczenia od podatku obliczonego w Polsce?

Interpretacja
26.06.2006 Podatki

Czy zbycie materialnych i niematerialnych składników majątkowych przeznaczonych do prowadzenia części działalności gospodarczej Spółki, w tym zobowiązań i należności, jest zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa? Zadania związane z dzierżawą nieruchomości i taboru Spółki realizuje wyodrębniony organizacyjnie w jej ramach Departament, którego działalność nie jest prowadzona w formie zakładu lub

Artykuł
02.08.2006 Podatki

Bieg terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych przerywany jest z powodu różnych okoliczności. Określa je Ordynacja podatkowa. Jedną z nich jest zastosowanie wobec podatnika środka egzekucyjnego, o którym podatnik został zawiadomiony.

Interpretacja
27.10.2006 Podatki

Czy Bank zachowa prawo do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 38a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do rezerwy celowej wykorzystanej w wyniku umorzenia kredytu względem kredytobiorcy i w konsekwencji opisanego umorzenia kredytu nie powstanie obowiązek zwiększenia podstawy zobowiązania podatkowego zgodnie z art. 38a ust. 2 tej ustawy, również w przypadku, gdy na

Poprzednia Następna