Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wycena
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
02.08.2004 Podatki

Czy w przypadku bezpłatnego otrzymania towarów od podatnika podatku od wartości dodanej z terytorium Wspólnoty Europejskiej dojdzie do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów?Czy wycena tych towarów na podstawie cen stosowanych w obrocie z dostawcami towarów jest właściwą ceną?

Interpretacja
15.09.2004 Podatki

Czy spółka prowadząca księgi rachunkowe może zmienić metody wyceny materiałów do produkcji oraz sposób odnoszenia ich w koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
29.11.2004 Podatki

Stan faktyczny:1. Sp. z 0.0. świadczy m.in. usługi t.j. :a) Pobór i rozprowadzanie wody oznaczone wg PKWiU 41.00.20b) Remont wodomierzy, wyłączenia i włączenia sieci wodociągowej,ekspertyzy wodomierzy oznaczone wg PKWiU 41.00.20c) Odbiór i oczyszczanie ścieków oznaczone wg PKWiU 90.00.11d) Nalicza opłaty dodatkowe z tytułu przekroczenia norm ochrony środowiska oznaczone wg PKWiU 90.00.11 e) Administruje

Interpretacja
14.12.2004 Podatki

czy postępuje prawidłowo księgując faktury dokumentujące poniesienie wydatków na prace remontowo-budowlane bezpośrednio w podatkowej księdze przychodów i rozchodów po stronie kosztów oraz czy odpisów amortyzacyjnych od tego obiektu można dokonywać od jego wartości ustalonej na podstawie wyceny obiektu wykonanej przez rzeczoznawcę.

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy ustalenie wartości początkowej środka trwałego może nastąpić w oparciu o wycenę sporządzoną przez biegłego powołanego przez podatnika?

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?

Interpretacja
01.07.2005 Podatki

Pytanie dotyczy sposobu ustalenia wartości początkowej samochodu osobowego kupionego za granicą w stanie uszkodzonym. Podatnik nie posiada dowodów dokumentujących poniesienie wydatków na jego naprawę. Po naprawie samochód zostanie wprowadzony do majątku firmy jako środek trwały.

Interpretacja
08.07.2005 Podatki

Czy wartość poczatkową samochodów wniesionych aportem do spółki można przyjąć w oparciu o wycenę przez biegłego rzeczoznawcę?

Interpretacja
18.07.2005 Podatki

Podatnik zwraca się z pytaniem: "Czy świadczone, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi wyceny pojazdów dla towarzystw ubezpieczeniowych, zlecone bezpośrednio przez towarzystwo ubezpieczeń, oraz zlecone przez inny podmiot, nie będący towarzystwem ubezpieczeń, lecz będący zleceniobiorcą towarzystwa ubezpieczeń, są opodatkowane czy też zwolnione od podatku od towarów i usług?"

Interpretacja
25.07.2005 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą wyceny faktury korygującej dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie w podatku od towarów i usług.

Interpretacja
05.08.2005 Podatki

Czy opracowanie wyceny wyrobów ze złota i srebra (po dniu 01.05.2004 r.) na zlecenie Naczelnika Urzędu Skarbowego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
05.09.2005 Podatki

1. Czy do ustalenia wartości początkowej do celów amortyzacji przejętych środków trwałych ma zastosowanie art. 22g ust. 1 pkt 3 z uwzględnieniem ust. 15 (wartość rynkowa na podstawie aktu notarialnego jako cena nabycia) i czy może być ustalona wg zasad:- w stosunku do nieruchomości na podstawie wyceny rzeczoznawcy,- w stosunku do maszyn i urządzeń wartość rynkowa równa jest wartości księgowej netto

Interpretacja
15.09.2005 Podatki

Czy koszty związane z wyceną wartości rynkowej sieci kanalizacyjnej, która zostanie przekazana spółce w formie aportu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w chwili ich poniesienia, czy podwyższyć wartość początkową środka trwałego?

Interpretacja
09.11.2005 Podatki

Spółka podpisała umowę przedwstępną sprzedaży, w której strony ustaliły cenę sprzedaży (transakcyjną) zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako całości, bazując na zdolności tego przedmiotu transakcji do generowania zysków w przyszłości.W związku z powyższym, Wnioskująca zwróciła się z prośbą, o określenie poprawności wyceny poszczególnych składników zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Spółka pyta o możliwości oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zbadanie kondycji finansowej firmy, której udziały nabywa, kosztów prowizji, opłat bankowch, obsługi prawnej, opłaty skarbowej i opłaty notarialnej oraz podateku od czynności cywilnoprawnych związane z tą transkacją.

Interpretacja
20.03.2006 Podatki

Spółka posiada rachunek dewizowy, na którym bank na koniec miesiąca dolicza odsetki od posiadanych środków, a w ciągu miesiąca pobiera prowizje bankowe za zrealizowane przelewy. Po jakim kursie przeliczyć odsetki i prowizje bankowe dla celów podatkowych i bilansowych? Czy te operacje są jednocześnie przychodem i zapłatą należności (odsetki) oraz kosztem i zapłatą zobowiązań (prowizje bankowe)?

Interpretacja
30.03.2006 Podatki

Spółka sprzedaje zakupione w Niemczech drzwi i okna. W wyniku reklamacji otrzymuje z Niemiec faktury korygujące do faktur, które są rozliczone i wyliczono różnice kursowe. Faktura korygująca jest rozliczana z inną fakturą, jeszcze nie zapłaconą. Obie faktury są zaksięgowane po innych kursach walut i powstają różnice kursowe. Czy różnice powiększają lub zmniejszają koszty podatkowe?

Interpretacja
21.07.2006 Podatki

dotyczywyceny walut obcych zakupionych w kantorze wpłaconych na walutowy rachunek bankowy spółki, z którego następnie regulowane są zobowiązania

Interpretacja
29.08.2006 Podatki

1. Jak interpretować zapis art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od spadków i darowizn "pod warunkiem, że zakład ten będzie prowadzony przez nabywcę w stanie niepogorszonym przez okres co najmniej 5 lat"? Co należy brać pod uwagę przy ocenie prowadzenia zakładu przez obdarowanego aby uznać, że był on prowadzony w stanie niepogorszonym ?2. W jaki sposób powinna być ustalona wartość rynkowa darowanego

Interpretacja
02.10.2006 Podatki

Zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym we wniosku, podatnik w 2004 r. rozpoczął budowę domu przeznaczonego na działalność handlowo-usługową, którą realizowano systemem gospodarczym. W 2005 r. ukończono budowę, a w 2006 r. część obiektu wynajęto na działalność gospodarczą. Przedmiotowy budynek podatnik zamierza wprowadzić do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości

Interpretacja
18.12.2006 Podatki

Czy dodatnia wartość firmy powstała w wyniku wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) Spółki developerskiej podlega zgodnie z art. 16b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych amortyzacji, jako wartość powstała w wyniku nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa ?W jaki sposób należy wycenić przyjęte przez Spółkę do używania środki trwałe oraz wartości niematerialne

Interpretacja
18.12.2006 Podatki

dotyczy ustalenia wartości początkowej obiektu handlowego zgodnie z art. 22g ust. 8, 9 i art. 22n ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Poprzednia Następna