Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: sprzedaż wierzytelności
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
14.10.2003 Podatki

Czy występuje obowiązek potrącania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłacanego odszkodowania byłemu prezesowi zarządu zatrudnionemu na podstawie kontraktu menedżerskiego, który zbył wierzytelność na rzecz spółki z o.o.?

Interpretacja
25.02.2004 Podatki

Spółka posiada wierzytelność o wartości nominalnej 12.200,-zł, która została zaliczona na przychody należne w kwocie netto 10.000,-zł i na podatek od towarów i usług w kwocie 2.200,-zł. Ponieważ dłużnik nie uregulował swojego zobowiązania spółka zamierza zbyć wierzytelność za kwotę 11.000,-zł. W związku z powyższym powstaje pytanie, czy w przedstawionym stanie faktycznym spółka osiągnie stratę na sprzedaży

Interpretacja
23.03.2004 Podatki

W jakiej części wierzytelność /odpis aktualizujący/ - przy uznaniu nieściągalności wierzytelności za uprawdopodobnioną - stanowi koszt podatkowy, w przypadku wcześniejszego zwrotu części wierzytelności przez dłużnika oraz w jakiej części wierzytelność/odpis aktualizujący/ stanowi koszt podatkowy w przypadku jej sprzedaży za cenę niższą niż jej wartość, w tym także w sytuacji, w której cena sprzedaży

Interpretacja
02.06.2004 Podatki

Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży własnych wierzytelności w przypadku świadczenia usług lombardu.

Interpretacja
21.07.2004 Podatki

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest pośrednictwo finansowe sklasyfikowane wg nadanego nr REGON jako sekcja J. ex 65-67 czy świadczone przez spółkę usługi są zwolnione z podatku od towarów i usług (załącznik nr 2, poz. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług).

Interpretacja
08.09.2004 Podatki

Z w/w wniosku wynika, iż występują wątpliwości w kwestii zaliczenia przez Bank kredytujący XXX S. A., straty ze sprzedaż wierzytelności objętych Porozumieniem z dnia ... 2003 r. do kosztów uzyskania przychodów w oparciu o ogólnie obowiązujące przepisy prawa lub rozporządzenie normujące działania Spółki i jej wierzycieli.

Interpretacja
13.09.2004 Podatki

Czy strata poniesiona w związku ze sprzedażą tych wierzytelności jest kosztem uzyskania przychodów w kwocie brutto czy netto?

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

Czy nabywanie wierzytelności wymagalnych w ramach umowy usługowego skupu wierzytelności stanowi usługę posrednictwa finansowego zwolnioną z VAT?

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

W ramach prowadzonego postępowania upadłościowego przedsiębiorcy - Syndyk , zgodnie z wymaganiami prawa upadłościowego, przeprowadza likwidację majątku, a jednym z jej elementów jest sprzedaż wierzytelności na rzecz różnych nabywców.Pytanie odnosi się do stosowania stawki podatku VAT przy sprzedaży własnych wierzytelności przedsiębiorstwa będącego w upadłości.

Interpretacja
16.12.2004 Podatki

Czy prowizja komisowa uzyskana w wyniku realizacji umowy komisu, której przedmiotem jest weksel przeniesiony przez indos pełny na Podatnika zgodnie z § 67 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia MF z dnia 22.03.2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U Nr 27 poz. 268 z późn. zm.) w związku z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 stycznia

Interpretacja
22.02.2005 Podatki

Czy sprzedaż zakupionych wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że w 2004 roku nabył Pan wierzytelność własną pierwotnego wierzyciela, obejmującą jego własne niezapłacone należności wynikające ze sprzedanych usług. W styczniu 2005 roku odsprzedał Pan część tej wierzytelności /o wartości nominalnej .... PLN/ za cenę .

Porada

Jak prawidłowo, pod względem księgowym i podatkowym, ująć w księgach rachunkowych sprzedaż wierzytelności? Wierzytelność figurująca w ewidencji spółki wynosi 5600 zł. Nabywca oferuje ich kupno za 2800 zł. Od jakiej wartości należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i czy ta sprzedaż podlega podatkowi dochodowemu od osób prawnych?

Interpretacja
14.03.2005 Podatki

Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedazy własnych przeterminowanych wierzytelności firmom zajmujacym się obrotem wierzytelnościami.

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Czy przelew własnej wierzytelności (zmiana wierzyciela) powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, czy też podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
25.03.2005 Podatki

Czy incydentalne zbycie wierzytelności za odpłatnością na rzecz osoby trzeciej jest usługą pośrednictwa finansowego?

Interpretacja
01.04.2005 Podatki

Spółka mając problemy z wyegzekwowaniem spłaty należności od jednego z kontrahentów, zdecydowała się na sprzedaż swoich wierzytelności innej firmie. Sprzedaż ta (umowa przelewu wierzytelności zgodnie z art. 509-518 Kodeksu cywilnego) dotyczy wierzytelności, zasądzonej dla wyrokiem sądowym, powstałej w działalności gospodarczej za pobrany i nie zapłacony towar. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika

Interpretacja
12.04.2005 Podatki

Spółka prosi o wyjaśnienie, czy strata, jaką Spółka wygeneruje na sprzedaży przedawnionych wierzytelności może być uznana za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
06.06.2005 Podatki

W oparciu o art.2 pkt 4 ustawy pcc sprzedaż wierzytelności kredytowych przez AIG Bank na rzecz Podmiotu Emisyjnego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Poprzednia Następna