Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: poczta
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
23.03.2004 Podatki

Czy wypłacany pracownikom, zatrudnionym na stanowiskach listonoszy, ekwiwalent pieniężny za używanie przy wykonywaniu pracy własnych pojazdów dla potrzeb zakładu pracy jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
30.08.2004 Podatki

Według jakiej stawki podatku od towarów i usług, od dnia 01.05.2004r. należy opodatkować wykonywanie przez Spółkę usługi pocztowe w imieniu Poczty Polskiej?

Interpretacja
27.09.2004 Podatki

Czy usługi świadczone na rzecz Poczty Polskiej świadczone na podstawie umowy agencyjnej podlegają zwolnieniu z podatku Vat.

Interpretacja
01.03.2005 Podatki

W jaki sposób należy opodatkować podatkiem od towarów i usług usługi kurierskie świadczone na podstawie umowy agencyjnej zawartej z Pocztą Polską?

Interpretacja
02.08.2005 Podatki

Czy wynagrodzenie otrzymywane z tytułu pośrednictwa w sprzedaży usług pocztowych na podstawie umowy zawartej z Pocztą Polską jest zwolnione z podatku od towarów i usług?

Porada
29.08.2005

Postanowiliśmy zwolnić dyscyplinarnie pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wysłaliśmy mu pismo rozwiązujące umowę o pracę listem poleconym, ale pracownik go nie odebrał. Czy w takiej sytuacji rozwiązanie umowy jest ważne? Jeśli tak, to z jaką datą mamy wydać pracownikowi świadectwo pracy?

Porada
13.09.2005

Wysłaliśmy pracownikowi pocztą, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, rozwiązanie umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym z powodu samowolnego opuszczenia miejsca pracy. Po 3 dniach otrzymaliśmy od tego pracownika listem poleconym pismo o rozwiązaniu umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy. Które rozwiązanie umowy o pracę jest skuteczne, nasze, które wcześniej wysłaliśmy do

Interpretacja
18.01.2006 Podatki

Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługę prowadzenia agencji pocztowej?

Interpretacja
06.06.2006 Podatki

Zapytanie dotyczy wystawienia faktury VAT (paragonu) odnoście kosztów dostawy towarów za pośrednictwem Poczty Polskiej w przypadku gdy opłata za przesyłkę jest częścią składową kosztu transakcji.

Interpretacja
27.04.2007 Podatki

Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy zapytania czy powinna wystawiać fakturę bez podatku VAT za całość usługi (tj. koszty zewnętrzne poniesione przez Spółkę oraz usługę własną) oraz czy powinna podpisać umowę o refakturowanie kosztów i oddzielnie zarefakturować koszty usługi P. stosując stawkę podatku VAT-zwolniony i oddzielnie zafakturować własną usługę. Spółka stoi na

Interpretacja
25.03.2008 Podatki

Czy z instalacji strukturalnej, dedykowanej do sieci komputerowej i telefonicznej, która obsługuje 4 budynki i składa się z sieci kabli strukturalnych rozmieszczonych w budynkach, 3 serwerowniach i 3 punktach pośrednich można wydzielić jako odrębne środki trwałe czy też wartości niematerialne i prawne: - komputery służące jako centrala telefoniczna dla CER lub jako serwery dla systemu dostępu, - oprogramowania

Interpretacja
13.08.2008 Podatki

Czy nieodpłatne użyczenie lokalu w ramach wykonywania przez X obowiązków na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa i porządku publicznego, na pomieszczenia służbowe dla uprawnionego podmiotu wykonującego nałożone na niego zadania, będzie stanowiło przychód dla X?

Interpretacja
03.10.2008 Podatki

Czy wydatki, które zostały już poniesione i które jeszcze będą ponoszone, na szkolenia organizowane w związku z wdrażaniem nowego oprogramowania stanowią koszt uzyskania przychodu bezpośrednio w dacie ich poniesienia?

Interpretacja
30.03.2011 Podatki

Jaką stawkę VAT stosować w przypadku usług świadczonych przez pracowników Urzędu, tj. wynagrodzenie za usługi pocztowe oraz odsprzedaży znaczków?

Interpretacja
14.09.2011 Podatki

Czy (zawarcie umowy w imieniu kupującego) przekazane Wnioskodawczyni przelewem środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty stanowią dla Wnioskodawczyni jako sprzedającego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym?

Interpretacja
06.03.2012 Podatki

Jeżeli w opisie aukcji internetowych Wnioskodawczyni poinformuje klienta, że kupując u Niej zawiera umowę pełnomocnictwa na wysyłkę, wówczas nadanie takiej przesyłki na mocy udzielonego pełnomocnictwa jest dokonywane przez Wnioskodawczynię w imieniu i na rzecz klienta. Czy w opisanej sytuacji, środki przekazane przez kupującego na zawarcie umowy w ramach pełnomocnictwa, stanowią przychód podlegający

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

Czy przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty Polskiej (zawarcie umowy w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa), stanowią podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Porada
15.01.2013 Obrót gospodarczy

Ustawa z 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (dalej: ustawa) weszła w życie 1 stycznia 2013 r. Celem ustawy jest zapewnienie wszystkim firmom świadczącym usługi pocztowe równego dostępu do rynku. Ustawa zlikwidowała monopol Poczty Polskiej na przesyłki do 50 g. Część zmian jest także istotna dla przedsiębiorców korzystających z usług pocztowych i kurierskich. Przedstawiamy najważniejsze zmiany wprowadzone

Interpretacja
17.01.2013 Podatki

od wypłat należności z tytułu wykonywania lotów przez Spółkę ukraińską, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany pobierać zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
22.03.2013 Podatki

Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej dostawa towarów w systemie wysyłkowym, zapłata za pomocą banku.

Interpretacja
14.10.2013 Podatki

Czy dochód organizacji pożytku publicznego wydatkowany na odsetki umowne naliczone przez kontrahenta za zwłokę w zapłacie za usługi i towary zgodnie z art. 481 K.C. jest zwolniony z art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
18.12.2013 Podatki

zwolnienie z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży artykułów odzieżowych dokonywanej w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem poczty lub kuriera)

Interpretacja
24.12.2013 Podatki

1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?

Interpretacja
24.12.2013 Podatki

1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?

Poprzednia Następna