Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wycena nieruchomości
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
15.01.2004 Podatki

Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnik moze odliczyć wydatki poniesione w 2003 r. na wpłatę wkładu budowlanego do Spółdzielni mieszkaniowej z tutułu przekształcenia lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na własnościowe - spółdzielcze prawo do lokalu oraz czy odliczeniu podlega wydatek poniesiony na wycenę wartości rynkowej

Interpretacja
19.06.2004 Podatki

Według jakich stawek opodatkowane są usługi:a) wycena lokali mieszkalnych wraz z gruntem, lasów, drzew, rolnych nieruchomości gruntowych wraz z ich częściami składowymi (budynki, budowle, zadrzewienia śródpolne, urządzenia) PKWiU 70.31.11.-00b) wycenia działek budowlanych przeznaczonych w miejscowym planie pod zabudowę mieszkalną PKWiU 70.31.12-00c) wycena budynków i budowli niemieszkalnych oraz lokali

Interpretacja
01.10.2004 Podatki

Czy podatniczka prowadząca działalność gospodarczą w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego, przychody uzyskiwane z umowy zlecenia z Urzędu Miasta winna zaliczać do przychodów z działalności gospodarczej czy do przychodów z tytułu umowy zlecenie?

Interpretacja
31.01.2005 Podatki

Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez biegłego sądowego na zlecenie sądów i prokuratury.

Interpretacja
01.04.2005 Podatki

Czy w przypadku braku części faktur związanych z budową budynku mieszkalno-usługowego podatnik może posłużyć się przy ustaleniu wartości środka trwałego wyceną biegłego. Podatnik zamierza prowadzić działalność gospodarczą w części usługowej tego budynku i tę też część amortyzować?

Interpretacja
04.05.2005 Podatki

Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od czynności wyceny inwestycji w obcym środku trwałym oraz weryfikacji przez biegłego prawidłowości wyceny wniesionego aportu w związku z wniesieniem aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez osobę fizyczną w zamian za udziały w Spółce ?.

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wyceny nieruchomości, niezależnie jest biegłym sądowym w zakresie wyceny nieruchomości. Czy uzyskane wynagrodzenie za wyceny na potrzeby sądów należy traktować jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej czy też zaliczkę na podatek powinien potrącać i odprowadzać do Urzędu Skarbowego sąd?

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

dot. sposobu udokumentowania wydatków związanych z budową własnego budynku mieszkalnego finansowanych z przychodu uzyskanego ze sprzedaży własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego

Interpretacja
14.07.2005 Podatki

Czy świadcząc usługi rzeczoznawcy majątkowego w zakresie szacowania nieruchomości podatnik może korzystać z prawa do zwolnienia od podatku od towarów i usług? I USB III/436/22/2005/kk, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Czy można na podstawie wyceny biegłego zwiększyć wartość początkową spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tej wyższej wartości ?

Interpretacja
16.09.2005 Podatki

Pytanie podatnika brzm, czy Spółka Akcyjna "P" ( po połączeniu ) powinna za wartość początkową środków trwałych przyjąć : 1) wartość księgową netto aktywów spółki przejętej ( aktywa spółki przejętej brutto - dotychczasowe umorzenie ) ustaloną na dzień połączenia, 2) wartość księgową brutto aktywów spółki przejętej i od tej wartość nadal naliczać amortyzację, 3) czy też zgodnie z Ustawą o rachunkowości

Interpretacja
17.01.2006 Podatki

Czy można ustalić wartość początkową wytworzonych we własnym zakresie budynków wykorzystywanych przy prowadzonej działalności gospodarczej zgodnie z art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. dokonać wyceny przez biegłego powołanego przez podatnika? Czy można dokonać wpisu tak wycenionych budynków do ewidencji środków trwałych jako ujawnionych środków trwałych oraz czy można

Interpretacja
07.03.2006 Podatki

dotyczy ustalenia wartości początkowej lokalu użytkowo - handlowego metodą uproszczoną zgodnie z art. 22 g ust. 10 ustawy z dnia 26 lipca 1991roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn.zm), tj. mnożąc powierzchnię ww. lokalu przez 988 zł. za m 2; - dotyczy ustalenia wartości początkowej lokalu użytkowo - handlowego zgodnie z art. 22g ust. 8 wyżej wymienionej

Interpretacja
08.03.2006 Podatki

Czy podatnik ma prawo dokonać wyceny wartości początkowej środka trawłego na podstawie art. 22g ust. 8 ustawy o pdof ?

Interpretacja
12.05.2006 Podatki

1. Jak powinna być określona wartość budynku do amortyzacji?2. Czy można przyjąć wycenę środka trwałego w budowie w cenach brutto?3. Czy powinni Państwo tę wycenę pomniejszyć o podatek VAT?4. Czy można zastosować niejednorodną wycenę budynku: do pewnego etapu wycenę rzeczoznawcy, powiększoną o koszty według faktur VAT?

Interpretacja
22.06.2006 Podatki

Czy poniesienie kosztu wyceny nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu udokumentowane jedynie wyciągiem bankowym stanowi koszt uzyskania przychodu kredytobiorcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
02.10.2006 Podatki

Spółka zwróciła się zapytaniem czy do kosztów uzyskania przychodów mogą zostać zaliczone wydatki poniesione na podstawie postanowienia na podstawie którego zapłacono 500zł kosztów opinii biegłego przy wycenie nieruchomości działki wraz z budynkiem które to nieruchomości spółka nabyła. Powyższe koszty ustalone zostały postanowieniem wydanym w oparciu o art. 269 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja

Interpretacja
09.03.2007 Podatki

Czy do wartości początkowej lokalu użytkowego można zaliczyć koszty związane z uzyskanien kredytu tzn. koszty wyceny lokalu mieszkalnego stanowiącego zabezpieczenie kredytu, zakupu weksla, prowizję za udzielenie kredytu pobraną przez bank, koszty ubezpieczenia kredytu oraz odsetki od kredytu naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania?

Interpretacja
27.07.2007 Podatki

Czy można przyjąć wycenę biegłego w przypadku budowy budynku z z przeznaczeniem na wynajem lokali pod działalność gospodarczą ?

Interpretacja
21.07.2008 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość ustalenia wartości początkowej lokalu w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, ze względu na fakt poniesienia na wykończenie lokalu znacznych nakładów, na które nie posiada Pani dokumentów potwierdzających ich wysokości oraz czy od tak ustalonej wartości można naliczać odpisy amortyzacyjne?

Interpretacja
08.12.2010 Podatki

Czy można ustalić wartość środka trwałego i wysokość odpisów amortyzacyjnych na podstawie wyceny rzeczoznawcy, zgodnie z art. 22g ust. 8 i 9, pomimo tego, że znana jest cena nabycia (akt notarialny) oraz posiada Pani faktury dokumentujące wykonany remont i odsetki od kredytu do dnia oddania nieruchomości do użytkowania?

Poprzednia Następna