Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: wartość firmy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
29.12.2003 Podatki

Czy można rozpocząć amortyzowanie znaku towarowego w sytuacji gdy nie zostało jeszcze przerejestrowane prawo ochronne na ten znak.Czy podatkowy okres amortyzowania znaku towarowego może być różny rachunkowego.Czy zobowiązania funkcjonalne związane z prowadzoną działalnością należy uwzględniać przy ustalaniu wartości początkowej firmy.

Interpretacja
06.04.2004 Podatki

W jaki sposób ustalić wartość firmy oraz łączną wartość początkową nabytych środków trwałych - w przypadku nabycia przedsiębiorstwa w drodze wniesienia do spółki na podstawie przepisów o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych?

Interpretacja
29.04.2004 Podatki

W jakiej sytuacji cena nabycia przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nieuwzględnia przejętych długów funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą zbywcy, a w jakiej sytuacji długi te uwzględnia? II-2/423/16/2004, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy przy obliczaniu wartości firmy, w związku z nabyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu spólka może pomniejszyć wartość składników majątkowych, które uzyska w ramach nabytego przedsiębiorstwa, o wartość zobowiązań funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą zbywcy tego przedsiębiorstwa, które zostanie przez spółkę przejęte w związku z jego aportem ?

Artykuł
29.10.2004 Rachunkowość firm

Przepisy prawne nie zezwalają jednostce wykazywać wśród swoich aktywów wytworzonej przez siebie wartości firmy. Nie stanowi ona bowiem zasobu możliwego do wiarygodnego zidentyfikowania, kontrolowanego przez jednostkę, którego koszt można dokładnie określić. Wartość firmy może pojawić się dopiero wówczas, gdy dana jednostka nabywa przedsiębiorstwo (lub jego zorganizowaną część).

Interpretacja
17.11.2004 Podatki

Spółka kupuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa (niesporządzającą samodzielnie bilansu) w postaci 3 aptek. Wydzielona część przedsiębiorstwa obejmuje składniki materialne i niematerialne, w tym majątek trwały wraz z wartościami niematerialnymi i prawnymi, zapasy magazynowe, należności pieniężne od kontrahentów oraz zobowiązania pieniężne względem kontrahentów związane z działalnością aptek. Czy

Interpretacja
06.01.2005 Podatki

Czy zawarte w przepisie art. 16g ust. 10 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.) pojęcie "wartość składników majątkowych nie będących środkami trwałymi ani wartościami niematerialnymi i prawnymi", w przypadku niewystąpienia dodatniej wartości firmy odnosi się do wartości tych składników wynikającej z ksiąg zbywanego przedsiębiorstwa

Interpretacja
09.03.2005 Podatki

Czy zobowiązania, rezerwy na zobowiązania wobec pracowników, pozostałe rezerwy oraz rozliczenia międzyokresowe przejęte przy wniesieniu do spółki przedsiębiorstwa państwowego powinny być uwzględnione przy ustalaniu wartości firmy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Czy spółka prawidłowo obliczyła dodatnią wartość początkową firmy w kwocie 3.444.650,22 PLN wynikającą z faktycznie dokonanych przez spółkę płatności pomiędzy kontrahentami w kraju z tytułu nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

Interpretacja
06.04.2005 Podatki

dotyczy wartości składników majątkowych US.I-PDOP/423/5/2004, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Interpretacja
02.05.2005 Podatki

Czy w przypadku aportu przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej - w celu prawidłowego ustalenia wartości firmy - należy wliczać zobowiązania przejęte przez nabywcę przedsiębiorstwa?

Interpretacja
12.09.2005 Podatki

Czy poniesione przez Spółkę z o.o. wydatki na wykonanie ekspertyz technicznych i prawno-podatkowych związanych z zakupem zorganizowanej części przedsiębiorstwa stanowią koszty uzyskana przychodu w momencie ich poniesienia czy poprzez odpisy amortyzacyjne?Czy wszystkie ww. wydatki należy kwalifikować jako wydatki inwestycyjne?

Interpretacja
12.09.2005 Podatki

Spółka z o.o. ponosi wydatki na wykonanie ekspertyz technicznych i prawno-podatkowych związane z zakupem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.Jaką datę należy przyjąć, aby dany wydatek mógł być zakwalifikowany do wydatku inwestycyjnego albo do kosztów uzyskania przychodów?Czy tą datą może być moment podjęcia decyzji przez zarząd Spółki?

Interpretacja
11.10.2005 Podatki

W którym momencie nabywca przedsiębiorstwa będzie uprawniony do rozpoczęcia dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości firmy?

Interpretacja
22.11.2005 Podatki

Czy amortyzacji podlega wartość przedsiębiorstwa wg ceny nabycia czy wg ceny rynkowej?

Interpretacja
02.12.2005 Podatki

Sposób ustalania wartości majątku wnoszonego przedsiębiorstwa w spekcie uwzględnienia funkcjonalnie związanych z wnoszonym przedsiębiorstwem zobowiązań.

Interpretacja
02.12.2005 Podatki

Sposób ustalania wartości początkowej poszczególnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wnoszonych aportem w postaci przedsiębiorstwa.

Interpretacja
25.01.2006 Podatki

Dotyczy możliwości zaliczenia wydatków na nabycie wierzytelności oraz innych związanych z tą transakcją wydatków do ceny nabycia przedsiębiorstwa.

Interpretacja
11.08.2006 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym przejęte przez Spółkę, wraz z całym nabytym przedsiębiorstwem państwowym, zobowiązania tego Przedsiębiorstwa, których kwoty były w nim wyłączone z kosztów uzyskania przychodów (ponieważ koszty te co do zasady - zgodnie z treścią art. 16 ust.1 pkt 11 , pkt 27, pkt 57 oraz pkt 57a pdop- stają się kosztami uzyskania przychodów dopiero z chwilą faktycznej zapłaty,

Interpretacja
26.09.2006 Podatki

W wyniku błędu popełnionego w momencie dokonywania przez Spółkę zakupu środków i wartości tworzących zakład doszło do powstania nieujawnionej wartości niematerialnej w postaci wartości firmy nabytej zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Dlatego też Spółka nie może rozliczyć podatkowych odpisów amortyzacyjnych, przypadających na okres między zakupem a ujawnieniem. Ma jednak pełne prawo do dokonywania

Interpretacja
12.10.2006 Podatki

Spółka zastanawia sie, czy przejęte wraz z całym przedsiębiorstwem państwowym zobowiązania tego Przedsiębiorstwa, których kwoty były w nim wyłączone z kosztów uzyskania przychodów :1) powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu podatkowej wartości początkowej firmy (czyli: powinny pomniejszać wartość rynkową składników majątkowych wchodzących w skład kupionego przedsiębiorstwa z dnia kupna), co oznacza

Poprzednia Następna