Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wkłady niepieniężne
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
24.11.2003 Podatki

Czy różnice kursowe występujące w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego w walucie obcej na cele inwestycyjne, stanowią koszt uzyskania przychodów? Czy Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych otrzymanych w formie aportu?

Interpretacja
29.01.2004 Podatki

Jak należy ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wniesionych aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?Czy możliwa jest korekta odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
09.03.2004 Podatki

Czy wniesienie w 2003 r. przez wspólnika spółki z o.o. wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki, ktorego przedmiotem był samochód osobowy (w celu podniesienia kapitału zakładowego do niezbędnego minimum) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Wpis do rejestru podwyzszenia kapitału zakłądowego miał miejsce w grudniu 2003 r.

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

Czy objęcie udziałów w zamian za zorganizowaną część przedsiębiorstwa stanowi przychód?

Interpretacja
06.04.2004 Podatki

W jaki sposób ustalić wartość firmy oraz łączną wartość początkową nabytych środków trwałych - w przypadku nabycia przedsiębiorstwa w drodze wniesienia do spółki na podstawie przepisów o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych?

Interpretacja
07.07.2004 Podatki

Małżonkowie prowadzą działalność gospodarczą w formie przedsiębiorstwa handlowo-usługowego, zarejestrowaną na podatek od towarów i usług na imię małżonki (osoba fizyczna) posługując się jej numerem NIP.Z sytuacji przedstawionej w piśmie wynika, że każde z małżonków ma zamiar prowadzić działalność gospodarczą odrębnie tj. każde z nich na własne imię. Majątek trwały i obrotowy przedsiębiorstwa małżonkowie

Interpretacja
26.08.2004 Podatki

Czy wartość nominalną udziałów (akcji) w spółce kapitałowej objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa zalicza się do przychodów?

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy przy obliczaniu wartości firmy, w związku z nabyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu spólka może pomniejszyć wartość składników majątkowych, które uzyska w ramach nabytego przedsiębiorstwa, o wartość zobowiązań funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą zbywcy tego przedsiębiorstwa, które zostanie przez spółkę przejęte w związku z jego aportem ?

Interpretacja
19.10.2004 Podatki

1. Czy wniesienie całego przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki cywilnej przy zachowaniu kontynuacji działalności powoduje obowiązek w podatku VAT?2. Wniesienie całego przedsiębiorstwa aportem do spółki cywilnej powoduje likwidację przedsiębiorstwa osoby fizycznej, co wymaga sporzadzenia spisu z natury towarów w stosunku, do których przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony

Interpretacja
08.11.2004 Podatki

Jakie skutki rodzi w podatku dochodowym od osób fizycznych wniesienie przedsiębiorstwa aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Interpretacja
23.11.2004 Podatki

Czy kapitał zakładowy pokryty wskazanym wkładem wniesionym do nowo utworzonej spółki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych PII/423-14/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
24.11.2004 Podatki

Czy można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną dla ulepszonego budynku biurowego i magazynowego (10-letni okres amortyzacji), nabytych w formie wkładu niepieniężnego, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji środków trwałych?

Interpretacja
29.11.2004 Podatki

Z przedstawionego w ww. piśmie stanu faktycznego wynika, że podatnik zamierza wnieść prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo jako wkład niepieniężny na pokrycie kapitału zakładowego nowoutworzonej spółki X, obejmując w zamian udziały tej spółki. Spółka X będzie przez pewien czas prowadziła przedsiębiorstwo. Następnie Spółka X wniesie przedsiębiorstwo na pokrycie kapitału zakładowego nowoutworzonej

Interpretacja
09.12.2004 Podatki

dotyczy zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wkład niepieniężny w postaci hali produkcyjnej wraz z gruntem

Interpretacja
14.12.2004 Podatki

Podatnik zapytuje czy majątek Spółdzielni składający się ze środków pieniężnych, nieruchomości i rzeczy ruchomych podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jeżeli po zakończeniu postępowania likwidacyjnego i podziale między członków na podstawie art. 125 Prawa spółdzielczego zostanie wniesiony w formie aportu do Spółki z .o.o. Zdaniem Podatnika, objęcie powyższego majątku oraz dysponowanie

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Czy wspólnik może wnieść do spółki cywilnej wkład w postaci swojego przedsiębiorstwa (działalność polegająca na prowadzeniu kantoru) na pokrycie udziału w spółce?

Interpretacja
10.02.2005 Podatki

Czy ustala się dochód na dzień likwidacji jeżeli osoba fizyczna wnosi w formie aportu do spółki handlowej składniki majątku objęte remanentem?

Interpretacja
10.02.2005 Podatki

Czy zwolniona jest z podatku dochodowego nominalna wartość udziałów w spółce mającej osobowość prawną albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części?

Interpretacja
21.02.2005 Podatki

Czy czynność wniesienia aportem do spółki prawa handlowego wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Jaką należy przyjąć jako sumę wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytej w drodze wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowią k.u.p.

Interpretacja
18.03.2005 Podatki

1. Czy spółka jawna wstąpi we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przekształcanej osoby?2. Czy wszystkie prawa jakie przysługiwały na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług osobie fizycznej, jako podatnikowi tego podatku, będą przysługiwały spółce jawnej bez konieczności wystawiania not korygujących, w tym:- prawo do rozliczenia w dekl. pod. VAT-7

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Podatnik wnosi zapytanie, czy w opisanym poniżej przypadku nastąpiło wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Co stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce z.o.o w zamian za wkład niepieniężny (aport), którym są wartości niematerialne i prawne?

Poprzednia Następna