Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: skład konsygnacyjny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
19.02.2018 Podatki

Ustalenie czy wywóz z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów stanowiących własność Spółki do magazynu wynajętego przez nią na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a następnie ich sprzedaż na tym terytorium, podlega opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako eksport towarów.

Interpretacja
04.11.2014 Podatki

miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7

Interpretacja
12.06.2014 Podatki

Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Zasady rozliczania przez Spółkę kapitałową przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec (moment powstania przychodu i zasady przeliczenia przychodu w walucie obcej na złote) oraz potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Skutki podatkowe związanych z przemieszczeniem własnego towaru do magazynu położonego w innym kraju Unii Europejskiej.

Interpretacja
23.10.2013 Podatki

Zasadność zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu typu call-off-stock.

Interpretacja
20.06.2013 Podatki

Miejsce świadczenia nabytych usług składu konsygnacyjnego oraz obsługi logistycznej

Interpretacja
22.04.2013 Podatki

Kwalifikacja prawnopodatkowa przemieszczenia własnego towaru w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa do innego kraju Unii Europejskiej, a następnie sprzedaży tego towaru w kraju docelowym.

Interpretacja
13.12.2012 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.

Interpretacja
26.11.2012 Podatki

w zakresie uznania czy dostawa towaru do kontrahenta czeskiego za pośrednictwem magazynu typu call off stock zlokalizowanego na terytorium Czech spełnia przesłanki do uznania tej transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentów uprawniających do stosowania stawki 0%

Interpretacja
08.10.2012 Podatki

Zastosowania art. 13 ust. 1 i art. 20a tej ustawy dla dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego zlokalizowanego na terytorium innego kraju członkowskiego.

Interpretacja
15.09.2011 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji pobierania towarów z magazynu konsygnacyjnego zakupionych od kontrahenta z Niemiec.

Interpretacja
20.07.2011 Podatki

rozliczenie podatku od towarów i usług przez nabywcę towarów i prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki

Interpretacja
27.05.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
15.01.2010 Podatki

Dokumenty niezbędne do zastosowania 0% stawki podatku przewidzianej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, realizowanej w procedurze magazynu konsygnacyjnego.

Interpretacja
23.12.2009 Podatki

Przyjęte rozwiązanie spełnia dyspozycję art. 12 a ustawy o podatku od towarów i usług i uprawniać będzie do zastosowania uproszczeń zawartych w tym artykule

Interpretacja
14.05.2009 Podatki

Czy opisana powyżej transakcja dostawy na rzecz niemieckiego nabywcy (Kontrahenta) za pośrednictwem magazynu zlokalizowanego na terytorium Niemiec, stanowi dla Spółki wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu art. 13 ust. 1 ustawy o VAT? Przy założeniu odpowiedzi twierdzącej - w którym momencie wystąpi wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów czy w momencie przemieszczenia towarów do magazynu zlokalizowanego

Interpretacja
15.04.2009 Podatki

Czy przesunięcie towarów w ramach własnego przedsiębiorstwa z terytorium Polski na terytorium Niemiec (spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech) w przypadku, gdy Spółka posiada dokumenty potwierdzające wywóz tych towarów stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535

Poprzednia Następna