Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: zbycie
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
26.08.2003 Podatki

Czy zawarta umowa o dożywocie może stanowić dla dożywotnika źródło przychodu z tyt. odpłatnego zbycia nieruchomości, o ile nastąpi przed upływem 5 lat od nabycia ?

Interpretacja
09.02.2004 Podatki

Czy w zakresie zwolnienia, o którym mowa w art. 52 pkt1 lit b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mieszczą się dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, które zostały nabyte w USA na podstawie publicznej oferty lub giełdzie papierów wartościowych?

Interpretacja
10.03.2004 Podatki

Czy powstanie, a jeżeli tak, to jaki, obowiązek podatkowy spółdzielni w likwidacji w świetle przepisów ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z koniecznością podziału majątku spółdzielni pozostałego po jej likwidacji, dokonanego zgodnie z uchwałą walnego zgromadzenia?

Interpretacja
18.05.2004 Podatki

Czy na podstawie art. 5 ust. 6 ustawy z dnia 2.10.2003 r. o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i niektórych ustaw zbycie 100 % udziałów w spółce w terminie do końca kwietnia 2004 r. skutkować będzie utratą przez spółkę zwolnień podatkowych przysługujących na zasadach określonych w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 2.10.2003 r. o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i niektórych

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Czy można zachować ulgę mieszkaniową w podatku od spadków i darowizn art. 16 ust. 7, zbywając mieszkanie przed upływem 5 lat i zawierając umowę przedwstępną kupna-sprzedaży innego lokalu mieszkalnego?

Interpretacja
03.07.2004 Podatki

Przedmiotem zapytania Podatnika jest sposób opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży ekspektatywy odrębnej własności lokalu mieszkalnego, zainwestowanej w kupno innego mieszkania i jego remont.

Interpretacja
03.08.2004 Podatki

Czy zachowuje się nabyte prawo do ulgi w podatku od spadków i darowizn w przypadku zbycia mieszkania spowodowanego koniecznością zmiany warunków mieszkaniowych przed upływem 5 lat od dnia jego nabycia.

Interpretacja
08.09.2004 Podatki

Czy ulga z art. 16 ust. 7 ustwy o podatku od spadków i darowizn przysługuje w sytuacji gdy pieniądze pochodzące ze sprzedaży (przed upływem 5 lat) darowanego mieszkania zostaną przeznaczone na rozpoczętą wcześniej budowę domu mieszkalnego?

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

czy przychodem z odpłatnego zbycia papierów wartościowych jest cała kwota wykupu, czy jedynie nadwyżka uzyskana przez Fundusz w stosunku do ceny ich zakupu.

Interpretacja
28.09.2004 Podatki

Czy przy darowiźnie lokalu mieszkalnego (nabytego wcześniej w drodze darowizny) na rzecz żony i dalszego w nim zamieszkiwania, wystąpi obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy przy obliczaniu wartości firmy, w związku z nabyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu spólka może pomniejszyć wartość składników majątkowych, które uzyska w ramach nabytego przedsiębiorstwa, o wartość zobowiązań funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą zbywcy tego przedsiębiorstwa, które zostanie przez spółkę przejęte w związku z jego aportem ?

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

1) czy odpłatne zbycie lokalu będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, 2) czy wynajem lokalu na cele mieszkalne lub biurowe podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w przypadku, gdy: a) będzie dokonywany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, b) lokal zostanie wycofany z działalności gospodarczej, zaś sama działalność gospodarcza będzie kontynuowana, c) działalność

Interpretacja
02.12.2004 Podatki

Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że Spółka zamierza objąć w innej spółce z o.o. nowe udziały w zamian za aport w formie całego prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa. Aport ten jest przedsiębiorstwem w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Następnie w Spółce przeprowadzony zostanie proces likwidacji, a pozostały majątek w postaci udziałów w spółce z o.o. nabytych

Interpretacja
28.12.2004 Podatki

Czy powinien być naliczony podatek VAT od czynności oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej wraz z nieodpłatnym przeniesieniem własności budynku znajdującego się na tej nieruchomości ?

Interpretacja
17.02.2005 Podatki

Pan S i Pani S są wspólnikami dwuosobowej spółki jawnej, prowadzącej przedsiębiorstwo na majątek którego składają się: środki trwałe, wyposażenie, środki majątku obrotowego oraz należności i zobowiązania. Spółka jest podatnikiem podatku VAT. W roku 2004 spółka prowadziła sprzedaż wyłącznie opodatkowaną. Z powodu przejścia na emeryturę Pani S, wspólnicy spółki zdecydowali o dokonaniu darowizny przedsiębiorstwa

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Czy nabycie, w ciągu sześciu miesięcy od dnia zbycia nabytego w darowiźnie lokalu, innego mieszkania do wspólności majątkowej małżeńskiej powoduje utratę prawa do ulgi mieszkaniowej ?

Interpretacja
25.03.2005 Podatki

Czy spadkobierca, który skorzystał z ulgi mieszkaniowej z tytułu nabycia w drodze spadku udziału w budynku mieszkalnym, utraci prawo do tej ulgi, jeżeli dokona zbycia nabytego w spadku udziału w tym budynku przed upływem wymaganego pięcioletniego okresu zamieszkiwania, ale nadal mimo zbycia, spadkobierca ten zamieszkiwał będzie w spadkowym budynku?

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Czy przeniesienie własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w zamian za zaległości podatkowe w celu wygaśnięcia zaległości podatkowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Czy nieodpłatne zbycie części udziału w nieruchomości wspólnej przez matkę i syna przed upływem pięciu lat od jego nabycia wymaga uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych, należnego w wysokości 10% od zbycia przed upływem 5 lat od nabycia w stanie faktycznym w którym:podatnik razem z matką prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej i są właścicielami budynków i użytkownikami

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Czy opodatkowaniu podatkiem VAT podlega zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 kc?Czy pojęcie zbycia przedsiebiorstwa obejmuje także jego wniesienie do spółki z o.o. w formie aportu? Czy własciciel przedsiębiorstwa będącego przedmiotem aportu ma obowiązek korygowania podatku naliczonego odliczonego w momencie zakupu towarów handlowych i środków trwałych należących do tego przedsiębiorstwa?

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Czy zbywanie wierzytelności własnych jako czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, powinna być ujmowana w obrocie przy ustalaniu proporcji odliczenia podatku naliczonego.Spółka podaje, iż dokonuje zbycia wierzytelności własnych na rzecz kontrahenta tytułem zapłaty za dostarczone przez kontrahenta towary. Czynność ta, zdaniem Urzędu Statystycznego w Łodzi, nie jest usługą

Interpretacja
19.04.2005 Podatki

Czy podlega zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychód z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości wynikającego z małżeńskiej wspólnośći majątkowej oraz udziału w nieruchomości nabytego wdrodze spadku?

Interpretacja
25.04.2005 Podatki

Czy uważa się za spełniony warunek zamieszkiwania w lokalu przez 5 lat, o którym mowa w art. 16 ust 2 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983r o podatku od spadków i darowizn ( Dz. U. Nr 142 poz 1514 z 2004r )w przypadku, kiedy osoba obdarowana lokalem mieszkalnym zamieszka w nim, a następnie przed upływem 5 lat przekaże ten lokal na rzecz kolejnej osoby przy jednoczesnym ustanowieniu służebności osobistej

Poprzednia Następna