Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: rachunek walutowy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
11.02.2005 Podatki

Jak ustalić wartość przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tyt. różnic kursowych od własnych środków w walutach obcych?

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Czy bank prawidłowo przelicza na złote poniesione w dolarach amerykańskich koszty uczestnika funduszu z tytułu inwestowania w nominowane w dolarach certyfikaty uczestnictwa w funduszu kapitałowym?

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Czy bank prawidłowo przelicza na złote osiągnięte w dolarach amerykańskich przychody uczestnika funduszu z tytułu wykupu przez fundusz inwestycyjny nominowanych w dolarach certyfikatów uczestnictwa w tym funduszu? Inwestorzy składający zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszu dokonali wpłat w dolarach ze swojego rachunku walutowego w Banku

Interpretacja
11.07.2005 Podatki

Czy powstałe w wyniku wyceny rachunku walutowego na dzień bilansowy statystyczne różnice kursowe stanowią przychody lub koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
20.12.2005 Podatki

Czy obowiązkowi podatkowemu podlegają różnice kursowe od waluty zakupionej w kantorze w celu uregulowania zobowiązań wobec kontrahentów zagranicznych za zakupiony towar oraz różnice kursowe od własnych środków wypłacanych z rachunku walutowego w celu uregulowania zobowiązań wobec dostawców?

Interpretacja
13.03.2006 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przyjęty przez Spółkę sposób obliczenia różnic kursowych od własnych środków pieniężnych jest prawidłowy.

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Spółka ma wątpliwości, w jaki sposób ustalić różnice kursowe od własnych środków zgromadzonych na rachunku dewizowym w banku w Wielkiej Brytanii w przypadku odsetek dopisanych do rachunku.

Interpretacja
20.03.2006 Podatki

Spółka posiada rachunek dewizowy, na którym bank na koniec miesiąca dolicza odsetki od posiadanych środków, a w ciągu miesiąca pobiera prowizje bankowe za zrealizowane przelewy. Po jakim kursie przeliczyć odsetki i prowizje bankowe dla celów podatkowych i bilansowych? Czy te operacje są jednocześnie przychodem i zapłatą należności (odsetki) oraz kosztem i zapłatą zobowiązań (prowizje bankowe)?

Interpretacja
23.06.2006 Podatki

Czy w przypadku zakupu waluty obcej w kantorze, następnie wpłaty jej na rachunek walutowyi dokonania przelewu bankowego za pośrednictwem banku będą powstawały: podatkowe przychody i koszty z tytułu różnic kursowych, o których mowa w art. 14 ust. 1b oraz art. 22 ust. ust. 1a oraz korekta kosztu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ; czy w

Interpretacja
25.07.2006 Podatki

jakie są zasady ustalania różnic kursowych od własnych środków lub wartości pieniężnych w walutach obcych,

Interpretacja
08.01.2007 Podatki

Jaki kurs waluty stosować do wyliczenia zrealizowanych różnic kursowych zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu do dnia 31.12.2006 r. w sytuacji, gdy Banque Populaire we Francji (w którym Spółka ma konto, na które wpływają środki w Euro ze sprzedaży usług, z których pokrywane są zobowiązania na rzecz dostawców zagranicznych lub środki przekazywane są na rachunek w Polsce)

Interpretacja
23.02.2007 Podatki

Czy różnice kursowe od środków własnych powstałe pomiędzy dniem wpłaty na rachunek zastrzeżony oraz rachunek bankowy Spółki kwot w EUR a dniem zapłaty ceny za nieruchomość w tej samej walucie, bądź też sprzedaży walut w celu zapłaty za nieruchomość w PLN winny korygować wartość początkową nabytej nieruchomości.

