Skoro Spadkodawca 1 nie otrzymał za życia decyzji podatkowej w zakresie swojego zobowiązania, to na jego spadkobierczynię nie przechodzą ani obowiązki Spadkodawcy 1, ani jego zobowiązania, gdyż te nie zostały ustalone.
Wnioskodawczyni nie przejmie zobowiązania podatkowego spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie dlatego, że obowiązek podatkowy spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie przekształcił się w zobowiązanie podatkowego ale dlatego, że obowiązek w podatku od spadków i darowizn po stronie spadkodawcy w ogóle nie powstał.
Na Zainteresowanych, jako spadkobierczyniach po Spadkodawcy 1, nie ciąży obowiązek zapłaty podatku, jaki miałby obowiązek uiścić spadkodawca (Spadkodawca 1) w związku z nabyciem spadku po zmarłym Spadkodawcy 2.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości, dla której umowę przedwstępną sprzedaży zawarł spadkodawca.
Jeżeli za życia Spadkodawcy Zainteresowanych nie została wydana dla niego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego decyzja ustalająca zobowiązanie podatkowe w związku z dziedziczeniem po rodzicach (jak wykazano powyżej nie było takiej możliwości w związku ze śmiercią Wnioskodawcy przed przeprowadzeniem postępowania), to nie ma w ogóle podstaw do wydania decyzji o zakresie odpowiedzialności spadkobierców.
Zainteresowani (spadkobiercy) nie są zobowiązani do uiszczenia podatku od spadków i darowizn, nie ciąży na nich również obowiązek złożenia zeznania podatkowego w zakresie dotyczącym ujawnionej części spadku ani złożenia korekty zeznania podatkowego. Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje w opisanej sytuacji
Obowiązki spadkobiercy związane z rozliczeniem dochodu uzyskanego przez spadkodawcę z tytułu sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego