Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wspólność majątkowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
09.02.2004 Podatki

Jak rozliczać koszty eksploatacji samochodu stanowiącego współwłasność majątkową małżonków prowadzących odrębnie działalność gospodarczą, gdy u jednego z nich samochód jest środkiem trwałym?

Interpretacja
20.02.2004 Podatki

Czy przychód ze sprzedaży prawa majątkowego stanowiącego odrębny majątek podatnika będzie zwolniony z podatku dochodowego jeśli zostanie wydatkowany na spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie we wspólności majątkowej małżeńskiej lokalu mieszkalnego?

Interpretacja
15.04.2004 Podatki

W wystąpieniu zwrócono się z zapytaniem, czy podatnik może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od całej wartości nieruchomości (z wyłączeniem wartości gruntu) oraz czy odpisy amortyzacyjne będą kosztem uzyskania przychodu w jego działalności, w sytuacji zakupu nieruchomości przez współmałżonków, stanowiącej ich wspólność majątkową, natomiast wykorzystywaną w działalności gospodarczej wyłącznie przez

Interpretacja
20.05.2004 Podatki

Czy w 2004 roku możliwe jest złożenie oświadczenia o wyborze ryczałtu dla opodatkowania najmu przez jednego z małżonków (opodatkowanie ryczałtem 50% przychodów) i jednoczesne kontynuowanie rozliczenia dochodu z najmu przez drugiego małżonka na zasadach ogólnych? Czy limit 4000 euro dla stawki ryczałtu 8,5% dotyczyłby małżonka wybierającego opodatkowanie przychodów z najmu w formie ryczałtu?

Interpretacja
17.06.2004 Podatki

w sprawie złożenia korekty zeznania podatkowego i odliczenia od podatku wydatków poniesionych na dokształcanie i doskonalenie zawodowe podatnika w przypadku gdy jeden z małżonków uzyskał dochód w wysokości nie powodującej obowiązku uiszczenia podatku.

Interpretacja
13.09.2004 Podatki

Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą (do 17 sierpnia 2004 r. opodatkowaną w formie karty podatkowej, a od 18 sierpnia 2004 r. - na zasadach ogólnych) może amortyzować samochód ciężarowy, używany, jeśli jest on zarejestrowany na żonę, której udzielono kredytu na jego zakup? Samochód zakupiono z myślą używania w firmie podatnika. Jak należy go amortyzować? Przez jaki okres? Czy można odliczać

Interpretacja
07.10.2004 Podatki

Podatniczka zwraca się z pytaniem w opisanych okolicznościach sprzedaż przedmiotowego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.Zdaniem podatnika nie należy naliczać podatku VAT przy przedmiotowej sprzedaży.

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

dotyczy sprzedaży częsci udziałów z nieruchomości (przed upływem pięciu lat kalendarzowych), jeżeli te udziały nabyte zostały w drodze podziału majątku dorobkowego.

Interpretacja
15.12.2004 Podatki

Czy podpisanie umowy notarialnej o ustanowieniu wspólnoty majątkowej na lokalu żony, na mocy której stanę się udziałowcem tego lokalu, będę mógł poniesione wydatki na jego remont i modernizację rozliczyć w ramach przepisu art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a)?

Interpretacja
28.12.2004 Podatki

Małzonkowie są właścicielami działek rekreacyjno-budowlanych, nabytych w drodze darowizny. Jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą (usługi transportowe), drugi nie prowadzi dzialalności. Czy sprzedaż ww. działek podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
07.02.2005 Podatki

Czy w przypadku toczącego się postępowania rozwodowego małżonkowie mogą skorzystać z prawa wspólnego opodatkowania dochodów?

Interpretacja
23.02.2005 Podatki

Czy podatniczka ma prawo do łącznego opodatkowania małżonków po ponownym wstąpieniu w związek małżeński?

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Czy przejęcie na wyłączną własność składników majątku objętego wcześniej wspólnością ustawową przez jednego ze współmałżonków w zamian za przejecie na wyłączną własność innych składników tego majątku przez drugiego małżonka stanowi źródło uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
02.03.2005 Podatki

Jak opodatkować podatkiem VAT obrót uzyskany z wynajmu lokalu mieszkalnego na cele działalności gospodarczej, który stanowi współwłasność małżonków, z których tylko jeden jest podatnikiem podatku VAT, a stroną umowy jest małżonek niebędącym podatnikiem tego podatku?

Interpretacja
08.03.2005 Podatki

Czy podatnik ma prawo odliczać podatek VAT od wydatków zawartych w zakupach inwestycyjnych związanych z wytworzeniem lokalu przeznaczonego do wykorzystywania na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, w przypadku, gdy budynek wraz z częścią rozbudowywaną stanowi wspólność majątkową małżonków?

Interpretacja
10.03.2005 Podatki

Czy przy wyborze przez małżonków jako formy opodatkowania dochodów z tyt. najmu zryczałtowanego podatku dochodowego - kwota przychodu o równowartości 4.000 euro dotyczy obojga małżonków, czy też każdego z małżonków osobno?

Interpretacja
16.03.2005 Podatki

Czy w związku z planowanym w pierwszym kwartale 2005 r. zniesieniem małżeńskiej wspólności majątkowej przy zachowaniu związku małżeńskiego będę miała prawo do wspólnego rozliczenia się z mężem z tytułu dochodów opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych (w chwili składania zeznania podatkowego PIT-37 za 2004 r. między małżonkami będzie istniała wspólność majątkowa)?

Interpretacja
16.03.2005 Podatki

Czy nieodpłatne zniesienie współwłasności w ramach podziału majątku dorobkowego podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
21.03.2005 Podatki

czy wydatek poczyniony na podstawie otrzymanej od firmy męża faktury za wynajem środków transportu będzie stanowić podstawę do dokonania zapisu po stronie kosztów.

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Czy zgromadzone środki w kasie mieszkaniowej można przeznaczyć na zakup dwóch mieszkań? Czy oba mieszkania muszą stanowić wspólną wasność mażonków, czy też waścicielem jednego może być żona a drugiego mąż?Co się stanie w sytuacji, gdy wycofane oszczędności nie zostaną wydatkowane w całości?

Interpretacja
19.04.2005 Podatki

1. czy przedmiotową nieruchomośc mozna wnieść do spółki jako wkład niepieniężny, bowiem małżonkowie w firmie posiadają łącznie 100% udziałów i są właścicielami całej nieruchomości?2. czy do ustalenia wartości poczatkowej środka trwałego potrzebna bedzie wycena rzeczoznawcy majątkowego?3. czy dla celów amortyzacji lokali mozna przyjąć indywidualną stawkę, z tym , że okres amortyzacji nie może być krótszy

Interpretacja
21.04.2005 Podatki

Czy po zakończeniu inwestycji i przyjęciu do użytkowania pawilonu handlowego, będzie to inwestycja w obcych środkach trwałych, czy też w/w środek należy zakwalifikować do budynków i budowli /amortyzacja/?

Poprzednia Następna