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy stanowią różnice kursowe, o których mowa w art. 15 ust. 1 i 1a oraz art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice kursowe powstałe w efekcie rozliczeń dokonywanych według metody - systemu rozliczeniowego Intercompany Settlement (IS), przyjętego przez przedsiębiorstwa z grupy kapitałowej, polegającego na dokonywaniu rozliczeń w jego ramach (między spółkami z grupy) przez jeden

Interpretacja
09.05.2007 Podatki

dotyczy wyliczenia różnic kursowych według kursu średniego Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wpływ waluty na rachunek dewizowy w świetle przepisu art. 15a ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)

Interpretacja
18.05.2007 Podatki

Dot. rozliczania różnic kursowych powstałych w związku z zapłatą z własnego rachunku walutowego wyrażonych w walucie obcej zobowiązań z tytułu zakupionych środków trwałych i części elementów środków trwałych.

Interpretacja
25.05.2007 Podatki

Czy prawidłowo są różnice kursowe na środkach pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym walutowym?

Interpretacja
06.06.2007 Podatki

Spółka 29.03.2006 r. zawarła umowę, na mocy której za cenę w EUR nabyła funkcjonujące Centrum, w skład którego wchodziły m. in. środki trwałe - budynki, budowle itp. Spółka uznała, że środki te oddano do używania 29.03.2006 r. Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku w sytuacji pozyskania środków na zapłatę zaliczki nr 2 od I. Bank w Londynie

Interpretacja
04.12.2007 Podatki

Czy przy wyliczeniu różnic kursowych z tytułu zapłaty za wyeksportowany towar, która następuje w walucie obcej na rachunek walutowy spółki jawnej, jako kurs waluty faktyczny zastosowany z dnia otrzymania przychodu, o którym mowa w art. 24 c ust. 2 pkt 1 i art. 24 c ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy przyjąć kurs średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego

Interpretacja
10.03.2008 Podatki

Po jakim kursie Spółka ma ustalić wartość poniesionego kosztu w dniu zapłaty: czy według faktycznie zastosowanego kursu walut z tego dnia (kurs sprzedaży banku, z którego usług Spółka korzysta), czy też po kursie średnim ogłaszanym przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień w przypadku, kiedy kurs waluty w banku, z którego usług Spółka korzysta w danym dniu ustalany

Interpretacja
10.03.2008 Podatki

Po jakim kursie Spółka ma ustalić wartość przychodu w dniu jego otrzymania: czy według faktycznie zastosowanego kursu walut z tego dnia (kurs kupna banku, z którego usług korzysta), czy też po kursie średnim ogłaszanym przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień w przypadku, kiedy kurs waluty w banku, z którego usług Spółka korzysta w danym dniu ustalany jest kilkakrotnie

Interpretacja
14.03.2008 Podatki

Czy należy rozliczyć różnice kursowe w sytuacji gdy: 1. są dokonywane wypłaty waluty z firmowego konta walutowego w gotówce lub przelewem na konto prywatne walutowe?2. są dokonywane wypłaty z konta walutowego firmowego w złotówkach na konto prywatne (bank dokonuje przeliczenia)? 3. są dokonywane wypłaty z konta walutowego firmowego na konto złotówkowe firmowe (bank dokonuje przeliczenia)?

Interpretacja
09.04.2008 Podatki

Czy różnice kursowe, które powstają na rozrachunkach z urzędem niemieckim w momencie zapłaty składek, w części przypadającej na składki finansowane ze środków pracowników oraz w części przypadającej na wartość składek finansowanych ze środków pracodawcy, są podatkowym kosztem lub przychodem w myśl art. 24c ust. 2 pkt 2 i ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
24.04.2008 Podatki

Czy w przypadku wpływu EURO na rachunek walutowy przez faktycznie zastosowany kurs, o którym mowa w art. 15a ust. 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy rozumieć kurs kupna banku z dnia wpływu EURO na rachunek walutowy, publikowany przez bank w którym Spółka posiada dany rachunek walutowy, w sytuacji gdy nie dochodzi do faktycznej sprzedaży waluty na rzecz banku, a bank na wyciągu

Poprzednia Następna