Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2020, sygn. 0111-KDWB.4010.6.2020.1.APA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.6.2020.1.APA
ustalenie czy Spółka, która nie ponosi kosztu wynagrodzenia członka jej zarządu, który jest jednocześnie członkiem zarządu jej jednostki dominującej wyższego szczebla, uzyska przysporzenie skutkujące powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 16 czerwca 2020 r. (data wpływu 22 czerwca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy Spółka, która nie ponosi kosztu wynagrodzenia członka jej zarządu, który jest jednocześnie członkiem zarządu jej jednostki dominującej wyższego szczebla, uzyska przysporzenie skutkujące powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy Spółka, która nie ponosi kosztu wynagrodzenia członka jej zarządu, który jest jednocześnie członkiem zarządu jej jednostki dominującej wyższego szczebla, uzyska przysporzenie skutkujące powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych).
Spółka prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie sprzedaży przedmiotów poleasingowych, tj. przedmiotów nabytych od A., które były wcześniej przedmiotem umów leasingu zawartych przez A jako finansującego. Przedmioty finansowane przez A w ramach umów leasingu, o których mowa w art. 17b i 17f ustawy o PDOP, nie zostały nabyte przez korzystających w ramach uprawnień wynikających m.in. z art. 17c oraz art. 17f ustawy o PDOP lub też zostały zwrócone finansującemu/odebrane korzystającemu w związku z wypowiedzeniem umowy leasingu. Spółka zajmuje się przechowywaniem, przygotowaniem do sprzedaży oraz aktywną sprzedażą przedmiotów poleasingowych podmiotu dominującego wyższego szczebla, tj. A.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty