Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: opłata eksploatacyjna
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
26.09.2000 Podatki

Jaka jest stawka podatku VAT od opłat eksploatacyjnych w funduszu remontowym dotyczącym garaży?

Interpretacja
07.11.2003 Podatki

Czy opłaty eksploatacyjne zalicza się do przychodów z najmu opodatkowanych w formie ryczałtu ?

Interpretacja
13.11.2003 Podatki

Czy opłaty związane z utrzymaniem i eksploatacją części użytkowej domu stanowią koszt uzyskania przychodu w działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną?

Interpretacja
05.01.2004 Podatki

Jak rozliczyć koszty związane z eksploatacją lokalu mieszkalnego w części przeznaczonej na działalność gospodarczą?

Interpretacja
30.03.2004 Podatki

W jakiej dacie należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uiszczane kwartalnie opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska?

Interpretacja
08.04.2004 Podatki

Co stanowić będzie podstawę opodatkowania podatkiem zryczałtowanym w przypadku osiągania przychodów z tytułu najmu nieruchomości? PB2/MK/RB-033-050-132/04, interpretacja Ministra Finansów

Interpretacja
25.05.2004 Podatki

Czy prawidłowo postąpiła Spółdzielnia Mieszkaniowa nie wystawiając od stycznia 2004 r. faktur VAT za opłaty eksploatacyjne?

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Dotyczy opodatkowania opłat eksploatacyjnych związanych z utrzymaniem lokali użytkowych, gdy usługi takie jak sprzątanie terenu i konserwacje bieżące wykonywane są przez pracowników Spółdzielni.

Interpretacja
18.06.2004 Podatki

Czy opłaty eksploatacyjne ponoszone przez członków spółdzielni mieszkaniowej w zwiazku z posiadaniem garażu podlegaja zwolnieniu od podatku VAT?

Interpretacja
28.06.2004 Podatki

Czy opłaty eksploatacyjne są czynnościami zwolnionymi od podatku VAT oraz czy należy je wykazywać w deklaracji VAT?

Interpretacja
29.06.2004 Podatki

Czy w sytuacji, gdy Towarzystwo otrzymało faktury w maju 2004 r. już po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych za 2003 r. za koszty eksploatacyjne z tytułu wyrównania opłat eksploatacyjnych, które dotyczą zużycia wody i energii elektrycznej w roku 2002 to może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów w 2004 r.

Interpretacja
05.07.2004 Podatki

Czy podlegają zwolnieniu od podatku VAT opłaty od czynności wykonywanych przez Spółdzielnie Mieszkaniową w zakresie dostawy mediów do lokali mieszkalnych oraz opłaty z tytułu użytkowania wózkarni, suszarni, zabudowanych części korytarzy piwnicznych?

Interpretacja
06.07.2004 Podatki

1) Jaka jest stawka podatku VAT od opłat eksploatacyjnych dot. lokali użytkowych i garaży ? 2) Jaka jest stawka podatku VAT od opłat eksploatacyjnych dotyczących pomieszczeń, które są wydzielone z lokali mieszkalnych a wykorzystywane do działalności gospodarczej ?

Interpretacja
09.07.2004 Podatki

Czy Spółdzielnia Mieszkaniowo-Administracyjna w L może wystawić dla Agencji Nieruchomości Rolnych (której lokalami mieszkalnymi również administruje) łączną miesięczną fakturę VAT, zawierającą także koszty dostawy mediów - załączając pod fakturę imienną specyfikację naliczeń na poszczególnych mieszkańców? Na tym tle powstał spór między Spółdzielnią, a Agencją. Wątpliwości Agencji budzi także zakwalifikowanie

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Czy opłata eksploatacyjna za garaż wnoszona na rzecz spółdzielni mieszkaniowej jest w stawce 22%, czy jest zwolniona z podatku VAT.

Interpretacja
23.08.2004 Podatki

Spółdzielnia posiada własną kotłownie olejową, z której ciepło jest dostarczane wyłącznie członkom Spółdzielni. Czy dostarczanie ciepła i wody a także wywóz nieczystości są czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT ?

Interpretacja
24.08.2004 Podatki

Jaką stawką VAT należy opodatkować czynności pobierania opłat eksploatacyjnych przez spółdzielnie mieszkaniowe z tytułu użytkowania lokali mieszkalnych, zabudowy korytarzy, dodatkowych piwnic, suszarni, garaży ?W jaki sposób należy fakturować przekazanie prezentów o wartości powyżej 50 zł. ?

Interpretacja
06.09.2004 Podatki

Czy opłaty eksploatacyjne uiszczane przez:- osoby posiadające spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a nie będące członkami spółdzielni,- osoby, które w wyniku utraty członkwstwa w spółdzielni utraciły spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego,- spadkobierców zmarłego członka spółdzielni, są zwolnione od podatku czy podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT ?.

Interpretacja
10.09.2004 Podatki

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej w T. zwraca sie z uprzejmą prośbą o rozstrzygnięcie następujących problemów:- jakie czynności wykonywane przez Wspólnotę podlegają działaniu ustawy o podatku od towarów i usług a jakie czynności są wyłączone spod działania tej ustawy lub są zwolnione.Stan faktyczny jest następujący:Wspólnotę naszą tworzy ogół właścicieli lokali, które wchodzą w skład całej nieruchomości

Interpretacja
13.09.2004 Podatki

Prosimy o wyjaśnienie, czy art. 43 pkt 11 ustawy o VAT z dnia 11 marca 2004 r. ma zastosowanie do opłat za garaże stanowiących integralną część opłat eksploatacyjnych pobieranych od członków spółdzielni, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego i garażu i czy opłaty te nie stanowią obrotu w rozumieniu ustawy o VAT.

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy na podstawie dokonanych wpłat na fakturze wystawionej tytułem czynszu można uwzględnić wyżej wskazane obciążenia i opodatkować je w następujący sposób:- wartość wynagrodzenia administratora, pogotowia awaryjno-technicznego, zaliczka na koszty eksploatacji i fundusz remontowy - stawką 22%;- wartość za zimną wodę i kanalizację - jako "woda i ścieki" - stawką 7%?

Poprzednia Następna