Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: umowa spółki
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.11.2003 Podatki

Zgromadzenie wspólników spółki z o.o. podjęło uchwałę o umorzeniu części udziałów poprzez zmniejszenie kapitału zakładowego spółki. Powoduje to zmianę umowy spółki. Czy w związku z tym istnieje obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
23.04.2004 Podatki

Jaka jest data rozpoczęcia działalności spółki w przypadku odmowy rejestracji w KRS i ponownym zawarciu umowy spółki ?Czy wydatki poniesione w okresie od zawarcia pierwszej umowy spółki do momentu rejestracji w KRS stanowią koszty uzyskania przychodów spółki ?

Interpretacja
07.05.2004 Podatki

Czy w przypadku sporządzenia aktu notarialnego założycielskiego spółki z o.o. dnia 06.11.2003 r., zarejestrowania spółki w KRS dnia 11.12.2003 r. oraz wybrania roku obrotowego pokrywającego się z kalendarzowym, przy czym pierwszy rok zgodnie z aktem kończy się 31 grudnia 2004 r. spółka może rozliczyć osobno okres: 11.12.-31.12.2003 r.?

Porada
29.10.2004 Obrót gospodarczy

Zakładam spółkę z o.o. i jestem na etapie pisania umowy. Chcę, wraz z pozostałymi wspólnikami, zapewnić sobie możliwość wycofania kapitału ze spółki poprzez umorzenie części udziałów. Czym różnią się od siebie umorzenia: dobrowolne, przymusowe, automatyczne?

Interpretacja
20.07.2005 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę w okresie od dnia zawarcia umowy Spółki do czasu zakończenia procesu rejestracji Spółki w Urzędzie Skarbowym będą stanowiły koszty uzyskania przychodów.

Interpretacja
12.09.2005 Podatki

Czy złożenie w urzędzie skarbowym umowy Spółki, w której określono rok obrotowy Spółki inny niż kalendarzowy, stanowi zgodnie z art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zawiadomienie właściwego naczelnika urzędu skarbowego o wyborze roku podatkowego innego niż kalendarzowy?

Interpretacja
30.09.2005 Podatki

Czy poniesione koszty notarialne oraz koszty sporządzenia umowy spółki-córki stanowią koszty uzyskania przychodów udziałowca tej spółki już w momencie ich poniesienia, czy też będą one zwiększać wartość udziałów udziałowca, a możliwość uwzględnienia ich jako koszty uzyskania przychodów wystąpi dopiero w momencie sprzedaży udziałów?

Interpretacja
09.01.2006 Podatki

dot. zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w okresie pomiędzy zawiązaniem Spółki a dokonaniem jej rejestracji w urzędzie skarbowym

Interpretacja
16.03.2006 Podatki

Czy wniesienie aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
13.04.2007 Podatki

Czy Spółka nabywając nieodpłatnie własne udziały bez wynagrodzenia w celu ich umorzenia, bez obniżania kapitału zakładowego Spółki, osiąga przychód do opodatkowania? Czy odpowiedź na powyższe pytanie ulegnie zmianie w przypadku zmiany umowy Spółki przez pozostających w Spółce wspólników w ten sposób, że wartość nominalna ich udziałów zostanie podwyższona tak, by suma wartości nominalnych wszystkich

Interpretacja
28.09.2007 Podatki

Jakie są skutki podatkowe połączenia dwóch spółek w podatku od czynności cywilnoprawnych ?

Interpretacja
26.11.2007 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę w postaci: taksy notarialnej, podatku od czynności cywilnoprawnej, opłaty sądowej od wniosku o zmianę wpisu w KRS, opłaty za zamieszczenie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz kosztów doradztwa prawnego, związane ze zmianą umowy Spółki, obejmującą podwyższenie kapitału zakładowego, rozszerzenie kompetencji i zmianę zasad procedowania Rady Nadzorczej

Interpretacja
04.01.2008 Podatki

Czy Spółka uzyskała przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z nie wypłaceniem dywidend, a jeżeli tak, to jaki jest moment i wysokość powstania przychodu?

Interpretacja
28.01.2008 Podatki

Czy w spółce cywilnej wspólnicy, po podjęciu uchwały o przypisaniu kosztów związanych z leczeniem pacjentów do konkretnego lekarza - wspólnika mogą dzielić przychód proporcjonalnie do udziałów (po równo) natomiast koszty przypisywać miesięcznie do poszczególnych osób (wspólników) czyli zmiennie?

Interpretacja
11.03.2008 Podatki

Czy w przedstawionej (przyszłej) sytuacji wniesienie (aportowanie) przez Wnioskodawcę prawa użytkowania wieczystego wraz z posadowionymi na nim obiektami do spółki komandytowej tytułem pokrycia swojego wkładu, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania?W jaki sposób ustalić wartość początkową każdego ze składników majątkowych w postaci prawa użytkowania wieczystego gruntu

Interpretacja
04.07.2008 Podatki

Czy z tytułu przedstawionego stanu faktycznego, czyli zawarcia umowy Spółki Komandytowej i wniesienia do tej Spółki jako wkładu przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, której Wnioskodawczyni jest wspólnikiem, powstały dla niej jakiekolwiek skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności, czy powstał przychód lub dochód opodatkowany tym podatkiem ?

Interpretacja
27.08.2008 Podatki

Czy na podstawie przepisów ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych, w świetle opisu stanu faktycznego, prawidłowe będzie określenie dla wspólnika spółki komandytowej, będącego osobą fizyczną, jego przychodów z udziału w tej spółce (oraz odpowiednio rozliczanie kosztów uzyskania przychodów, wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów i strat oraz ulg) proporcjonalnie do jego udziału

Interpretacja
18.09.2008 Podatki

W jaki sposób należy ustalić przychody i odpowiednio koszty uzyskania przychodów w związku z uczestnictwem w spółce komandytowej biorąc pod uwagę projektowane zapisy umowne w zakresie udziału w zyskach tejże spółki oraz uczestnictwa w jej stratach?

Interpretacja
18.09.2008 Podatki

W jaki sposób należy ustalić przychody i odpowiednio koszty uzyskania przychodów w związku z uczestnictwem w spółce komandytowej, biorąc pod uwagę projektowane zapisy umowne w zakresie udziału w zyskach tejże spółki oraz uczestnictwa w jej stratach?

Interpretacja
22.09.2008 Podatki

Czy wspólnicy mogą rozliczać przychody i koszty działalności w spółce, a w konsekwencji i dochód przypadający na poszczególnych wspólników zgodnie z § 6 umowy spółki określającym zasady partycypacji wspólników w przychodach, kosztach i w konsekwencji i w zysku spółki w okresach miesięcznych oraz rocznym, podejmując stosowne uchwały w zakresie udziału wspólników w zysku?

Interpretacja
14.01.2009 Podatki

Czy zawiadomienie urzędu skarbowego w dniu 29.04.2008 r. jest skuteczne i wypełnia wymogi art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w ten sposób, że: 1. bieżącym rokiem podatkowym jest okres od 01.04.2008 r. do 31.12.2009 r., 2. kolejne lata podatkowe obejmować będą okresy 12 miesięcy od 1 stycznia danego roku do 31 grudnia danego roku?

Poprzednia Następna