Skoro wskazane pożyczki podlegały opodatkowaniu VAT i jednocześnie korzystały ze zwolnienia od tego podatku – na co też Państwo wskazali we wniosku – to w opisanej sytuacji zastosowanie znajdzie wyłączenie z opodatkowania PCC, o którym mowa w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o PCC.
Udzielenie pożyczki stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, korzystająca ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Udzielenie pożyczki stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, korzystającą ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 38 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna w zakresie zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 dla czynności udzielenia pożyczki.
Obowiązki płatnika w zakresie skutków podatkowych ugód zawartych z kredytobiorcami/pożyczkobiorcami.
Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy pożyczki staje się podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o VAT, a czynność udzielenia pożyczki na rzecz Zainteresowanego, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, dokonaną przez podatnika VAT i korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
W myśl art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych: Zwalnia się od podatku pożyczki udzielane przez wspólnika (akcjonariusza) spółce kapitałowej. Powyższe zwolnienie nie znajdzie jednak zastosowania w niniejszej sprawie, ponieważ opisane we wniosku umowy pożyczki w ogóle nie podlegają opodatkowaniu – są wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku
Czy otrzymane odsetki potwierdzone fakturami VAT będą korzystać ze stawki zwolnionej na podstawie art. 43 ust.1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy w przypadku zawarcia przez Spółkę i wspólnika w przyszłości umów pożyczek z uwzględnieniem tego, że przedmiotem działalności Spółki nie jest i nie będzie działalność finansowa, w tym udzielanie pożyczek i kredytów, a zawarte umowy pożyczek będą przewidywać dla Spółki wynagrodzenie w postaci oprocentowania, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT i czy jednocześnie Spółka będzie korzystać ze
Czy udzielenie pożyczki stanowi u pożyczkodawcy odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy VAT, które jest zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy VAT.
Czy usługa polegająca na udzieleniu Pożyczki przez Pożyczkodawcę na rzecz Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu VAT w Polsce i powinna zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę jako import usług, korzystający ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy VAT.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kwoty pożyczki.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem kwoty pożyczki w wyniku ugody z bankiem.
Czy umowa pożyczki zawarta pomiędzy Pożyczkodawcą, a Pożyczkobiorcą stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, która jednak jest zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w kwestii ustalenia, czy czynność udzielenia Pożyczki będzie objęta zakresem ustawy o VAT podlegającej zwolnieniu z opodatkowania VAT oraz nieuwzględnienia obrotu z tytułu Pożyczki przy obliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Czy pożyczki udzielane przez Pożyczkodawców stanowią import usług, z tytułu których będą Państwo podatnikiem podatku od towarów i usług, przy czym powinni Państwo je rozpoznać jako usługi zwolnione z podatku od towarów i usług.
Czy pożyczki udzielane przez Pożyczkodawców stanowią import usług, z tytułu których Państwo będą podatnikiem podatku od towarów i usług, przy czym powinni Państwo je rozpoznać jako usługi zwolnione z podatku od towarów i usług.
1. Czy udzielenie pożyczek przez spółkę X sp. z o.o. spółce Y sp. z o.o., należy rozumieć jako wykonanie świadczenia do podmiotu powiązanego w związku z prawem do udziału w zysku, a w efekcie należy uznać wypłatę pożyczki celowej za tzw. ukryty zysk podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 28m ustawy o CIT? 2. Czy spłata zobowiązania w postaci odsetek i transz
Pożyczka od ojczyma - pomimo rozwodu z matką - korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 10 lit. b) upcc, przy spełnieniu pozostałych warunków.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki operacyjnej i umowy pożyczki partycypacyjnej w wykonaniu Ugody z Wierzycielami.
Skoro pożyczka podlegała opodatkowaniu VAT – była z tego podatku zwolniona, to w analizowanej sprawie ma zastosowanie art. 2 pkt 4 lit. b) uPCC.
Czy umowa pożyczki będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług i jednocześnie zwolniona od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.