Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: roszczenia
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
03.03.2005 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym sprzedaż lokalu mieszkalnego jest wolna od podatku dochodowego?

Interpretacja
27.07.2005 Podatki

Czy wypłacona kwota tytułem zawartej ugody (z pominięciem wokandy sądowej) dotycząca roszczeń odszkodowawczych jednego podmiotu wobec drugiego stanowi koszt uzyskania przychodu ?

Interpretacja
26.08.2005 Podatki

Czy wypłacenie świadczenia przyznanego z tytułu odszkodowania za szkody majątkowe spowodowane prześladowaniem przez nazistów wolne jest od uiszczenia podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
01.02.2006 Podatki

Czy wypłacone roszczenie odszkodowawcze, z pominięciem wokandy sądowej stanowi koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
15.02.2006 Podatki

Czy zwaloryzowana spłata udziału we współwłasności nieruchomości, zrzeczenie się przez stronę roszczeń związanych ze wznowieniem postępowania o zniesienie współwłasności, cofnięcie wniosku o wznowienie postępowania o zniesienie współwłasności oraz zrzeczenie się przez poprzednie właścicielki nieruchomości roszczeń o zasiedzenie udziału babci strony we współwłasności nieruchomości podlega opodatkowaniu

Interpretacja
21.06.2006 Podatki

Jak rozliczyć przychody i koszty ich uzyskania w związku z uznaniem wyrokiem Sądu Arbitrażowego umowy między Podatnikiem a Gminą dotyczącej rozbudowy szkoły za nieważną i przyznaniem Spółce prawa do roszczenia z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia przez Gminę w związku z uzyskaną korzyścią majątkową w postaci rozbudowy szkoły?

Interpretacja
19.07.2006 Podatki

Czy w przypadku zwrotu wywłaszczonej nieruchomości istnieje obowiązek zapłaty podatku od spadków ?

Interpretacja
23.04.2007 Podatki

Czy zgodnie z art. 9b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dokonując potrąceń przy przelewach realizując płatności wobec dostawcy w wysokości zmniejszonej od zobowiązania pierwotnego - należy w dniu dokonania tych kompensat rozpoznawać dodatnie lub ujemne podatkowe różnice kursowe od kompensowanych zobowiązań i należności i wliczać tak powstałe różnice kursowe do przychodów lub

Interpretacja
25.06.2007 Podatki

1) Czy łączna kwota nienależnego świadczenia z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, która będzie przysługiwać Spółce od miasta stanowić będzie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w całości, czy też tylko w części stanowiącej nadwyżkę ponad kwotę przychodu zadeklarowanego przez Spółkę w roku 2002 rok w wysokości wynikającej z faktury VAT wystawionej w dniu 15 listopada

Interpretacja
04.01.2008 Podatki

Czy Spółka uzyskała przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z nie wypłaceniem dywidend, a jeżeli tak, to jaki jest moment i wysokość powstania przychodu?

Interpretacja
12.02.2008 Podatki

Czy wartość odszkodowania, które zostanie zasądzone na rzecz wnioskodawczyni, będzie przedmiotem podatku od spadków i darowizn?Czy roszczenie wnioskodawczyni o odszkodowanie (ekspektatywa odszkodowania) jest przedmiotem podatku od spadków i darowizn?Czy w przypadku uzyskania odszkodowania w przyszłości dochód taki będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 PIT?

Interpretacja
27.03.2008 Podatki

Czy Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić podatek do urzędu skarbowego w związku z nabyciem praw spadkowych (zaznacza, że na chwilę obecną właścicielami kamienicy jest gmina P)?

Interpretacja
13.01.2009 Podatki

Wnioskodawca zamierza nabyć od podatnika VAT roszczenie o przeniesienie prawa wieczystego użytkowania nieruchomości. Skutkiem tej transakcji będzie kolejna, w wyniku której Wnioskodawca nabędzie nieruchomość, która ma służyć jego czynnościom opodatkowanym. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego od kupna roszczenia od spółki akcyjnej.

Interpretacja
02.02.2009 Podatki

W przedmiotowej sprawie należy stwierdzić, iż opisana czynność, o ile dokonywana jest w ramach umowy zobowiązaniowej, stanowi odpłatne świadczenie usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach ogólnych. Tym samym Wnioskodawca obowiązany będzie do wystawienia faktury VAT z ww. tytułu z jednoczesnym uwzględnieniem

Interpretacja
26.02.2009 Podatki

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty składek opłacanych przez Spółkę w ramach umowy ubezpieczenia szkód powstałych w następstwie roszczeń z tytułu odpowiedzialności cywilnej członków organów Spółki

Interpretacja
20.04.2009 Podatki

Czy w świetle art. 4a oraz 6 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514 z późn. zm.) Wnioskodawca jest zobowiązany do uiszczenia podatku od wypłaconego zachowku?

Interpretacja
22.04.2009 Podatki

Obowiązek złożenia zeznania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
12.06.2009 Podatki

Czy umorzenie zadłużenia z tytułu zaległych opłat czynszowych stanowiło dla dłużnika przychód z innych źródeł? Czy należało wystawić PIT-8C?

Interpretacja
07.07.2009 Podatki

Czy wynagrodzenie Spółki z tytułu dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych od zakładów ubezpieczeń jest opodatkowane podatkiem VAT wg stawki 22%, czy też jest zwolnione od podatku VAT zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
17.07.2009 Podatki

Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo potrącając od kwoty 70 000 zł wynikającej z ugody sądowej, zaliczkę na podatek dochodowy?

Interpretacja
17.08.2009 Podatki

1. Czy, w związku ze spełnieniem warunków wynikających ze zwolnienia wprowadzonego na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka ma obowiązek pobrania podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłaty na rzecz Udziałowca Wynagrodzenia za nabycie udziałów w celu ich umorzenia? 2. Czy w świetle opisanego powyżej stanu faktycznego prawidłowe jest stanowisko Spółki

Interpretacja
17.09.2009 Podatki

Z jakim momentem powstanie przychód Spółdzielni z tytułu przedawnienia się roszczeń osób uprawnionych do waloryzacji? Czy na określenie momentu powstania przychodu ma wpływ nie zaksięgowane kwoty waloryzacji udziałów jako zobowiązań Spółdzielni?

Poprzednia Następna