Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2019, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.21.2019.2.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.21.2019.2.BS
w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zawartej umowy, o której mowa we wniosku.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 grudnia 2018 r. (data wpływu 16 stycznia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zawartej umowy, o której mowa we wniosku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 stycznia 2019 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zawartej umowy, o której mowa we wniosku.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ma zamiar rozszerzyć działalności o usługi Agencji Pracy Tymczasowej i podpisać z Klientem Umowę na świadczenie usługi dostarczania personelu, pracowników tymczasowych (na podstawie przepisów Ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, tj. Dz.U. z 2018 poz. 594 z późn. zm.). Sprzedaż tej usługi miałaby polegać na świadczeniach ciągłych podatnika, obejmujących pewne stałe zachowania w czasie trwania Umowy (zatrudnianie pracowników, utrzymanie określonego z Klientem poziomu zatrudnienia, naliczanie i wypłata wynagrodzeń, itp.), zaspakajające interes Klienta, odbiorcy tych świadczeń, poprzez ich trwały, pod względem czasowym i funkcjonalnym, charakter oraz cechujące się niemożliwością wyodrębniania powtarzających się czynności podatnika. Usługa wykonywana będzie nieprzerwalnie przez czas trwania Umowy, a jednoznacznie można określić jedynie moment rozpoczęcia jej świadczenia (zatrudnienie pracowników na potrzeby Klienta), natomiast moment jej zakończenia nie jest z góry określony, lecz jest wyznaczony przez datę rozliczenia usług wykonanych w ramach Umowy między kontrahentami (wypłata pracownikom zatrudnionym na potrzeby Klienta ostatniego wynagrodzenia). Strony ustalają okresy rozliczeniowe zgodne z terminami wypłat pracownikom wynagrodzeń. Termin ten ustalony będzie, za okresy miesięczne, do każdego 10-go następnego miesiąca. Wypłata wynagrodzeń nastąpi po dokonaniu z Klientem uzgodnień, dotyczących przepracowanych godzin lub zatwierdzeniu zrealizowanych zamówień Klienta lub akceptacji przez Klienta wysokości naliczonych wynagrodzeń.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty